Woonplus nieuws I Eerste nieuwbouwwoningen De Beatles en Notenbalk opgeleverd I I I I I Woonfraude... Algemeen In de wijken Hoe pakt Woonplus Schiedam dat aan? Nieuwland Life EP Begin september zijn de eerste nieuwbouw eengezinswoningen van het project De Beatles en Notenbalk aan de nieuwe huurders uitgegeven. Hiermee wordt het derde en laatste nieuwbouwproject van Woonplus in 2014 succesvol afgerond. De Beatles en Notenbalk De 36 nieuwbouw eengezinswoningen zijn op twee locaties in de wijk Groenoord in Schiedam-Noord gebouwd. De Beatles liggen aan het Jacques Urlusplein en Dirk Schaferplein en de woningen van de Noten balk aan de Jan Damenstraat. Verschillende woningtypes Het project De Beatles en Notenbalk kennen drie verschillende woningtypes. Alle 36 eengezinswoningen bestaan uit twee woon lagen en beschikken over een ruime tuin. De eengezinswoningen bieden het woon comfort dat past in deze tijd: de vertrekken hebben een ruime afmeting, bij de bouw zijn duurzame materialen gebruikt en er is sprake van energiebesparende toepassingen. Zo zijn de woningen o.a. Uitgerust met een hoogrendementsketel. Grote belangstelling Begin juni konden woningzoekenden via www.woonnet-rijnmond.nl reageren op de advertentie van deze nieuwbouw eengezins woningen. Dat is met groot enthousiasme gedaan: 481 kandidaten reageerden. Selectieprocedure Het selectieproces bestond naast het con troleren van de inkomensgegevens uit een intakegesprek en een huisbezoek. Van de 121 kandidaten die wij hebben benaderd met een aanbieding, hebben er 37 niet op de uitnodiging gereageerd en zijn 48 kan didaten afgewezen of zagen zelf van een aanbieding af. Enthousiaste kandidaten De 36 overgebleven, enthousiaste kandi daten zijn vervolgens uitgenodigd om op de bouwplaats de woningen te bezichtigen. De woningen, de omgeving, de tuinen en de parkeerplaatsen; alle punten werden doorgenomen om tot een goede keuze te komen. Daarna mochten de kandidaten op volgorde een definitieve woningkeuze maken. Eén mooi voordeel van deze bij eenkomst was dat iedereen met zijn of haar nieuwe buren kon kennismaken en afspraken over erfafscheidingen werden al gemaakt. En dan de oplevering Op 2 september kregen de nieuwe huur ders van De Beatles als eerste de sleutels overhandigd en werd de woning officieel aan hen opgeleverd. Veel blije gezichten, en hier en daar ook al wat 'verhuisstress'. Maar dat hoort erbij. In de loop van deze maand worden ook de woningen aan de Notenbalk opgeleverd. Woonplus heeft met deze twee nieuwbouw projecten 36 prachtige eengezinswoningen aan de woningvoorraad kunnen toevoegen. Wij wensen de nieuwe huurders veel woon- plezier in hun nieuwe woning! Familie Van de Graaf ontvangt de sleutel De meeste bewoners bewonen hun woning zoals het hoort. Ze betalen de huur op tijd en houden zich aan de regels. Er zijn echter ook enkele bewoners die de woning niet volgens de daarvoor geldende regels gebruiken. Woonplus Schiedam gebruikt hiervoor de verzamelnaam 'woonfraude'. Wat is woonfraude? U kunt hierbij denken aan huurders die hun woning aan een ander doorverhuren of onderverhuren zonder schriftelijke toe stemming van Woonplus. Andere voor beelden zijn overbewoning, drugsverkoop, wietteelt of illegale prostitutie. Woonplus treedt streng op Samen met u en onze partners wilien we Schiedam en haar wijken schoon, heel en veilig maken en houden. Woonplus staat woonfraude dan ook onder geen enkel beding toe en treedt streng op tegen misbruik. Dat kunnen wij niet al leen. Wij werken hierin samen met de politie en gemeente Schiedam. Vermoedt u woonfraude? Heeft u vermoedens van onderhuur, over bewoning of andere vormen van onge wenst woongedrag? Neemt u gerust contact op met onze medewerkers van de afdeling Participatie. Zij zijn op werkdagen bereikbaar tussen 08.00 en 11.00 uur via telefoonnummer (010) 20 45 100 (keuze 4) of via e-mail participatie@woonplus.nl. Zaterdag 13 september ging voor de 12e keer het festival in Nieuwland van start. De bewoners hadden een zeer gevarieerd cultureel programma. Bezoekers konden genieten van het "talent dat volop aanwezig is in Schiedam. Heerlijke geuren, snoepen van exotisch eten en een bonte stoet kramen maakten het feest compleet. De middag startte met openingswoorden van wethouder Mario Stam en Woonplus directeur-bestuurder Bob Venhuizen. Na de 'Battle,of the drums' eindige de dag met een swingend muziekspektakel. Iedereen liet zich van zijn beste kant zien." Wat een heerlijke manier org bij te praten met (oude) bekenden en kennis te makerr met nieuwe mensen. Wederom een zeer ge slaagd feest, mede mogelijk gemaakt door een enorme groep enthousiaste vrijwilligers. Algemeen Valeriusstraat 3 Postbus 25 3100 AA Schiedam T (010) 20 45 100 Website algemeen www.woonplus.nl WE Beheer T (010) 20 45 204 Colofon Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie afdeling Communicatie E-mail: comm@woonplus.nl Het volgende Woonplus nieuws verschijnt op woensdag 29 oktober 2014.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 12