1 Voor: /oor: E24,99 Voor; €24,99 Fleur is zeer knuffelbaar SALE Ty/I? ff """.?5""r d? 10.000 Euro voor het slimste OV-idee Van: 239,00 Kinderboekenschrijver Dave Kastelein op Violier Wat doe jij op Burendag? Smurfentraining van start (an: 49,99 3 ia"'€59,99 OOIMMAY. Regatta<1 Hof van Spaiand 35-41 Schiedam 010 - 4704242 wm—m O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 24 september 2014 23 Mocht je Fleur een nieuw thuis willen geven. Neem dan contact op met dierenopvang De Hargahoeve, Sportlaan 2, tel. 088-3437112. Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Fleur heeft wat rondgezworven in haar leventje en besloot in een winkel te gaan wonen. He laas dacht de eigenaar hier anders over en is ze in het asiel beland. Fleur is zeer knuffelbaar voor mensen en komt regelmatig een aai over haar koppie vragen. Andere katten tolereert ze wel, maar zodra die te dichtbij komen krijgen ze een flink blaas- concert. Het liefst heeft deze jonge meid dus een huis zonder andere viervoeters. Wie komt er eens een kijkje bij Fleur nemen? SCHIEDAM - De stadsregio Rotterdam looft 10.000 euro uit aan degene die met het slimste OV-idee op de prop pen komt, Dat idee dat het openbaar vervoer in de regio nog aantrekkelijker en beter maakt. Belangrijkste criteria om te winnen? Meerwaarde voor de reiziger, duurzaam heid, innovatie en vernieu wing. De campagne is bedoeld voor studenten en young professionals, die in de huid van reiziger kruipen. Tot en met 23 november kunnen ideeën ingezonden worden. Daarna bepaalt de jury, be staande uit de stadsregio en de vervoersbedrijven (RET, NS, Connexxion en Aquali- nerj welk idee er wint. De prijsuitreiking is begin 2015 en de bedoeling is om het winnende idee echt uit te voeren. O Meer info: www. slimovidee.nl. SCHIEDAM - Naar verwach ting vieren ruim 1 miljoen 'Nederlanders komend week end Burendag. In 96 procent van de gemeenten maken buren er mét, in en vóór de buurt een mooie dag van. Aanpakken van groen in de buurt en de buurt opfleu ren zijn de meest favoriete burendagactiviteit (18%), gevolgd door een sport- en speldag (15%) en het op knappen en uitbreiden van buurtvoorzieningen (13 Organiseer je ergens in Schiedam ook een leuke buren/buurtactiviteit in het kader van Burendag, stuur ons er dan vooral even een fotootje van op: redactie. ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - Voor de aller kleinste voetbalfanaten start zaterdag 27 september weer smurfentraining bij voetbal club Hermes D.V.S. Alle jongens en meisjes tus sen 4 en 6 jaar zijn welkom om ll.OO uur op Sportpark Harga aan de Olympiaweg. Techniek en plezier gaan hand in hand. Al vanaf de SCHIEDAM - Morgen, don derdag, komt kinderboeken schrijver Dave Kastelein, iri het kader van de Kinderboe kenweek, naar basisschool de Violier om de bibliotheek op de school te openen. Kastelein zal in de groepen uitleggen hoe hij kinderboe kenschrijver is geworden. „Als kind bedacht ik al hele verhalen. Op school, in mijn bed en tijdens het spelen." Het heeft Dave Kastelein in de klas de nodige stand jes van juffen en meesters opgeleverd. Hij is een dro mer, werd er vaak van hem gezegd, terwijl hij in wer kelijkheid helemaal niet droomde, maar gewoon het ene avontuur na het andere beleefde. Nu hij ouder en ge trouwd is en zelf kinderen heeft, is dat fantaseren am per minder geworden. „Het maalt maar door mijn hoofd. Zo erg zelfs, dat ik het maar ben gaan op .schrijven." Zijn allergrootste hobby is het verzamelen van oude kinderboeken. Vooral jon gensboeken die minstens 75 jaar geleden geschreven zijn vindt hij helemaal geweldig. De leerlingen van de Violier zijn deze maand helemaal in de ban van kinderboeken en het thema feest. Vorige week werd er gedanst op diverse muziekgenres van rock and roll tot street- dance. Nadat in de klassen werd geoefend, lieten de leerlingen aan vaders, moe ders, oma en opa's op het schoolplein het resultaat zien en dat werd een groot muzikaal feest. De kinderboekenweek lobpt dit jaar officieel van woens dag 7 tot en met zondag 19 oktober. Omdat het thema dit jaar Feest is, beginnen veel scholen al wat eerder met 'feest vieren'. Smurfen besteedt de club aandacht aan het vergroten van de balbeheersing. Dit gebeurt spelenderwijs en onder begeleiding van erva ren trainers. De Smurfen trainen na 27 september om de week op zaterdagochtend. Meer info: www.hermesdvs.nl/smur- fen Dansen door de leerlingen van de Violier op het schoolplein. Foto: Peter Spek

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 23