25* BOEK Natuurlijke ondersteuning voor vetvertering en lever Op de rode loper naar school De koffer van mevrouw Sinclair Uniek abdijhotel in Zuid-Limburg Roze lintje voor Borstkliniek Straatfeest in West Veiling unieke jenevers Studenten werken aan een nieuw Schiedam Win het aangrijpende WE REDDEN KINDERLEVEN O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 3 september 2014 5 Op de rode loper je nieuwe schooljaar binnenlopen is natuurlijk wel heel erg bijzonder. Een idee dat zeer op prijs werd gesteld door de leerlingen en ouders van De Violier. Foto: Peter Spek SCHIEDAM - De leerlingen van openbare basisschool De Vi olier (Sveaparken) werden op de eerste schooldag van het nieuwe jaar feestelijk door de leerkrachten ont vangen. De rode loper lag zelfs voor ze uit. Er staat de komende weken veel te gebeuren op De Vio lier, die inhaakt op het the ma 'Feest' van de komende Kinderboekenweek. „Ook onze schoolbibliotheek wordt donderdag 25 septem ber feestelijk geopend", zegt directeur Nuriye van Gelde- SCHIEDAM - Borstkliniek Rijnmond Noord is beloond met het felbegeerde roze lintje door Borstkanker Ver eniging Nederland (BVN). Hiermee geeft BVN aan dat de zorg rondom borstkan ker voldoet aan de eisen pa tiëntgerichte borstkanker- zorg, die in samenwerking met ervaringsdeskundigen en samenwerkingspartners zijn opgesteld. Het Sint Franciscus Gast huis in Rotterdam en het Vlietland Ziekenhuis heb ben hun krachten gebun deld in een gezamenlijke borstkliniek: Borstkliniek Rijnmond Noord. Borstkliniek Rijnmond Noord diagnosticeert en behandelt vrouwen en man nen met borstaandoenin- gen, zowel goedaardig als kwaadaardig. Een multidisciplinair team zorgt voor een snelle diag nose, persoonlijke begelei ding en een optimaal na zorgtraject. SCHIEDAM - In Schiedam- West wordt zaterdag 13 sep tember een straatfeest geor- Voor de kinderen komt er on der meer een stand waar ze zich kunnen laten schmin ken, een springkussen en een tafel waar ze kunnen knutselen. De Scouting Tono-groep is van de partij om popcorn te maken, knopen te leren leggen en om een bungyrun te houden. Ook komt er een gezellige rommelmarkt en een terras voor een hapje en drankje. Belangstellenden zijn welkom op 13 septem ber van 12.00 - 17.00 uur in de Van Smaleveltstraat/St. Liduinastraat. SCHIEDAM - Het jenevermu seum zal zaterdag 13 sep tember éénmalig een klein deel van een unieke vondst van De Kuyper jenevers en likeuren veilen. Een jaar ge leden werd het Jenevermu seum getipt over deze collec tie vooroorlogse jenevers en likeuren uit Oostenrijk. Er werd zorgvuldig onderzoek SCHIEDAM - Maar liefst vier honderd creatieve studen ten van tien studierichtin gen gaan tot 26 november de binnenstad van Schiedam bevolken. De studenten van de Willem de Kooning Aca demie (WdKA), de kunstaca demie van de Hogeschool van Rotterdam, starten hun studie van het tweede jaar met een gezamenlijk project met de titel 'Locatie in Tran sitie'. Kick-off Dinsdag 2 september vond de kick off van het enorme project plaats in de Grote Kerk. Pop-up organisator Ja- net van Huisstede, centrum manager Phons Ockerse, kunstenaar Han Guan Lim (Artpark, stichting Mooi Werk) en filmregisseur en producer Edwin van Viegen gingen hier in gesprek met de studenten. Wethouder Marcel Houtkamp, met de binnenstad in zijn politieke portefeuille, sloot de mid- Vanuit een nu leegstaand pand aan de Schie 50 gaan de jongeren de kansen on derzoeken die Schiedam nu biedt en werken zij samen aan een scala van creatieve invullingen van het cen trum. Daarbij worden winkeliers, ondernemers, het Stedelijk Museum Schiedam, eigena ren van leegstaande panden, de gemeente als partners ge zien. De grote groep creatieve stu denten volgen de bachelor studie vormgeving van de Willem de Kooning Acade mie die bestaat uit tien afde lingen. Nooit eerder hebben de verschillende studie richtingen een projectma tige aanpak gekend op deze schaal. gedaan naar de herkomst, receptuur en staat van deze partij verschillende dran ken. In samenwerking met De Kuyper werd deze col lectie destijds aangekocht en naar Schiedam gebracht. De veiling vindt plaats tus sen 14.00 en 17.00 uur in de branderszaal aan de Lange Haven 97. Tot en met 26 november wordt de Schiedamse binnenstad bevolkt met vierhonderd creatieve studenten. Foto: pr LOUtSf wAirm 'Ol'i' MfVIOVW I NU Ml Exclusief voor u te boeken met 3-gangendiner Abdijhotel Rolduc* Dit sfeervolle 3-sterren hotel ligt nabij Kerkrade, in het grootste en oudste abdijcomplex van Nederland. Het hotel beschikt o.a. over gratis wifi en parkeren, een lift, hotelbar en kloosterbrasserie. Inclusief: 3/4 dagen verblijf in Abdijhotel Rolduc Ontbijtbuffet lx een 3-gangendiner op de dag van aankomst Gratis wifi en gratis parkeren Kras-klantbeoordeling8,4 Tip: bezoek de kerstmarkten in Maastricht of Valkenburg! Voor informatie en/of boeken .a naar www.kras.nl/LR2127S of bel 0900-9697 o.v.v. LR21275 Te vet gegeten? Een vol gevoel na het eten? Soms krijgen we, bijvoorbeeld tijdens feestjes of etentjes, wel eens te veel vet binnen. En ook als we druk zijn schiet een ge zonde maaltijd er wel eens bij in. Dan kan de lever wel wat extra ondersteuning gebrui ken. Boidocynara van A.Vogel bevat een unieke combinatie van ingrediënten, waaronder artisjok. Het ondersteunt de reinigende werking van de lever1-2, is goed voor de spijs vertering3 en ondersteunt de vertering van vetten1. De rol van de lever De lever regelt wel 600 verschil lende functies in ons lichaam. Daarmee is het één van de belangrijkste organen in ons lijf. Zo regelt de lever onder andere de vet-, eiwit- en kool hydraatstofwisseling, maakt het gal aan voor vetvertering, zorgt het voor de opslag van vitami nes en breekt het lichaams- vreemde stoffen af. De lever vaart er wel bij als we gezond en niet te vet eten. Soms krijgen we echter wel eens te veel vet binnen. Dit kan zorgen voor een vol gevoel in de maag. De lever kan dan wel wat extra ondersteuning gebruiken. 'Door gebruikers beoordeeld met een 9,3' Natuurlijke ondersteuning De natuur kan hierbij onder steuning bieden. A.Vogel Boidocynara is 100% natuur lijk en bevat een unieke combinatie van ingrediënten, waaronder artisjok. Het onder steunt de reinigende werking van de lever1 -2Daarnaast onder steunt A.Vogel Boidocynara het functioneren van de maag - bijvoorbeeld bij een vol ge voel na het eten4 - is het goed voor de spijsvertering in maag en darmen3 en ondersteunt het de vertering van vetten1 A.Vogel Boidocynara is verkrijgbaar bij drogist (o.a. Kruidvat, Etos, DA, DIO), apotheek en de meeste ge zondheidswinkels. Adviesprijs 9,99 Boidocynara* Goed voor de lever' *f Ondersteunt de spijsvertering' 'artisjok, ^ariadistel, 3zuurbes, varkensgras, 4paardenbloem Deze aanbieding is geldig t/m 18 september 2014 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties Cr Doneer nu! Bel 0800-1747 Save the Children

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5