Het Boek van de Week Informatiepanelen maken renovatie Poldervaart af POELIER SLUIS POELIER SLUIS ANBO-NIEUWS Ik ben niet blij geworden van Prinsjesdag Wild, kalkoen, konijn en kip, al 49 jaar een begrip Kalkoendijen Parelhoender Maiskip Tamme Eendenborstfilet Konijnachterbout Hertebiefstuk Tevens dagelijks verse Nasi, Bami en Macaroni met veel kip verrijkt. Vanaf 15 oktober het wildassortiment. Kippenpoten Kipdrumsticks T.V.- sticks, naturel en gemarineerd En als specialiteit: Malsesappige Kipkarbonade met slechts 1 beentje Heel kilo 5,75 Dagelijks vers van de grill! Hele kip, kippenpoten, kip, halve kip, t.v. sticks en rol lade's. En natuurlijk ons klassieke kipassortiment: - Kipfilet, dubbele of schoongesneden - Soepkip, voor de soep - Kiprollade's, mild gekruid a* WiW' ®n 9r"'s» Natuurlijk naar *c/. Natuurlijk naar De vakman, die weet er toch het meeste van St. Liduinastraat 50, Schiedam Tel. 010-4269884 - 4262583 O www.nieuwestadsblad.nl John Poot tijdens de onthulling van de infopanelen waarvan er een nog is afgedekt. Foto Frons Assenberg. De Poldervaart heeft er weer een attractie bij. Bij de Schie ligt de opgeknapte keersluis er weer keurig bij. Wat ontbrak waren informatiepanelen, maar dat hiaat is nu gevuld sinds ze vorige week zijn onthuld. Door Frans Assenberg SCHIEDAM - Eèn aardig gezel schap is samengestroomd bij de plek waar de Polder vaart de Schie ontmoet. Ontmoette beter gezegd, want een dam houdt beide waterwegen gescheiden. In het gras bij de sluis staat een oude stalen paal. Eraan zijn drie stukken plastic geplakt die verhullen wat er zich achter schuil houdt. Everard ter Haar is voorzit ter van de Stichting Renova tie Keersluis Poldervaart en samen met penningmees ter John Poot de drijvende kracht achter het project. Volgens Ter Haar was het John Poot die met het idee kwam de sluisjes op te knap pen. De weg erheen was lang en soms moeizaam. Het is een technisch hoogstandje dat het uiteindelijk toch ge lukt is. De sluis was toegegroeid met allerhande planten en onkruid en danig in verval geraakt. Juridische en finan ciële problemen moesten worden opgelost. Vuil slib Ter Haar: „We hebben spon sors kunnen vinden, waar bij het Omgevingsfonds de hoofdsponsor werd. Er bleek ook vuil slib in dit deel van de vaart te zitten en onderzoek bleek nood zakelijk. Gelukkig wilde de deelgemeente Overschie dit wel financieren." Na zes jaar er druk mee bezig te zijn geweest en met veel vak kennis en inzet van lokale aannemer Bijl ziet de sluis er weer fraai en stevig uit. Droge voeten Speciaal voor de onthulling was Ingrid ter Woorst, hoog heemraad van Delfland, naar de sluis gereisd. Zij is onder meer verantwoorde lijk voor de kwaliteit van het water. Volgens haar is een hoog heemraad een soort wet houder van het waterschap: „Droge voeten en schoon water, daar gaat het om bij. ons. Het is een historisch moment dat die keersluis weer heropend wordt, maar ook een historisch moment voor Delfland want wij be staan dit jaar 725 jaar. Het is extra leuk dat door de keer sluis mensen kennis kunnen nemen van de geschiedenis van dit eeuwenoude gebied. Het is niet vanzelfsprekend dat we schoon water en dro ge voeten hebben. Vooral nu de zeespiegel stijgt." SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Heilbrons hel' van Jannetje Koelewijn, dat beloond wordt met een 8. Cor Heilbron is dé topman van een van de grootste bedrijven van Nederland en staat op het punt om af scheid te nemen. Hij gaat een paar commissariaten doen, wordt hoogleraar in Twente, maar dat is meer om bezig te blijven. Dan wordt hij verdacht van handel met voorkennis. De nieuwe directeur van de financiële toezichthouder besluit om gelijk zijn naam te vestigen: hard aanpak ken, die Heilbron. Scoop Journaliste Francoise is dringend op zoek naar een aansprekende scoop en mag Heilbron een laatste inter view voor zijn afscheid af nemen. En officier van justitie Lucas Pauw is op zoek naar liefde en worstelt met zijn gewicht en is daar meer mee bezig dan met zijn zaak met Cor Heilbron. Aanklacht In een kaleidoscopische roman klaagt Janneke Koe lewijn de cultuur van de media, de politiek en de po litiek aan. Niemand komt er aan het eind van het boek goed vanaf, door hun naïviteit of hoogmoed. In de huidige maatschappij draait het er niet meer om of iemand echt schuldig is of niet. Waar rook is, is vuur en een feit is ook maar een mening. Koe lewijn weet het allemaal zo op te schrijven dat je blijft doorlezen. Psychologisch zit het ook goed in elkaar. De liefheb bers van Bonita Avenue zal dit boek zeker aanspreken. h j Heeft u ook al de plannen gelezen van de miljoenennota? Nou ik wel en daar wcfrd ik niet blij van. Als je leest hoeveel de ouderen er weer op achteruit gaan. Natuurlijk heb ik begrip voor bezuinigingen, maar waarom wordt deze groep weer het hardste aangepakt? Inleveren als je veel inkomen hebt doet natuurlijk ook pijn, maar moet je rondko men van alleen AOW dan wordt het veel pijnlijker. Wij ouderen gaan de barricaden niet op, dat zit niet in onze genen, maar er moet natuurlijk wel iets aan gedaan worden. Om onze stem te laten horen en een vuist te kunnen maken in Den Haag heeft de ANBO uw hulp nodig, wordt daarom lid van deze ouderenpartij. Bel mij op 06 22724227 en wordt lid. Er is nu een leuke aanbieding, tot het einde van het jaar gratis lid en vanaf 2015 kost het 38.- omgerekend nog geen 70 cent per week. Vanuit de afdeling Schiedam krijgt u ons maandblad, waarin al onze activiteiten staan en dat zijn er heel veel: biljarten, gymmen, kaarten, creatief, koersbal, bingo, reisjes en hulp bij de belastingaangiftes. Eigenlijk teveel om op te noemen. Je hoeft niet aan alles mee te doen, het mag wel. Het belangrijkste is steun, want zonder uw hulp kunnen wij niet. Laat mijn telefoon maar overuren maken, ik ben er klaar voor. Tot volgende week! Joke Ballijns WÊÊÊÊ

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14