U Reinier Baby direct op moeders borst Reinier de Graaf Roltrap in nieuwbouw Last van pijn in de knieën of artrose? Kent u onze Facebook-pagina al? Geeft u ons toestemming? Gastvrouwen en - heren heten u welkom in Reinier www. rei ni erdeg raaf. n I Nieuw: Natuurlijke keizersnede in Reinier de Graaf Vrouwen die bevallen met een geplande keizersnede krijgen in Reinier de Graaf nog op de operatiekamer hun baby op de borst. Als de kersverse moeder dat wil kan de baby ook direct aangelegd worden. Deze zogenoemde natuurlijke keizersnede benadert zo veel mogelijk een gewone bevalling. "Huid-op-huid contact is belangrijk voor moeder en kind," zegt gynaecoloog Katja de Graaff. "Het bevordert niet alleen de binding, ook de borstvoeding komt eerder op gang. Op temperatuur Direct nadat de gynaecoloog de baby uit de baarmoeder heeft gehaald, controleert de kinderarts zijn vitale functies, zoals hartslag, ademhaling en temperatuur. Daarna krijgt de moeder de baby op haar borst. De huid van de moeder, met een beetje hulp van warme lucht, zorgen ervoor dat de baby op temperatuur blijft. Gynaecoloog De Graaff: "Moeder, haar partner en de baby blijven nagenoeg continu, tot overplaatsing naar de Kraamafdeling, bij elkaar. Een gespecialiseerd verloskundig verpleegkundige begeleidt hen van operatiekamer tot Kraamafdeling." Voorlichtingsbijeenkomsten Jaarlijks verrichten gynaecologen in Reinier de Graaf ca. 220 geplande keizersneden. Deze worden merendeels na de 39e zwangerschapsweek uitgevoerd omdat de longen dan volledig gerijpt zijn. Meer weten over bevallen in Reinier de Graaf? Bezoek een van de voorlichtingsbijeenkomsten die elke tweede en vierde vrijdag van de maand plaatsvinden. Er is dan ook gelegenheid om de Kraamafdeling en de Verloskamers te bezoeken. Meer weten? Kijk op www.reinierdegraaf.nl/agenda Benieuwd naar wat de orthopedisch chirurg voor u kan betekenen? Of waarvoor u naar de fysiotherapeut toe kunt gaan? Op donderdag 30 oktober houdt de afdeling orthopedie een informatieavond in het Reinier de Graaf te Delft. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Meer informatie www.reinierdegraaf.nl/algemeen/agenda Op www.facebook.com/reinierdegraafziekenhuis staan alle nieuwtjes en ontwikkelingen over ons ziekenhuis. Als u de pagina leuk vindt' komen automatisch in uw tijdlijn berichten van Reinier de Graaf te staan. Bijna vierhonderd mensen deden dit voor u en zijn altijd op de hoogte van het laatste nieuws over Reinier. Het delen van uw medische gegevens Alleen als u persoonlijk toestemming geeft aan Reinier de Graaf mag het ziekenhuis (als uw zorgverlener) uw medische gegevens delen met andere zorgverleners in de regio. Deze zorgverleners mogen deze medische gegevens alleen raadplegen als zij een behandelrelatie met u hebben. Als u binnenkort ons ziekenhuis bezoekt, dan vragen wij u mogelijk of u toestemming wilt geven. Op www.reinierdegraaf.nl/toestemming vindt u meer informatie. Hier vindt u ook de antwoorden op veelgestelde vragen. 'Kan ik u ergens mee helpen?' 'Welkom in Reinier de Graaf, kan ik u ergens mee helpen?' Sinds 1 september heet één van onze gastvrouwen of -heren u welkom in ons ziekenhuis. Als u dat wenst, begeleiden ze u naar de poli, verpleegafdeling of andere afspraak. Spontaan, maar ook op afspraak. U kunt elke werkdag van half negen 's morgens tot vijf uur 's middags gebruik maken van de diensten van 'Patiënten Service Begeleiding. Wilt u van tevoren een afspraak maken, neem dan minimaal 24 uur van te voren contact op. Voor het H-gebouw belt u 015- 260 3293 en voor het B-gebouw 015- 260 3963. Vanuit de hal leidt de roltrap u naar de eerste etage waar alle poliklinieken zich bevinden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27