Gluren bij de buren in het Hollandiahof Dol op dahlia's! KORT NIEUWS KLEIN NIEUWS Wij zijn trots op onze oudere Schiedammers! 'Ze raken niet uitgepraat' COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 september 2014 3 Buurman Huib van Wijngaarden laat de buren zijn hobby zien: bouwen met meccano. De kraan past amper in zolderkamer. Foto: FW Hoe goed ken jij je buren eigenlijk? En is het niet eens tijd om je buren eens wat beter te leren kennen? Met dat idee vierde het wijkje Hollandiahof, ingeklemd tussen stad en station, afgelopen weekend het 20-jarig bestaan. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Er kon lekker gegluurd worden bij de bu ren, want dat doen we toch het liefst. Bewoners stelden hun huizen graag een dag lang open voor buren die in groepjes op bezoek gingen. Voor de herkenbaarheid zorgde een stel kaartjes die de buren bij zich droegen. „Hé, daar op het Korenwijn- pad is mevrouw Inge druk bezig de wijkbewoners haar hobby te tonen." zegt een buurman. Haar huis hangt vol met een stuk of dertig quilts die ze zelf met enge lengeduld heeft gemaakt met naald en draad. Haar man Huib heeft ook een bijzondere hobby: Mec cano modelbouw met op de zolderkamer een gigan tische kraan waar hij meer dan decennia aan werkt. Schroefjes, asjes en tand- SCHIEDAM - Dahliavereni ging Schiedam had afgelo pen zaterdag niet te klagen over belangstelling tijdens de jaarlijkse Open Dag. Voorzitter Joop Blom toonde zich daarom een tevreden man na afloop. Al om tien uur lieten de eerste bezoe kers zich zien op het terrein achter de Vijfsluizenflat. De dahlia's staan momenteel volop in bloei, dus werd er ademloos naar de bloemen gekeken en volop gefotogra feerd. Veel bezoekers waren met name geïnteresseerd in de manier waarop de tuin ders van de vereniging de planten vermeerderen. „En ook waar de oorspronkelijke planten vandaan komen", wielen waar hij sinds zijn jeugd verslingerd aan is. „Pure bouwkunde", vertelt de HTS'er. Het wijkje Hollandiahof werd in 1994 gebouwd. Destijds heel modern met zegt Blom. Liefhebbers die nu precies afgelopen zater dag verhinderd waren hoe ven niet te treuren, elke za- moderne architectuur en ruime stadvilla's gericht op het water van de Schie en tuinen op de zonzijde. Een paradijs voor de kopers van het eerste uur; verborgen, maar toch midden in de terdag tussen 10.00 en 13.00 uur zijn er tuinders op de club aanwezig voor het ge ven van tips en advies. stad. Zoals de Voorzitster van de WE Hollandiahof I Conny Ouwerkerk vertelt: „Het buurtgevoel wordt hier enorm versterkt en buren hebben vaak onverwachte talenten en praktische tips Vervolg van boven SCHIEDAM - Maar niet alleen techniek laten de bewoners van het Hollandiahof elkaar zien. Bijzonder is dat een buurvrouw in het dagelijks leven rechter is bij de recht bank in Rotterdam. Ze heeft haar toga meegenomen en vertelt in haar eigen huiska mer hoe haar dagelijks werk als rechter eruit ziet. Sinds haar studie Sociaal Recht houdt zij zich bezig met be stuurszaken. Ingewikkelde materie die zij rustig en eenvoudig uitlegt aan haar nieuwsgierige buurtjes. Citroen DS „Nooit geweten dat de ach terbuurman in zijn garage een Citroen DS uit 1969 op knapt met plaatstaal, boren en lassen", roept een buur voor de wijk." Zoals de gepensioneerde Simon Noorda die laat zien hoe hij de verweerde gevel- deklatten van zijn woning verving. Hij geeft een work shop voor klussende buren. tegen een andere buur, ter wijl zij verder gluren in de wijk. De buren die elkaar in groepjes tegenkomen zijn opgetogen en verbaasd tege lijk. Ze raken niet uitgepraat daar aan het water van de Schie. Speedboot Geen burendag zonder kin deractiviteiten en dus ver zorgen de broertjes Pitt, Mai en Mareijn met hun blitse speedboten rondvaarten. De namiddag wordt beslo ten met een barbecue aan de Schie waar een accordeo nist de buren tot het donker, invalt vermaakt. Reageer! Heeft u ook een burendag, stuur ons de gezellige foto's op: redactie.ns@wegener- media.nl Vervolg van voorpagina SCHIEDAM - Met uitspra ken over het wachtgeld van de ex-burgemeester heeft dé huidige bur gemeester -die orde op zaken zou stellen- een beschadigd blazoen opgelopen. Al eerder bij de zogenaamde bon netjesaffaire van Verver kreeg hij de kritiek dat-hij niet daadkrachtig genoeg optrad, vanuit politiek en bevolking. Wilma Verver nam ontslag pal voor het (BING) onderzoek, waarna zij beschuldigd werd van machtmisbruik en belan genverstrengeling. Door vrijwillig af te treden krijgt zij wachtgeld met sollicitatieplicht. Op het wachtgeld is door de aan nemer, waarmee de rel begon, beslag gelegd. Met deze en andere rechtsza ken onder andere tegen BING hebben de rechters het voorlopig maar druk. DOENers doen verhaal tijdens DOENers Feest SCHIEDAM - Elke DOENer zit vol met verhalen. Een bijzondere kennismaking, een onvergetelijke dag met een maatje of het vinden van een soulmate. Het DOENers Feest draait om al deze verhalen. Op 4 oktober is het DOENers Feest in Theater aan de Schie. Het jaarlijkse evenement om alle men sen die zich vrijwillig inzetten voor Schiedam te bedanken. DOENers kunnen zich vóór 30 september aanmelden via www.doenersfeest.nl. Schiedamse raadt De Lach van 10 SCHIEDAM - Na bijna 22 dagen is 'De Lach van 10' geraden. Radio 10-luis- teraar Sanne Krijger uit Schiedam gaf het juiste antwoord in het program ma van Dennis Verheugd op Radio 10. Zij wint daarmee 22.300,-euro. De 'Lach van 10' was de lach van André van der Toom, de presentator van Wegmisbruikers. De winnares was zo zeker van haar zaak dat ze wel 120 keer gesms't had en al geëmotioneerd raakte toen ze Radio 10-DJ Den nis Verheugd aan de lijn kreeg. Magneet Communicatie neemt Romer over SCHIEDAM - Magneet Com municatie heeft sinds 1 september de activiteiten van Drukkerij Romer overgenomen. Een krach tenbundeling niet omdat het móet, maar omdat het kan. „De toekomst is nü", benadrukt Mathieu Levens, directeur van Magneet. „De behoefte in de markt aan traditi- oneel-drukwerk is sterk verminderd. Je kunt als grafisch bedrijf de storm alleen doorstaan als je op die veranderende markt inspeelt." In het Nieuwe Stadsblad van 10 sep tember trokken twee verschillende berichten over 'oudere' Schiedammers onze aandacht. De kop 'nieuw record op 10 kilometer' viel ons meteen op. En toen we lazen dat dit gelopen was door een meneer van 81 waren we helemaal ver baasd. Binnen 48.36 minuten heeft hij 10 kilometer afgelegd. Wij lopen binnen een uur maar 5 kilometer. Erg knap dus van meneer Joop Rüter. Ook het tweede artikel ging over oudere mensen. Het was een uitgebreid artikel over het briljanten bruidspaar Kruining - van Sijll. Deze mensen zijn al 65 jaar met elkaar getrouwd. Wij hebben nog nooit eerder gehoord dat mensen al zo lang met elkaar getrouwd zijn. Het geheim verklappen ze ook; 'Eerlijk zijn en altijd alles uitpraten'. Wij vinden dat een heel goed advies voor alle jongere mensen. Tegenwoordig scheiden mensen veel sneller dan vroeger, en misschien zouden zij iets van dit advies kunnen leren om beter met elkaar om te blijven gaan. Wij willen hierbij ook het briljante bruidspaar nog van harte feliciteren en hopen dat ze nog lang van elkaar en de familie kunnen blijven genieten! Quinty (11), Quinten (9), Raven (11) Wijkschool De Gorzen De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan via een mail naar: redactie. ns@wegenermedia.nl Ja, we willen natuurlijk allemaal wel weten hoe je dahlia's zo mooi in bloei krijgt. Foto: Cees Kroone WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies Efamilieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3