WERK IN UITVOERING! WONEN EIB optimistisch over woningmarkt Keukenverlichting zowel functioneel als sfeervol E^onMobil Rente restschuld langer aftrekbaar Oude huis: drie jaar renteaftrek C www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 september 2014 29 Taco van Hoek, directeur van het Economisch Insti tuut voor de bouw, is opti mistisch gestemd over de woningmarkt. Herstel van de economie en de woning markt kan gepaard gaan met behoorlijke stijgingen van huizenprijzen. Dat stelt Van Hoek in een artikel in Het Financieele Dagblad in september. Het EIB is het onderzoeksinstituut voor de bouwsector. De organisatie verzette zich de afgelopen jaren sterk tegen overheids maatregelen die het lastiger hebben gemaakt een eigen woning te financieren, zo als de beperkingen die zijn opgelegd aan de hypotheek renteaftrek en de verlaging van de NHG-grens per 1 juli 2014. De grens wordt de ko mende jaren verder verlaagd naar 225.000 (1 juli 2016). Van Hoek zegt nu te ver wachten dat, als nieuwe ingrepen van de overheid op de huizenmarkt uitblij ven, de woningmarktcrisis voorbij is. Als de vraag ste vig aantrekt en het tijd kost voor het aanbod van wonin gen om hierop in te spelen, zullen volgens de EIB-direc- teur de prijzen stijgen. Feite lijk acht Van Hoek het goed mogelijk dat huizenprijzen de komende twee jaar zelfs met 5 tot 10% stijgen. In juli 2014 stegen de hui zenprijzen voor de vierde maand op rij. Vergeleken met het bodemniveau van juni 2013 is dat een stijging van 3,1%. Maar ten opzichte van de piek van augustus 2008 is nog altijd sprake van een daling van 19,1%blijkt uit cijfers van het Kadaster. Nieuw: een luchtreinigingssysteem dat - na ieder toiietbezoek - de lucht direct uit de wc-pot wegzuigt, reinigt en terugvoert in de ruimte. Ook het spoelen van het toilet geschiedt op duurzame en hygiënische wijze met de duospoeltechniek. Meer info op www.mijnbad.nl. De rente over de restschuld die overblijft na verkoop van een woning wordt lan ger aftrekbaar. De periode wordt verlengd van 10 naar 15 jaar. Dat heeft het kabinet vorige week tijdens het be grotingsoverleg afgesproken met de oppositiepartijen D66, ChristenUnie en SGP. Verlenging van de aftrek baarheid van de rente op de restschuld moet het makke lijker maken voor mensen met een restschuld om te verhuizen. Volgens Vereni ging Eigen Huis scheelt het al snel een paar honderd euro per maand. De crisismaatregel voor woningbezitters met dub bele hypotheeklasten wordt uitgebreid. .Dat heeft het kabinet tijdens het begro tingsoverleg afgesproken. Wie zijn oude huis niet ver kocht krijgt, kan voortaan drie in plaats van twee jaar de hypotheekrente aftrek ken. Aan deze regeling zijn voorwaarden verbonden: de woning staat te koop, staat leeg sinds de verhuizing en was in voorgaande jaren het hoofdverblijf. Is de woning na die periode niet verkocht, dan is de rente niet meer af trekbaar en moet het huis en de schuld worden aangege ven in box 3. Als je je keuken hebt omgetoverd tot eetkeuken is ook sfeer belangrijk. Goede verlichting in de keuken is minstens zo be langrijk als in je woonka mer. Je moet tenslotte goed kunnen zien wat je snijdt en bereidt en als je je keuken hebt omgetoverd tot eetkeu ken is ook sfeer belangrijk. Behalve sfeerbepalend kan een lichtbron extra handig zijn. Afzuigkappen worden vrijwel altijd geleverd met verlichting, zodat je tijdens het koken goed zicht hebt in de pannen. De verlichting boven het werkblad bestaat meestal uit meerdere spots die een helder licht op het snijwerk laten schijnen. Deze twee noodzakelijke lichtbronnen in de keuken kunnen tegenwoordig aan elkaar gekoppeld worden. Dekker, fabrikant in keu kenbladen en -verlichting, en Wave, fabrikant van af zuigkappen, zijn een samen werking aangegaan om meer eenheid in licht te creëren in de keuken. De spots van Dekker zijn te koppelen aan de spots in de afzuigkappen van Wave. Op het moment dat je het eten wilt gaan bereiden, hoeft er maar één schakelaar omgezet te wor den en alle werkverlichting in de keuken gaat branden. Dezelfde spots verspreiden eenzelfde soort licht en zor gen dus voor een stijlvolle keukenverlichting. Van het merk Poggenpohl is er zelfs interieurverlichting voor laden, die automatisch aangaat als de lade wordt ge opend. Details als deze ma-4 ken een keuken tot de ideale plek om uitgebreid te kokke rellen en te eten. 'De aromatenfabriek van ExxonMobil gaat de komende weken in groot onderhoud. Daardoor blijft de fabriek betrouwbaar en veilig. Door de werkzaamheden zijn ruim tweeduizend extra mensen aan het werk op ons fabrieksterrein. Dit leidt tijdelijk tot meer verkeer op de afritten van de A15 ter hoogte van Spijkenisse. Ook Is er kans dat we moeten affakkelen tijdens het stilleggen en weer opstarten van de fabriek. De fakkel dient als vëiligheidsmaatregel om restgassen uit het productieproces af te voeren. Wij vragen uw begrip voor eventuele overlast, Sjoerd Gaanderse, Plant Manager Merken van ExxonMobil

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 29