li Wereldhavendagen 2014 kwakernaat mm a Heinenoord Industrie en natuur bestaan naast elkaar 37e editie 'De Zee' 'De kutzak in de prak' 4000m2 kwaliteits SLAAPBOULEVARD O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 september 2014 27 Prachtig uitgedoste koren zingen werkliederen uit de oude zeilvaart. Zo'n 1200 zangers zetten hun beste beentje voor en verrassen de bezoekers op oude zeemansliederen. Foto:H.J. Tjemmes Tijdens de Wereldhavendagen komen er liefst veertig shantykoren uit binnen- en buitenland naar de Leuvehaven, Wijnhaven, Oude Haven en de Parkkade in Rotterdam. Prachtig uitgedoste koren zingen werkliederen uit de oude zeilvaart. Twee dagen lang zijn er afwisselend op tredens op de kade, in het Havenmuseum of in de fes tivaltent. Zo'n 1200 zangers zetten hun beste beentje voor en verrassen de bezoe kers op oude zeemansliede ren. Door de stad verspreid zijn er van 12.00 tot 1700 uur optredens op elf ver schillende podia, met als zenuwcentrum de grote tent naast het beeld van Zadkine op Plein 1940. Muziek is de verbindende schakel tussen De Kaap via de Wilhelminapier en Leu- vehaven/de Schiedamsedijk naar het hart van Rotterdam: de Coolsingel. Deze muziek is volledig gerelateerd aan de (oude) scheepvaart. Denk aan de Kaap met de dames van plezier speciaal voor de gasten van de scheepvaart waar de zeemansliederen van weleer werden gezon gen. Weemoed bij het ver trek van geliefde familie. Werkliederen aan boord van de oude zeilvaart in de Leuvehaven, Wijnhaven en Bierhaven. Speciaal voor de jeugd is er een workshop 'Shanty-zingen voor kinde ren' op Lichtschip Tinto aan de Wijnhaven Alle deelnemende koren zijn te vinden op de website www. shantyfestivalrotterdam.nl. De Wereldhavendagen is het grootste maritieme evene ment van Nederland. Hon derdduizenden mensen grij pen jaarlijks de kans om een kijkje achter de schermen te krijgen van Europa's grootste haven: Rotterdam. Het eve nement wordt in 2014 voor de 37e keer georganiseerd en vindt plaats op 5, 6 en 7 september. Bezoekers van jong tot oud kunnen naast scheepsbezichtigingen, de monstraties op het water en presentaties van havenbe drijven, onder andere genie ten van een uitgebreid cul tureel programma. In 2013 trok het evenement meer dan 400.000 bezoekers. De Wereldhavendagen en theater gaan prima samen, bewijst Theatergroep Tho mas met de voorstelling 'De zee'. Geen gewone theater voorstelling, maar een mul tidisciplinaire illusie met een maritiem tintje op een heus schip. Want de Wereld havendagen zijn. meer dan alleen een showcase van de Rotterdamse haven. Het eer ste weekend van september staat niet alleen in het teken van de haven en haar bedrij ven, maar zeker ook van de stad en van cultuur. 'De zee' is daar een mooi voorbeeld van. Op 5, 6 en 7 september wordt 'De zee' opgevoerd in de Rijnhaven tijdens dit drukbezochte evenement. Meer info op: op www.the- atergroepthomas.nl. De Wereldhavendagen heb ben dit jaar als thema de 'Kleurrijke haven'. Daarmee wil het de aandacht vestigen op verassende en kleurrijke aspecten van de haven. De haven is een mengelmoes van beroepen, kunst en ar chitectuur, waar natuur en industrie naast elkaar be staan. In het excursiepro gramma is een aantal activi teiten opgenomen die met de natuur van de Rotterdamse haven te maken hebben. In de haven is veel kleurrijke natuur te vinden. Van wil de paarden en loslopende Schotse Hooglanders tot orchideeën. Ook zeehonden en dwergvleermuizen zijn er niet ongewoon. Je treft zelfs beschermde soorten aan, zoals de rugstreeppad, die herkenbaar is aan haar karakteristieke gele streep op de rug. Een van de meest zeldzame wilde Orchideeën in Europa, de Groenknolor- chis, is ook in de haven te vinden. Tijdens de Wereld havendagen is het mogelijk om van natuur in de haven te genieten. De excursies vertrekken bij het Drijvend Paviljoen in de Rijnhaven. 'Die kerel reed met een dolly de kutzak in de prak.' Deze en andere uitspraken staan in hét boek 'Haventaal' over Rotterdam en Antwerpen door de Rotterdamse ex- havenarbeider Kobus de Tallyman. 'Havenarbeid is een gespecialiseerd beroep waar je fier en trots op kan zijn' aldus Kobus. Ook hij is op de Wereldhavendagen te vinden! Deze prijs is gebaseerd op een 2-persoons Auronde incl. vlakke spiraalbodems en Dublin matrassen. In de actieperiode van 1 t/m 28 september 2014 ontvangje 15% voordeel op alle Auronde combinaties. Kijk voor de voorwaarden op auping.nl/aurondeactie slaapkamers (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 - Vrijdagavond koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - il Vragen: twitter.com/pkwakernaat

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27