Natuurlijke oplossing bij reumatische pijn Monumenten open voor scholen Spreekuur gehandicapten platform Prostituee dacht overval niet te zullen overleven Wandeling Verk(n)ocht! Wereld Alzheimerdag «{bakkers awiM'ena Gevulde speculaasstaaf Appeltaartje Kip-kerriebroodj e Multikoren Plus O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 17 september 2014 5 Niet alleen keken de kinderen hun ogen uit in het - net gerenoveerde - zakkendragershuisje, ook de kostuums lokten reacties uit: 'Waarom heeft u van die witte slobkousen om uw schoenen?' SCHIEDAM - Leerlingen van vijf basisscholen kregen vrijdag al een voorproefje van de Open Monumenten dagen. Voor de groepen 7 en 8 was een speciaal pro gramma samengesteld. Bij het Zakkendragershuisje luisterden leerlingen van de Annie M.G. Schmidtschool geboeid naar deken Van Andel. Leden van het zak- kendragersgilde vertelden over het leven en werken in pakweg 1820. Deze activiteit van het comité Open Mo numentendagen Schiedam was in ieder geval geslaagd. SCHIEDAM - De Stichting Gehandicapten Platform Schiedam houdt elke eer ste en derde woensdag van de maand spreekuur aan de Singel 85. Wie vragen of opmerkingen heeft kan tussen 10.00 en 12.00 uur langskomen. De tweede en vierde don derdag van de maand zijn de medewerkers aanwezig op het Chopinplein 280 in de recreatieruimte op de derde etage. Er is hier een traplift aanwe zig. Ook hier is het spreek uur van 10.00 tot 12.00 uur. Iedereen met vragen op het gebied van wonen, zorg en welzijn wordt geholpen. Denk bijvoorbeeld aan het invullen van aanvragen van Rogplus en aanpassingen. Wie vooraf eerst wat meer informatie wil kan bel len met: J. van der Lans op nummer 06-41392543 of C. van der Boon op nummer 06-45478232. SCHIEDAM - „Ik ben niet bang. De grootste kerels kan ik de baas. Maar -ik dacht echt dat ik er was geweest bij die overval toen hij dat pistool in mijn nek drukte," vertelt de kleine tengere 28-jarige Schiedamse prostituee on langs in de rechtszaal. Terecht staan Rotterdam mers Aldrig P. (25) en Ger- son P. (27) voor de overval in maart op de woning aan de Singel, waar de vrouw destijds woonde en werkte. „Het was geen pistool, maar mijn telefoon die ik in haar nek duwde. Ik kan me voor stellen dat ze dacht dat het een vuurwapen was, want ik zei dat ik haar zou dood schieten als ze haar geld niet gaf," reageert de al eerder voor diefstal veroordeelde Aldrig P. Hij mishandelde de vrouw, bond haar vast en ging er - volgens de aangifte - van door met 350 euro, sieraden en haar paspoort. Aldrig was voor de overval gere kruteerd door de eerder voor een gewelddadige diefstal veroordeelde Gerson P. Een ander had op het laatste mo ment afgezegd. „Een doos vol geld staat op tafel," had Gerson gezegd. In de rechtszaal wordt dui delijk dat hij niet zelf de overval kon plegen omdat hij de vrouw kent. Z'n part ner is namelijk een goede vriendin van het slachtoffer en zij vertelde Gerson - die Justitie vier jaar cel hoorde eisen - van 'een met veel geld gevulde doos op tafel'. En met zijn GSM is ook de afspraak gemaakt voor het bezoek van de 'klant' aan de prostituee. Tegen hem eiste de aankla ger een celstraf van 4,5 jaar. Uitspraak volgt over twee weken. SCHIEDAM - Tijdens de Woon beurs Schiedam gaat er ook een gratis themawande ling Verk(n)ocht! van start die voert langs bijzondere woonhofjes en monumenten in de binnenstad. Startpunt is het VVV/SPS-kantoor aan de Buitenhavenweg. Vanaf 14.00 uur wordt hier onder leiding van een enthousiaste gids gewandeld langs plek ken in Schiedam waar bij voorbeeld beroemde BN-ers woonden. Ook wordt ver teld wat de oorspronkelijke woonbestemmingen zijn van bijzondere panden eri hoe de Schiedamse musea inspelen op het themajaar. Vooraf aanmelden wordt aanbevolen: 010-473 30 00. SCHIEDAM - Zondag 21 sep tember is het Wereld Alzhei merdag. In de hele wereld wordendeze dag activiteiten georganiseerd om de ziekte van Alzheimer meer onder de aandacht te brengen. Verpleeghuis Frankeland organiseert die dag een mu ziek- en beweegactiviteit tussen 10.30 uur en 11.30 uur in de Havenzaal. Deze dag wordt in Frankeland begeleid door muziekthera- peut Martien van Oostrom en activiteitenbegeleider Annouk Nagelhout. In het kader van 'samen iets doen' volgt hierna een mu ziek- en beweegactiviteit voor mantelzorgers en be woners. Over twee weken volgt uitspraak in de rechtzaak van de woningoverval op een Schiedamse prostituee. Foto: wegener Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de Harpago- phytum plant. In Duitsland en Zwitserland wordt de Harpagophytum procumbens al veelvuldig gebruikt als natuurlijke oplossing om deze pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reuma tische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. Lichaamsdelen die we bij zo'n beetje iedere be weging gebruiken. Met pijnlijke gewrichten is iedere beweging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïnvloeden. Extra on dersteuning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke oplossing Atrosan Tabletten* van A.Vogel is een natuurlijke oplossing bij reumatische pijn zoals bij artro se, artritis, fibromyalgie en jicht. Het is een natuurlijke pijnstiller voor de gewrichten en bevat een hoge concentratie Harpagophy tum per tablet (480 mg). 'Een natuurlijke pijnstiller voor de gewrichten' Voor de beste groei en de hoog ste concentraties werkstoffen wordt de Harpagophytum voor de Atrosan Tabletten nog altijd in haar natuurlijke omgeving - de Kalahari woestijn in Afri ka - gekweekt. A.Vogel hanteert een speciaal kweekprogramma dat de natuur spaart en de lokale bevolking ondersteunt. Gebruik en verkrijgbaarheid De tabletten kunnen gerust langdurig gebruikt worden en naast reguliere geneesmidde len**. Ze zijn verkrijgbaar bij drogist (o.a. Kruidvat, ETOS, DA, DIO), gezondheids winkel en apotheek in een verpakking van 60 stuks. Adviesprijs: €19,99. Atrosan tabletten Bij milde gewrichtspijn ♦Traditioneel kruidengeneesmid del op basis van Harpagophytum procumbens. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditio neel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. ♦♦Overleg eerst met uw arts. Onze webwinkel op www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 18 t/m woensdag 24 september edukans Ga naar edukans.nl/schoenmaatjes en doe mee! Eendje

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5