Herinrichting van rotonde Cel voor vreemde 'tuinaarde' Biologische tapas en soep SLAPPE TAKKEN EN KALE KRUIN »3 HULP UIT HET ZUIDEN The Spanish Collection van Julio Iglesias Frankeland op RTL4 VOORDEEL OP STALEN IC. Verkade Verstopte neus? Kies je neusspray bewust! A.Vogeü jt IN HET SHOPPING CENTER Verhuizen of verbouwen? Brotrsvtit 64 (010)473 11 50 I WAARDEBON StMsblatf Woensdag 24 september 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via http://www.krantjecontantje.nl 120 Jaar oude kastanjeboom bezwijkt onder het ongedierte en moet worden gekapt De dames van Scyedam heb ben ambitieus doel gesteld: terug naar de ere-divisie. KHk&Win IllÉI KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Nieuwlandplein blijft onveilig Sinds juli dwingen hardgele ribbels of'biggenruggen' de automobilist tot stapvoets rijden op het Nieuwlandplein. Een noodmaatregel na alarmerende berichten over heel veel fietsongelukken. Van turborotonde tot slakkengangkruising. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Wethouder Hout kamp breekt intussen zijn hoofd over een blijvende op lossing: geen nieuwe, maar wel veilige herinrichting. Het probleem is dat fietsers op de rotonde van zowel rechts als links komen. Ter wijl de automobilist druk bezig is het kruispunt op te komen, wordt de fiets of brommer snel over het hoofd gezien. „Tja auto's rijden vaak te hard maar ook fiet sers nemen risico op de ro tonde", vat de wethouder het grillige verkeersgedrag op het Nieuwlandplein. samen. Hij studeert op een blijvende oplossing. Met meerdere va rianten door internationale SCHIEDAM - Frankeland is zondag 28 september te zien bij RTL4 in LifestyleXpie- rence, dat in het teken van 'Het nieuwe ouder worden' staat. Frankeland is als lo- katie gekozen vanwege haar hoge kwaliteit van zorg, de welzijnsactiviteiten en de goede voorzieningen. Te zien om 14.20 uur. Let op onze advertentie verderop in deze krant! Juwelier" Hoogstraat 90, 3111 HL Schiedam, Tel. 010 - 4267789 www.juwelierverkade.nl verkeersdeskundigen. Pro bleem blijft dat cijfers over het aantal ongelukken on betrouwbaar zijn en slecht worden bijgehouden. Met pieken en dalen die niet dui delijk te interpreteren zijn. De toename van incidenten op de rotonde dwingt de ge meente echter tot tijdelijke verkeersremmende maatre gelen. Voor de nabije toe komst verwacht Houtkamp geen totaal nieuw ontwerp, wel een herinrichting en aanpassing van het twee richting fietspad. Ook aan stoplichten wordt gedacht. Houtkamp hoopt deze herfst nog met een definitieve op lossing te komen. De allereerste Woonbeurs Schiedam is meteen een doorslaand succes geworden. De organisatie, die in handen was van Fundament Financiële Dienstverleners, had vooraf gehoopt op rond de duizend bezoekers. „De beurs is nieuw, mensen zijn soms toch wat afwachtend met dit soort dingen", meldde Richard Steffers namens de organisatie. „Maar tegen een uur of één hadden we het beoogde aantal bezoekers al binnen. De rest was bonus." Uiteindelijk stopte de teller bij 1785 bezoekers en bleken ook de deelnemers unaniem dolenthousiast over de beurs die niet alleen over het kopen van huizen ging, maar over wonen in Schiedam in het algemeen. „Dus kopen, huren, renoveren, recreëren, noem het allemaal maar op", aldus Steffers. In 2015 komt er zeker een vervolg, met nog meer standhouders en dus nog veel meer variatie. Op pagina 31 van deze krant meer over dit unieke woonevenement in de Grote Kerk. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - De rechter heeft Avdi 'Rushdi' B. (56) uit voormalig-Joegoslavië ver oordeeld tot de geëiste drie jaar cel en een geldboete van 20.000 euro voor de groot schalige handel in versnij dingmiddelen voor hard drugs. Ruim 3.000 kilo paraceta mol, coffeïne en lidocaïne is vorig jaar verpakt in zakken met het opschrift 'tuinaarde' aangetroffen in de Kubus Selfstorage aan de Philip- pusweg in Schiedam. Ook in de kelder van een woning op de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam trof de politie 'tuinaarde'. De ruimte in Kubus Self storage was gehuurd door leverancier Nuri C. (44) uit Rotterdam, die is veroor deeld tot twee jaar gevange nisstraf, na een strafeis van 30 maanden. Zijn 44-jarige handlanger Yucel E. kreeg dezelfde straf opgelegd. Die werd in een geheim la boratorium boven een wo ning in Amstelveen op grote schaal gemengd door de cri minelen met heroïne en co caïne. In op straat verkochte pakketten zit 50 procent versnijdingmiddel. Handel in de stoffen is alleen il legaal als men weet dat ze met harddrugs worden ver mengd. Het internationale onder zoek naar de bende startte na de aanhouding van koe riers in het Zwitserse Ge neve, Metz in Frankrijk en het Duitse Regensburg, die mengmiddelen naar het bui tenland smokkelden. Het Openbaar Ministerie werkte geruime tijd nauw samen met Duitse, Oostenrijkse en Macedonische autoriteiten om de bende op te rollen. Jazeker. De Hypothakar, Schiedam Volop open dagen met dit schitterende weer. Zaterdag was het Open dag bij De Groene Raet in Kethel. Bezoekers werden verwend met biologische hapjes en verse soep. Foto: Irado Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten 1 x laser ontharing oksels slechts 55,- tMWW.almahoeriand.nl Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1