SS t&; 'f/iot/aff/affoo 9 y 30e Brandersfeesten: 1 groot feest BRANDERSFEEST 2rfio/f(t/e ï7a/)foe 2()f Kaarten Al, www.nationaietaptoe.nl 25 t/m 28 september Ahoy Rotterdam Jenever en stookmarathon Spoorbrug Kethel in model Op het water Gewoon allemaal komen, het wordt top! Stuur je foto's naar ons op! 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag24 september 2014 14 [TH! NiTHIRiAHM MILITARY TATTOO vfonds Deelnemende orkesten aan de Nationale Taptoe 2014: Alle orkesten van de Nederlandse Krijgsmacht Het Nederlandse Politie Orkest (met steelband) The "Royal Oman Police Band De Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen jazztrompetist Eric Vloeimans Gemeente Rotterdam SCHIEDAM - Tijdens de Bran dersfeesten is er een speciale jeneverroute uitgezet langs de highlights van onze Bran dershistorie, zoals museum molen De Nieuwe Palm boom, molen De Kameel, het Zakkendragershuisje en het Jenevermuseum. Hier wordt traditiegetrouw ook weer een stookmara thon georganiseerd van vrijdag 26 september 24.00 uur tot zondag 28 september 24.00 uur. Alle kuipen in het museum zijn inmiddels gevuld met gistend beslag. Vanaf vrij dagavond wordt er 48 jaar doorgestookt, totdat alle bé- slag op is. Voor het eerst zal ook het prachtige resultaat van de allereerste stookmarathon te proeven en te koop zijn: een drie jaar lang gelagerde en gebottelde speciale editie Branderswijn. SCHIEDAM - Na de goed be zochte kijkdagen op de Brandersfeesten van 2013, laat Modelspoorgroep "De Nieuwe Waterweg" dit jaar wederom voor bezoekers hun treinen rijden. De trein- baan van de spoorgroep zal worden tentoongesteld in het voormalige Schoenen- reuspand, Hoogstraat 85, schuin tegenover het Stede lijk Museum. Branderszwemtocht SCHIEDAM - Net als vorig jaar wordt ook tijdens de dertig ste editie weer een histori sche branderszwemtocht gehouden, geïnspireerd op de zwemwedstrijd die 101 jaar geleden werd gehouden tijdens de Onafhankelijks- heidsfeesten in Schiedam. Ook dit jaar zwemmen de zwemmers voor een goed doel: stichting Spieren voor Spieren. Ze starten om 11.00 uur in de haven bij Nolet, vervolgens gaat de tocht via Nieuwe Haven naar Korte Haven om daarna linksaf te slaan via Schie. Uiteindelijk finishen ze drie kilometer verderop bij molen De Vrijheid aan de Noordvest. Inschrijven is verplicht via: www.branderszwemtocht. nl. Kosten: 7,50. Scouting op het Doelenplein Op het Doelenplein worden dit jaar weer verschillende kinderactiviteiten georga niseerd, waarvan een groot deel door de Schiedamse scouts. Zo kan er weer ge klommen worden over een zelfgebouwde brug over het water. Kijken of dat gaat luk ken... Op zondag organiseren de Zeekadetten bungee-roeien, een soort van touwtrekken op het water. Inschrijven hiervoor kan op de site van de Brandersfees ten of Scouting Schiedam: bungeeroeien@scouting- schiedam.nl. WSk SCHIEDAM - Voor voorzit ter Phons Ockerse zijn het drukke dagen, zo vlak voor de start van de dertigste Brandersfeesten. Maar hij heeft ér naar eigen zeg gen 'ontzettend veel zin in' en kijkt uit naar een mooi weekend met lekker weer eri heel veel vrolijke gezichten. De Brandersfeesten zijn nog altijd een van de grootste evenementen in de Rijn mond met rond de 200.000 bezoekers. En daar is en blijft hij trots op. „Ook dat we het met z'n allen dertig jaar hebben volgehouden, want het is echt een klus, ook qua organisatie." Dit jaar weer wat nieuwe en oude onderdelen die het komend weekend gaan doen. Zo is de gezelligheid op de zaterdagavond te ruggebracht met een grote jubileumshow, omdat een Gondelvaart er vanwege de slechte staat van de ka des nog steeds niet inzit. „Met topartiesten als Glen- nis Grace en Ben Saunders zijn wij heel blij", laat Oc kerse weten. „Die gaan het samen met de Schiedamse Rijnmondband heel gezellig maken op het Land van Be lofte." Gewoon komend dus, is het advies van de voorzit ter. „We gaan er öiet z'n al len een mooi weekend van maken!" SCHIEDAM - Natuurlijk ga jij naar de Brandersfeesten ko mend weekend. Wij zijn benieuwd hoe gezel lig jullie het daar hebben en willen dat graag aan de rest van Schiedam laten zien op onze Facebookpagina. Help jij deze komend week end helemaal Brandersfees ten te kleuren? Mail naar: redactie.ns@wegenermedia. nl SCHIEDAM - De jubileumedi tie van de Brandersfeesten, van 26 tot en met 28 septem ber, wordt één groot feest! Het dak gaat er af met oude en nieuwe elementen vol gens de formule 'voor elk wat wils'. Vooral de zaterdagavond wordt gezellig met een grote .jubileumshow op het Land van Belofte (vanaf 20.00 uur) met Schiedamse invulling namens de Rijnmondband maar ook optredens van niemand minder dan Ben Saunders en Glennis Grace. Om een uur of tien wordt de jubileumshow afgesloten met vuurwerk en een laser show. Een waar cadeautje van de organisatie aan al die Schiedammers die het evenement al zoveel jaren trouw zijn gebleven. Genoeg te doen weer voor de kids, de scouts staan weer drie dagen lang klaar. Foto: wm

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14