Vol eigendom aan Parkweg Nieuwe 7*173- 18,50 ralljp-yg/ A\ J WOONBEURS ff SCHIEDAM Krant op Facebook SAUNA HONKBALLERS VIEREN FEEST 9 Win Q-Music hits van de zomer op 5 cd's Onafhankelijk advies? Buiten spelen bij de scouts Oldtimers gezocht! Natuurdag in de Boshoek Wie doet mee met NulopdeMeter? 5CH IlGAAI Woensdag 10 september 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Alles over Schiedamse wo ningmarkt en bouw- projec ten in de Grote Kerk Bouwer Dura Vermeer wil geen erfpacht j| Met uitgifte van eigen grond wil het nieuwe college af van alleen maar erfpacht. D66 sleepte dit punt binnen bij de coalitieonderhandelingen afgelopen voorjaar. En nu wil Dura Vermeer aan de Parkweg 56 luxe appartementen bouwen. Maar alleen in 'vol' eigendom. aan de raad worden voorge- Door Frank Willemse SCHIEDAM - Een grote kans voor Schiedam om Wonin gen te bouwen. En zo de wo ningmarkt vlot te trekken. Dat is volgens wethouder Van Steenderen de reden om (alvast) gemeentegrond in eigendom te verkopen. Zoals aan bouwer Dura Ver- GROTE KANS OM DE WONINGMARKT VLOT TE TREKKEN meer die als grote investeer der grond zoekt om op te bouwen. Maar dan wel in eigendom en biet alleen in erfpacht zo als gangbaar is in Schiedam en andere grote steden. Nog dit jaar moet de nota 'grond' met deze stelselherziening SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad is ook te vinden op social media als Twitter en Facebook. Hierop zijn leuke foto's te vinden van de stad en haar bewoners en kunnen bezoe kers hun mening hierover kwijt. Daarnaast heeft het Nieuwe *rt rc- BARENDRECHT Sauna ^Thalasso - Beautycenter (tussen 10.00 uur en sluitingstijd) Schiedam serveert EuroStars af en viert het zeer verdiende kampioenschap Klik&WIn KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Vooruitlopend op die plan nen -want afwijkend van vaststaand beleid - biedt Burgemeester Wethou ders toch de mogelijkheid aan een grote bouwonderne ming om deze plek in eigen dom te verwerven. In één keer betalen Dura Vermeer heeft plannen om op de Parkweglocatie 'Over het Water' een 56-tal luxe appartementen in de vrije huursector te gaan ont wikkelen. Als voorwaarde stelt de ge meente Schiedam dat de koper in één keer betaalt en afneemt. Complex erbij Met de bouwplannen krijgt Parkweg Noord er straks een complex gestapelde wonin gen hij nadat eerdere deel- plannen op niets uitliepen. De bewoners van de Vogelbuurt in Schiedam-Noord vierden afgelopen zaterdag weer hun straatfeest. Ook dit jaar was er een gevarieerd programma met voor elk wat wils. Van sjoelen en bingo tot een opblaasstormbaan en een straatkrijtwedstrijd. Wethouder Stam kwam de dag openen, wethouder Gouweleeuw sloot de dag af. De buren kwamen weer wat nader tot elkaar onder het genot van een hapje en drankje en een heerlijk zonnetje. Voor de kinderen was er van alles te doen, maar ook aan de volwassenen was gedacht. Zij konden bijvoorbeeld genieten van een lekker wijntje. Volgend jaar wil de buurt zeker weer zo'n gezellige dag organiseren. Foto: Luuk van Beurden Stadsblad een eigen website waarop de krant online is in te zien en waarop dagelijks vers nieuws uit de jenever- stad te raadplegen is. Ook klik-en-winacties zijn op deze site te vinden. O Surf snel eens naar: www. nieuwestadsblad.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 SCHIEDAM - Tijdens de Open Ochtend op zaterdag 13 september wil de Scouting Tono-groep graag laten zien dat kinderen op een leuke en veilige manier buiten kunnen spelen. Weliswaar onder toezicht van getrainde en enthousiaste Scouting- vrijwilligers die ook nog eens allemaal in het bezit zijn van een Verklaring Omtrent het Ge drag (VOG). De Scouting Tono-groep nodigt daarom alle kinderen tussen de 7 en 15 jaar uit om zaterdag naar hun groepsgebouw aan de Sweelincksingel 3 te ko- SCHIEDAM - Om Open Mo numentendag in Schiedam meer cachet te geven is het Comité Open Monumen tendag Schiedam op zoek naar bezitters van old ti mers. Daarbij gaat het niet alleen om auto's, maar ook om motorfietsen, brommers, bakfietsen al dan niet met hulpmotor, ijzeren honden en zelfs gewone rijwielen. Een voertuig geldt als oldti mer als het minimaal dertig jaar oud is. Het is de bedoeling dat de eigenaars hun trots zater dag 13 september aan het publiek laten zien. Er wordt een route uitgelegd door Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Midden Delf land met een aantal stop plaatsen onderweg, zodat het publiek de mooie oldti mers kan bewonderen. Ook de Comités Open Mo numentendag van onze buurgemeentes zijn op zoek naar rollend erfgoed om deel te nemen aan de triomfante lijke rondrit op zaterdag 13 september. Wie graag mee wil doen kan mailen: mo- numenten@schiedam.nl of bellen met Hans Verel: 06- 23351254. Wie nieuwsgierig is naar het complete pro gramma: www.openmonu- mentendag/schiedam. SCHIEDAM - Natuurcentrum De Boshoek organiseert zon dag 14 september weer een natuurdag met roofvogel- show en vogelspintentoon- stelling. Bezoekers zijn wel kom tussen 11.00 en 17.00 uur. Vorig jaar kwamen er ruim 3000 bezoekers op het evenement af. Gijsbert Kortekaas (een au toriteit op het gebied van vogelspinnen) en zijn me dewerkers geven deze dag uitleg over de vogelspin. Ook is het mogelijk zo'n kriebelding op de arm te ne men. Ruben van Maaren en zijn team verzorgen weer de roofvogelshow. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - Schiedam doet mee aan het landelijk pro ject Nul op de Meter. Dit staat voor een energie- meter die over een periode van een jaar een gemiddeld energieverbruik van nul heeft doordat het huis net zoveel energie opwekt als De gemeente Schiedam zoekt daarom naar huis eigenaren van na-oorlogse rijwoningen die mee willen doen aan dit experiment. Twee tentoonstellingen in de Grote of Sint Ja t/m 13 september 2014 iskerk Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1