Heerlijk slapen in de Efteling Win 5.000 euro voor uw vrijwilligersproject of -idee! «Hl Genieten in het Sauerland! \€169 Win de nieuwe cd van "Vi Barbra Klik&WIn Streisand Win kaarten voor de Kampeer Caravan Jaarbeurs Genieten aan de kust van Noord-Holland O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 september 2014 35 De Efteling is 365 dagen per jaar geopend en er valt inmiddels zo reusachtig veel te beleven, dat je aan één dag Efteling eigenlijk niet genoeg hebt. Het Efteling Hotel of vakantiepark Efteling Bosrijk zijn daarom bij uitstek geschikt om het sprookjesgevoel te verlengen, of je nu van verder weg of juist van dichtbij komt. Verblijven in de Wereld van de Efteling biedt volop fijne voordelen. Niet alleen slaap je prins (es)heerlijk op loopafstand van de Efteling, ook hebben gasten van het Efteling Hotel of vakantie park Efteling Bosrijk een half uur eerder én onbeperkt toegang tot het attractiepark. Dat betekent dus in alle rust genieten van het grote aanbod aan attracties en en tertainment dat de Efteling tegenwoordig biedt. In het attractiepark, maar bijvoor beeld ook met korting in het Efteling Theater of op het mooie Efteling Golfpark. Kom slapen in de Efteling! Overnachten kan al vanaf 33,- p.p.p.d. Kijk voor meer informatie en beschikbaar heid op efteling.com. of 98 comfortkamers (waar van 24 unieke 5-persoons familiekamers) wandel je na een uitgebreid ontbijtbuf fet zó de Efteling in voor een nieuwe dag vol avontuur. wekkende en betoverende entreepoort. De mooie va kantiehuisjes en apparte menten van Efteling Bosrijk staan in een natuurlijke, bosrijke omgeving, en bie den een oase aan rust en ruimte. Met vrijstaande I Boshuysen, centraal gelegen IDorpshuysen en de knusse I appartementen van het im- I posante Landhuys en het I levendige Poorthuys biedt I dit prachtige vakantiepark voor ieder wat wils. Efteling Hotel Het viersterren Efteling Hotel is gethematiseerd als 'Luchtkasteel vol Sprook jes en schenkt bijzondere aandacht aan haar jongste gasten door middel van onder andere een speci ale kinderincheckbalie, live entertainment, een indoor speelkasteel en badkamer- voorzieningen op kinder maat. Na een nacht vol sprookjesachtige dromen in één van de 22 themasuites Efteling Bosrijk In de achtertuin van het at tractiepark, in een prach tig bos, ligt vakantiepark Efteling Bosrijk. Wie er voor het eerst aankomt, zal even met zijn ogen knipperen bij het zien van de indruk- Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Op 8 december reikt Martin van Rijn, staatssecretaris van VWS, de Meer dan han den vrijwilligersprijzen uit. Tot 1 oktober kan iedereen met een beginnend vrijwil ligersproject of een goed idee zich inschrijven. Er is ook een Passieprijs voor bij zondere vrijwilligers. En er zijn prijzen voor bedrijven en gemeenten die vrijwilli gerswerk stimuleren. Investeren in jonge pioniers Eelke Dekens van Netwerk Dien je stad uit Ede won in 2013 in de categorie lokale vrijwilligersprojecten. Net werk Dien je stad is een lo kaal vrijwilligersnetwerk met jongeren die zich in zetten voor mensen in hun eigen buurt. "We kregen enorm veel aandacht in de media én van de gemeente," vertelt Eelke. "Extra be kendheid, waardoor meer jongeren zich aan ons net werk verbonden. Het mooi ste aan het winnen vind ik dat zichtbaar is geworden wat jongeren kunnen doen. Dat ze bijdragen, vernieu wing brengen en bouwen aan de toekomst van de sa menleving. Een positief te gengeluid op het imago wat er soms over hen bestaat." Met het prijzengeld inves teerden ze in het inspireren en ondersteunen van andere jonge pioniers in Nederland Winnaars Meer dan handen vrijwilligersprijzen 2013. via haar landelijke Inspira tienetwerk TijdVoorActie. In verschillende plaatsen ont staan nu nieuwe jongeren- netwerken- en initiatieven. Het Skanfonds en VSBfonds sloten bij TijdVoorActie aan, Het Skanfonds complimen teerde het initiatief: "Het gaat verder dan eenmalige acties of projecten." Voorbeeld voor Nederland Ook zwembad Meekenesch uit Lichtenvoorde, dat bijna geheel gerund wordt door vrijwilligers en zo kon blij ven bestaan, viel in 2013 in de prijzen. "Het moment dat je in de zaal zit terwijl de jury het rapport voorleest en iemand op de rij achter je hoort zeggen: 'Ze heb ben het over dat zwembad', is echt fantastisch," vertelt bestuurslid Miranda Seve- nich." Het winnen van de prijs was de start van heel veel publiciteit. "De tele foon stond roodgloeiend, we Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie 4-daagse All Inclusive LightDuitsland ^Het Sauerland is een ideale bestemming om de batterijen op te^ laden. U rijdt er in een paar uurtjes naartoe en bent er toch even helemaal uit! Clubhotel Ferienpark Hochsauerland ligt in het geliefde Rothaargebergte, in Züschen, gemeente Winterberg. Uitbreiding Om nog meer mensen deze beleving te bieden, breidt de Efteling momenteel va kantiepark Efteling Bosrijk uit met extra accommoda ties. Zomer 2015 kunnen de eerste gasten hun in trek nemen in de nieuwe Bos- en Dorpshuysen en groepsaccommodaties. De nieuwe groepsaccommo daties maken het mogelijk met vrienden of familie de Wereld van de Efteling te ontdekken. In totaal wor den acht groepsaccommo daties voor 12 personen gerealiseerd, die eenvoudig door middel van schakeling voor 24 personen geschikt kunnen worden gemaakt. Inbegrepen: 3x overnachting met ontbijt 2xsnack ofsoep dagelijks koffie, thee met lekkernij (15-16 uur) 3x dinerbuffet dagelijks frisdrank, bier en wijn (10-22 uur) gebru ik zwembad en sauna Prijzen 30/10-21/12 €169,- 25/12-28/12 €199,- 01/01-04/01 €229,- 08/01-25/01 €179,- 29/01-08/02 €189,- 12/02-01/03 €199,- 05/03-15/03 €189,- 19/03-29/03 €179,- Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/weekkrantofvia 0900-365 65 65 (80 cent per gesprek) met zoekcode 38106 Prijzen in p.p.p. lang weekend, o.b.v. familiekamer. Prijzen midweek en week zie de website. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-), toeristenbelasting en kosten Calamiteitenfonds 2,50). waren regionaal overal in het nieuws. We waarderen onze vrijwilligers natuurlijk altijd al, maar met de nomi natie en de prijs heb je dat ook zwart op wit. Voor ons als bestuur was het een eye- opener om te merken dat het toch heel bijzonder is wat we doen. Je denkt toch al snel dat het vanzelfspre kend is. De jury vond ons een voorbeeld voor Neder land. We willen landelijk ook graag laten zien dat en hóe het kan. De website van de Meer dan handen vrij willigersprijzen is daar een fantastisch podium voor." Hoewel het zwembad het prijzengeld goed kon ge bruiken voor het onder houd, besloot Meekenesch het bedrag te besteden aan de vrijwilligers. "Dat je bij voorbeeld de komende jaren een vrijwilligersfeest wat grootser en uitgebreider kan aanpakken, is een verdien ste van de vrijwilligers. Een echt cadeautje is het." Meld u aan! U kunt zich tot 1 oktober inschrijven op vrijwilli- gersprijzen.nl. Volg ons via facebook.com/vrijwilligers- prijzen of Twitter (#mdhl4). Er zijn ook categorieën voor individuele vrijwilligers en voor gemeenten en bedrijven die vrijwilligerswerk stimu leren en ondersteunen! webwinkel.deweekkrant.nl categorie reizen autovakanties Luxe 4-sterren hotel in Schoorl inclusief diner! Hampshire Hotel - Jan van Scorer Dit sfeervolle 4-sterren hotel ligt aan de rand van het centrum van het gezellige Schoorl. Een ideaal uitgangspunt voor wandel-of fiets tochten door dé omgeving. Door Kras-klanten beoordeeld met een 8,3 Inclusief: 4-sterren hotel op prachtige locatie Ontbijtbuffet lx3-gangendiner Gratisfietshuur tijdens uw verblijf Gratis wifi Gratis gebruik binnenzwembad en sauna Vöor informatie en/of boeken ga naarwww.kras.nl/LR21466 of bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. LR21466 Deze aanbieding is geldig t/m 24 september 2014 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 35