Scheiden: samen en zonder pijn Woudhoek Filmfestival ANBO-NIEUWS Het roze café is weer open komende zondag Kinderen niet de dupe COLOFON KORT NIEUWS NK Tonnetje steken O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 september 2014- 3 Wie eens een goed en vrijblijvend gesprek wil over scheiden kan 12 september onder meer terecht bij het Habets, Pfeifle en Kwakkelstein advocaten in Schiedam. Links: Bartha Pfeifle en rechts Juliette Habets van het advocatencollectief. Door een scheiding valt een gezin uiteen. Een hectische en emotionele tijd waarin zaken snel moeten worden geregeld. Wie gaat waar wonen, wie krijgt de kinderen en hoe wordt alles financieel geregeld? Vrijdag 12 september - de Dag van de Scheiding - wordt er gratis advies gegeven door een mediator annex advocaat. Ook in Schiedam. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Als je in het hu welijksbootje stapt denk je natuurlijk niet aan scheiden. Toch strandt één op de drie relaties en eindigt voor de rechter. Daar komt veel juri disch werk bij kijken en dat kan voor alle partijen flink in de papieren kan lopen. Niet alleen het aantal schei dingen neemt toe, maar ook het aantal zogenaamde vechtscheidingen waar echtparen -en advocaten- el kaar jarenlang in de haren zitten. „Het zijn vaak de kin deren die daarvan de dupe zijn", aldus familie-advo caat Bartha Pfeifle die met haar bureau meedoet aan de landelijke Dag van de Schei ding. Op deze dag kan iedereen die daar meer over wil we ten bij haar en haar collega's terecht voor een persoonlijk gesprek. Scheiden doe je samen en zonder pijn, zo wordt medi ation wel omschreven. Niet alleen halveren de kosten door sapien één advocaat of mediator te nemen. Maar door samen de regie in handen te nemen kan een juridische gevecht voorko men komen. Scheidings-check Voor een scheidings-check staat de deur van Habets Pfeifle Kwakkelstein advo caten vrijdag 12 september open. Met koffie, informatie en persoonlijk gesprek, kan toor Oranjestraat 2. Open die dag van 09.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. Het Roze café is zondag 7 september weer open. Vanaf 14.00 uur is ie dereen hier weer van harte welkom. Dat de ANBO in een behoefte voorziet met dit cafe behoeft geen uitleg. Een gezellige groep mensen is er aanwezig elke eerste zondag van de maand. Dat het gezellig is kan ik u verzekeren. Regelmatig krijg ik van oudere mensen de vraag: wat is nu precies roze? De doelgroep weet dit natuurlijk wel, maar ik zal het nog een keer uitleggen. Het Roze café is bedoeld voor de vol gende groep mensen: lesbiennes, ho mo's,biseksuelen, transgenders, genoemd LHBT, kortom: gelijkgestemde mensen die ongestoord met elkaar een drankje drinken en lekker kunnen bijkletsen. Nu is 'het uit de kast komen' nog steeds een taboe in verpleeg- en verzorgingshui zen. Heeft u verzorging nodig? Ja, dan blijft dit nog een probleem om te komen, maar voor oudere mensen die goed ter been zijn, is er geen excuus: gewoon komen hoor! Is het nog steeds niet bespreekbaar, bij ons kunt u incognito op deze middagen naar onze sociëteit komen. Aan de Lange Nieuwstraat 181, Links naast de muziek school de poort in, rechts de hoek om en druk op de rode knop en u staat binnen. Drempelvrees hoeft u niet te hebben, want er is geen drempel aanwezig. Zo simpel is het! Ook al is het reeds lekker druk, er kunnen nog steeds meer mensen bij. Dus schroom niet en kom langs! Tot volgende week! Joke Ballijns (vrijwilligster bij de ANBO, die zich sterk maakt voor de Schiedamse senioren SCHIEDAM - Omdat het vaak de kinderen zijn die de dupe zijn bij een vecht'schei- ding pleitte de Kinderom budsman al eens voor een verplichte mediaton met ouderschapsplan waarin de rechten van kinderen wor den beschermd. Maar dat is nog niet verplicht. Als mediator neemt het be lang van de kinderen een centrale plaats in. Bij echt scheidingen loopt maar liefst 20 procent van de kinderen serieuze schade op. Zodat er elk jaar 3.500 kinderen als gevolg van de scheiding van de ouders naar jeugdhulp moeten. Kinderen zijn helaas niet zelden inzet bij een schei ding waar alimentatie en ouderschapszorg naar één kant hellen. De algemene stelling is dat je kinderen niet mag laten kiezen in een conflict tussen vader of moeder. Zoals in dit voorbeeld waar een meisje voor de rechter omkijkt naar haar moeder en vraagt: 'Mocht ik dat wel vertellen, ma?'. De mediator is ook een psy choloog die tussen de par tijen staat. „Tenslotte moet je allemaal bij een scheiding verder met je leven. Dit ac cepteren, een plek geven in plaats van met wrok en wroeging verder gaan", al dus de vrouwelijke advoca ten die iedereen op 12 sep tember graag advies geven op de speciale themadag. Kijk voor scheidingsmedia toren en scheidingsadvoca ten even op de website van de dag van de scheiding: www.dagvandescheiding. nl/provincie/zuid-holland. SCHIEDAM - Neem je eigen stoeltje, kleedje of zitzak mee en geniet gratis van verschillende films tijdens het Woudhoek Filmfestival op 5, 6 en 7 september op verschillende locaties in De Woudhoek. Voor gratis pop corn wordt gezorgd! Van vrijdag 5 tot zondag 7 september vindt de tweede editie van het Woudhoek Filmfestival plaats, een initiatief van bewoners uit Woudhoek zelf. Op verschil lende locaties in de wijk worden films afgespeeld op grote beeldschermen. Het programma is te zien op www.woudhoekfilmfesti- val.nl. Op deze site kan ook gestemd worden op films. Bewoners zelf zijn de drijvende Filmfestival. Aanvang films vrijdag en zaterdagavond 21.15 uur (terrein open vanaf 20.45 uur) en op zondag wordt er kracht achter het Woudhoek Foto: pr vanaf 14.00 uur gedraaid. Neem wel een eigen stoeltje mee, want anders is het zo lang staan. WeGeNeR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Wandelingen langs Schiedamse highlights SCHIEDAM - Altijd al wil len weten waar beroem de BN-ers in Schiedam hebben gewoond, welke bijzondere woonhofjes er in de stad zijn, wat de oorspronkelijke woonbe stemmingen waren van bijzondere monumenten en hoe de Schiedamse musea inspelen op het themajaar Verk(n)ocht. De woonwandelingen die in september en oktober weer gerorganiseerd wor den, geven alle ins outs. Onder begeleiding van een enthousiaste gids kan een wandeling langs de Schiedamse highlights worden gemaakt. Aangezien de stad rond 1880 ongeveer 392 bran derijen en distilleerderij en kende, voert de wande ling natuurlijk ook langs de historische patriciërs huizen van de rijke distil leerders. De wandeling is gratis en voor de deelnemers is er ook nog eens een gratis goodiebag na afloop. Er wordt op 6,13, 20 septem ber en 18 en 25 oktober ge start om 14.00 uur bij het VVV/SPS kantoor, Bui tenhavenweg 9. Vooraf aanmelden wordt sterk aanbevolen, bel 010- 473 30 00 of stuur een mail naar info@vvvschie- dam.nl SCHIEDAM - Van heinde en ver komen enthousiaste ringstekers, dit jaar op de tweede zondag van september, naar Kethel om te strijden om een plaats op het erepodium van het Nk Tonnnetje Steken. En dat zoiets niet zonder slag of stoot gaat, hebben de afgelopen edities wel bewezen. Het evenement wordt dit jaar al weer voor de 30e keer georganiseerd en om dat het kampioenschap nergens anders bestaat, kunnen we met trots zeg gen dat we in Schiedam het Nederlands Kampi oenschap Tonnetje Steken hebben. Op 14 September wordt het eerste tonnetje om 13.00 uur gestoken. In schrijven kan ter plaatse. Voorlichting over onderzoek naar darmkanker SCHIEDAM - In de bibli otheek wordt dinsdag 16 september van 19.30 - 21.30 uur een gratis voorlichtingsbijeenkomst gegeven over het bevol kingsonderzoek naar darmkanker. Een internist van het Vliet- land Ziekenhuis komt langs en er is alle ruimte om vragen te stellen. Sinds januari 2014 wor den geleidelijk aan man nen en vrouwen tussen de 55 en 75 jaar door het Rijksinstituut voor Volks gezondheid en Milieu (RIVM) uitgenodigd Voor het Bevolkingsonderzoek Darmkanker.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3