Stoer met staal en vuur Wens inseraak huurdcrs WONEN MB Centrale Bank verlaagt opnieuw rente Huizenverkoop in augustus booming Inductie kookplaten zijn doordacht en praktisch Mooie afvalsystemen Huizenverkopers leveren tienduizenden euro's in Uitnodigende vloer De Europese Centrale Bank (ECB) heeft begin september zijn belangrijkste rentestand met 10 basispunten verlaagd naar een nieuw historisch laag niveau van 0,05 Voor huiseigenaren heeft dit nauwelijks direct effect. Variabele hypotheekrentes kunnen licht veranderen doordat de ECB de rente wij zigt. Bij vaste hypotheekren tes is dat verband er niet. De belangrijkste taak van de ECB is het handhaven van de koopkracht van de euro en dus van prijsstabi liteit in het eurogebied. De ECB leent geen geld direct aan consumenten. Banken kunnen wel voor korte peri odes geld lenen bij de ECB, om dat geld vervolgens weer uit te lenen aan hun klan ten. Maar de rentestand die een bank uiteindelijk vraagt aan zijn klanten, is van al lerlei factoren afhankelijk. Bovendien zijn hypotheken langlopende leningen, vaak met een duur van 30 jaar. Diverse Nederlandse hypo theekverstrekkers hebben hun hypotheekrente de af gelopen weken nog iets ver laagd. Voor de populairste variant, 10 jaar rentevast met NHG, gelden nu rentestan den tussen de 3,1 en 3,5 Voor kortere periodes gelden zelfs rentes rond de 2,5 Het is niet uitgesloten dat de rentetarieven de komende maanden nog iets verder da len. Er is nog altijd weinig concurrentie op de hypo theekmarkt, dus nieuwe toe treders kunnen zorgen voor prijsverlagingen. Dat is ook mogelijk, want banken ma ken nog steeds overwinsten. Met een Dracaena haal je veel vrolijkheid in huis. De naam is afgeleid van het Griekse 'drakaina'; vrouwtjesdraak. De plant heeft die naam te danken aan de helderrode hars die sommige soorten produceren. Voldoende zonlicht zorgt voor prachtige bladeren. In de maand augustus zijn 14.000 huizen verkocht: 22% meer dan in augustus 2013. Dat blijkt uit cijfers van Makelaarsland. Volgens de makelaars is augustus traditiegetrouw een herstel- maand nadat er in juni en juli minder woningen ver kocht worden. Er vonden volgens Makelaarsland in augustus 175.000 bezichti gingen van huizen plaats. De website van Makelaars land noemt het een 'absolute topmaand' en 'een voorbode voor een druk najaar'. De lage rente en de berichten dat de huizenprijzen stijgen zorgen er volgens Make laarsland voor dat veel ko pers het nu de juiste tijd vin den om te kopen. Wel tekent de organisatie aan dat het sentiment niet overal posi tief is. Er zijn grote regionale verschillen. In Amsterdam en Utrecht lijkt de woning markt zelfs weer te overver hitten. Er wordt meer dan de vraagprijs geboden voor woningen. Makelaarsland is de grootste makelaar van Nederland (is in het hele land vertegenwoordigd) en houdt alle woningmarkt- trends nauwlettend in de gaten. De makelaarsorga nisatie brengt maandelijks het aantal bezichtigingen en verkochte woningen onder voorbehoud (van met name financiering) in beeld. Koken op een inductieplaat is praktisch en biedt een stijlvol beeld in de keuken. Inductie kookplaten zijn ontworpen om het middel punt van de keuken te zijn. Doordacht, praktisch en met een stijlvolle afwerking. In ductie biedt-de kookliefheb- ber snelheid, vermogen en schoonmaakgemak. De AEG HK854400FB MaxiSense inductie kookplaat geeft een hoge mate van flexibiliteit en vrijheid. De inductiezones zijn geschikt voor elke maat pan variërend van 125 mm tot 210 mm. Groter kookge rei, zoals een ovale braad pan, kan op twee kookzones tegelijk worden verwarmd. Al voor afloop van de inge stelde kooktijd, schakelt de kookzone op deze inductie kookplaat zichzelf uit. Op deze manier wordt de rest warmte optimaal benut. Met direct control kun je direct het juiste warmteniveau in stellen door eenvoudig naar rechts te slepen of direct op het juiste niveau te drukken. Door de Stop&Go toest aan te raken wordt het niveau van alle zones teruggebracht tot warm houden. Wanneer de toets nogmaals wordt aangeraakt, keren de zones terug naar hun oorspronke lijke niveau. Wie zijn kook plaat liever zelf samenstelt, kan kiezen voor het nieuwe VarioLine-concept van Küp- persbusch. Daarmee kun nen losse elementen, zoals inductie, gas en teppan yaki gecombineerd worden. De mogelijkheden zijn vrijwel onbeperkt. Alle individuele elementen zijn 30 cm of 38 cm breed en passen precies onder gangbare afzuigkap pen. Bij het koken ontstaat altijd het nodige afval; verpak kingsmaterialen, schillen en ander snijafval. Het meest handig is het om dit direct te sorteren in verschillende afvalemmers. Hoe praktisch is het dan als die afvalem mers zijn ingebouwd in de keukenkast. Uiteraard met deksel tegen ongewenste geurtjes. Bij Orgalux gaan ze zelfs nog een stapje verder door ook het deksel nuttig te gebruiken. Handige vak- verdelingen, een deksel als droogrek voor poetsdoeken of zelfs een deksel vormge geven als vuilblik en borstel, geven deze afvalsystemen extra functies. Praktisch kan ook mooi zijn! Nederlandse huizenver kopers vangen gemiddeld 11,5% 34.000) minder dan de oorspronkelijke vraagprijs. Een huis dat lan ger dan twee jaar te koop staat wordt gemiddeld zelfs voor 68.000 minder ver kocht. Deze verkopers leve ren dus bijna een kwart van de oorspronkelijke vraag prijs in. Dat blijkt uit een onderzoek van Calcasa, een technologiebedrijf dat zich richt op de waardering van vastgoed. Het onderzoek richtte zich op alle woning transacties in het tweede kwartaal 2014. Uit de studie blijkt dat de korting op huizen die bin nen zes maanden verkocht worden gemiddeld het laagst is: 5,2%. Volgens Calcasa zijn er weinig regionale ver schillen tussen de korting hoogten. Calcasa vermoedt dat mensen die een tijd ge leden hun huis te koop heb ben gezet de vraagprijs niet snel genoeg aanpassen aan de actualiteit. Vooral in Old- ambt, Winterswijk en Mont- ferland staan de woningen relatief lang te koop. Of de huizenprijs stijgt, hangt wel van de regio af. De huizen in de Gooi en Vechtstreek zijn in een jaar tijd 10,1% in waarde geste gen. Vooral in Noord'-Hol- land stegen de prijzen flink. Staal in combinatie met knetterend vuur creëert een stoere uitstraling in elk interieur. Als je een duur zaam design van eenvoudig stalen plaatwerk van 6 mm dik om je haard heen kiest, geeft dat een bijzonder puur en ingetogen effect. Zeker in combinatie met mooi be werkt natuursteen. Het ver haal achter stalen haardom- lijstingen kan echter nog iets 'dieper' gaan. De lijsten om Tulp haarden worden name lijk een stukje verdiept in de muur ingebouwd. Dit geeft een bijzondere uitstraling van zowel modern als in getogen chic. Zo wordt koel staal toch warm. Dat maakt De omlijsting zorgt voor een bijzondere uitstraling waardoor koel staal toch warm oogt. de stalen lijsten qua design en materiaalkeuze helemaal van nu en toch van een tijd loze schoonheid. O www.tulp.eu De Woonbond vindt dat huurdersorganisaties meer te zeggen moeten krijgen over het beleid van corpora ties. 'Huurders financieren de corporaties bijna volle dig en zijn in hun dagelijks leven sterk afhankelijk van de keuzes die een corpora tie maakt. Wij willen daar om instemmingsrecht voor huurdersorganisaties op be langrijke onderwerpen, zo als het huurbeleid, fusies of het verkoopbeleid van een woningcorporatie. Ook bij de prestatieafspraken over het lokale woonbeleid tus sen corporaties en gemeen ten moeten huurdersorga nisaties volwaardig partner zijn,' vindt de bond. Ook het verdwijnen van honderdduizenden wonin gen uit de sociale huur sector is de Woonbond een doorn in het oog: 'Dat is een grote aanslag op de beschik baarheid van betaalbare wo ningen, terwijl steeds meer mensen hier behoefte aan hebben.' De IVBN (beleggers in vastgoed) wil de commer ciële activiteiten van de cor poraties veel strakker laten scheiden Van de sociale, om dat deze activiteiten in het recente verleden al hebben geleid tot het weglekken van maatschappelijk bestemd kapitaal dat voor de sociale kerntaak was bestemd. De IVBN wil investeren in de vrije huursector. De entree van je huis geeft een eerste indruk van hoe je woont. Bovendien is het een van de drukst gebruikte plekken. Daarom is het be langrijk een vloer te kiezen die tegen een stootje kan. Steen is een optie maar de vinyl vloeren van tegen woordig doen daar niet voor onder. Ze zijn voorzien van een speciale protectielaag die ervoor zorgt dat de vloer slijtvast en vlekbestendig is. Bovendien zijn vinyl vloeren vochtwerend, geluiddicht en gemakkelijk te reinigen. Met een vinyl vloer zorg je bovendien voor een warm en uitnodigend welkom. O www.moduleo.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 19