Ierse folkmuziek Fiks besparen op energierekening r M'\n'\gKjs Frédérique Spigt in Theater aan de Schie Win kaarten voor Heksendoorn in JflK k Avonturenpark Hellendoorn Si Pak die energiekorting Toneelbewerking Stoner: ode aan de liefde TIPS OM INTERNET TE TEMMEN Gratis voor onze lezers: Minigids Online privacy f Gratis Minigids Consumentenbond O www.nieuwestadsblad.nl Liefhebbers van Ierse folk, opgelet! The Dublin Legends komen naar Schiedam. De band die voorheen onder de naam The Dubliners op traden zijn binnenkort hier te SCHIEDAM - Tijdens de avond die op woensdag 8 oktober plaats vindt in Theather aan de Schie komt een mix van oud en nieuw materiaal aan bod en komen bekende klas siekers uitgebreid aan bod. Hierbij te denken aan The wild rover, Dirty old town, Whiskey in the Jar en The Irish Rover. Doorstart Nadat voorman John Shea- nan in 2012 aankondigde te stoppen met de band, leek het definitief over te zijn met Ierlands meest legenda rische folkgroep. De andere leden dachten hier anders over en besloten door te gaan en gingen met vetera nen Sean Conon en Eamonn Campbell door onder de nieuwe naam The Dublin Legends. Dit omdat Sheanan de rechten op de bandnaam meenam bij zijn vertrek. In januari brachten The Du blin Legends hun nieuwe cd Live in Vienna uit. Dit was een zegen voor de immense schare fans die The Dubli ners door de tijd heen met hun theatertours in ons land hebben opgebouwd. The Du blin Legends zetten de zege tocht van de grondleggers van de Ierse folk met passie voort. Folk- klassiekers ver tolkt door rasartiesten. Info De show start om 20.15 uur en de toegangskaarten kos ten 29,50 euro per stuk. O Meer informatie via www. theateraandeschie.nl. Ras-Rotterdammer Frédé rique Spigt is een absoluut icoon in de Nederlandse rock- en theaterscene. In de jaren tachtig was ze de frontvrouw van een popu laire powerrockband I've got the Bullets en daarna van de band A girl called Johnny. Na haar deelname in 1998 aan het Nationale Songfes tival ging ze op de solotoer. Frédérique Spigt heeft tallo ze theatertournees gemaakt, ze bracht diverse cd's uit, maakte televisie en ontving een Edison. Vrijdag 3 oktober komt ze met een nieuwe theatershow in het Wennekerpand. The Medicine Show is een mu ziekprogramma boordevol folk, country en blues gelar deerd met diverse theatrale elementen. Frédérique Spigt, Jan van der Meij, Janos Kool- en en Joost van Es brengen muziek en entertainment ontleend aan de befaamde Medicine-shows uit het Amerika van de 19e eeuw. Een reizend gezelschap be stond uit verhalenvertellers, goochelaars, muzikanten en niet te vergeten een dokter, of beter gezegd een charla tan. The Medicine Show is muziektheater in zijn meest oorspronkelijke vorm. Toegang: 19,00. Frédérique Spigt is vrijdag 3 oktober, om 20.15 uur, te zien in het Wennekerpand. Reserveren kan via de kassa van Thea ter aan de Schie: (010) 2 467 467. "ANB0 behartigt de belangen van huidige en toekomstige senioren", stelt Liane den Haan, directeur van ANB0. "Juist in deze tijd van bezuinigingen bieden wij daarom lastenverlichting met onze collectieven." Den Haan wordt niet alleen veel gezien in Den Haag, ze heeft ook regelmatig contact met haar leden. "Het scheel de me dit jaar echt een paar honderd euro", vertelt Truus Verbeek haar triomfantelijk, "dus meld ik me opnieuw aan voor het ANBO Ener giecollectief. Elke overeen komst loopt namelijk voor een jaar." DUIZENDEN ANB0- LEDEN PROFITEREN VAN LAGE TARIEVEN VOOR GAS EN LICHT Truus Verbeek staat nog al tijd versteld over hoe een voudig het gaat. "Toen ik Den Haan: 'Wij helpen mensen ook heel direct in hun portemonnee.' voor het eerst las over het Energiecollectief, dacht ik 'al die rompslomp is niets voor mij'. Maar een buur man die al jaren meedoet, trok me over de streep. 'Ge woon even die bon invullen en opsturen', zei hij. 'Dat is helemaal vrijblijvend. Je krijgt dan twee weken na de veiling bericht hoeveel je kunt besparen op jouw energierekening. Als je de besparing de moeite waard vindt, dan doe je mee. Wil je meedoen? Dan word je lid van ANBO die de zaak voor je afhandelt. Supermakke lijk." "Vrijblijvend inschrijven moet vóór 1 november ge beuren", weet Den Haan. "Dan bieden energieleve ranciers weer tegen elkaar op om het ANBO Energie- collectief binnen te halen. Hoe meer inschrijvers, hoe aantrekkelijker het voor de energieleveranciers wordt. Zij brengen dan een scher per bod uit. De energieleve rancier met het scherpste bod wint de veiling. Vorig Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie Vul de bon in en stuur op! Ga naar www.anbo.nl/energiekorting of bel de Energielijn 088 - 669 90 60 0 Ja, ik schrijf mij vrijblijvend in voor het 6e Energiecollectief en krijg een vrijblijvend aanbod twee weken na de veiling op 1 november 2014. Ik ben ANBO-lid O Ik ben geen ANBO-lid dhr/ mw voorletterstussenvoegsel achternaam straathuisnummer postcodewoonplaats e-mailadres telefoon .toevoeging Huidige leverancier elektriciteit Ik heb een dubbele meter Piekverbruik kWh Dalverbruik kWh Ik heb geen dubbele meter Verbruik elektriciteit kWh Heeft u een contract voor bepaalde tijd? O Nee Ja, tot wanneer? Huidige leverancier gas Jaarverbruik gas m3 Heeft u een contract voor bepaalde tijd? Nee Ja, tot wannneer?. Stuur de bon vóór 1 november naar het ANBO Energiecollectief Antwoordnummer 47359 1070 WC AMSTERDAM ENCO 02 ADVE WE6ENE1440 E De roman van John Willi ams uit 1965, Stoner, werd in 2012 opnieuw gepubli ceerd, bedolven onder goede recensies en bejubeld in bin nen- en buitenland. Regis seur Ursel de Geer bewerkt de roman tot een gedenk waardige toneelvoorstelling, met Reinout Bussemaker en Peter Bolhuis in de hoofd rol. De voorstelling Stoner is vrijdag 10 oktober, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Om' 19.15 uur vindt een inleiding plaats. Stoner vertelt het verhaal van William Stoner, die aan het einde van de negen tiende eeuw geboren wordt als zoon van een arme boe renfamilie. Tijdens zijn landbouwstudie komt hij in aanmerking met de lite ratuur en tot groot verdriet van zijn ouders kiest hij voor een carrière als docent Engels. Hij wijdt zijn leven aan de literatuur en aan de liefde en faalt op beide fron ten. Zijn vrouw en dochter keren zich tegen hem, zijn carrière verloopt moeizaam en een nieuwe liefdesrela tie wordt verbroken om een schandaal op de universiteit te voorkomen. Toch geeft de liefde Stoner de kracht alle ellende in zijn huwelijk te doorstaan en houdt zijn grote liefde voor de litera tuur hem op de been. Stoner sterft uiteindelijk in anoni miteit, zoals ook zijn hele leven zich in de marge heeft Regisseur Ursul de Geer was eerder verantwoordelijk voor de regie van succesvol le romans als De Aanslag en Haar naam was Sarah. De Geer: "Stoner is een ode aan de liefde. Prachtige dialo gen, aangrijpende conflicten en vertederende scènes; een parel op het toneel." Toegang: 27,00, inleiding: 2,00. Reserveren kan telefonisch via (010) 2 467 467 en via www.theateraandeschie.nl. Foto: PR jaar waren er maar liefst achtentwintigduizend in schrijvers! Ledenvoordeel "Word nu lid van ANBO en krijg de laatste 3 maanden van 2014 gratis. In december betaalt u pas voor het lid maatschap voor 2015, maar u mag wel meteen gebruik maken van allé voordelen die het lidmaatschap biedt. Voor het lidmaatschap van 2015 betaalt u 38,00. Dat hebt u er zo uit!" Het beschermen van ge gevens op internet staat momenteel enorm in de belangstelling, en niet voor niets. Een beetje chatten op Facebook, twitteren of surfen naar dat leuke hotel, die wasmachine, het laatste nieuws.Zonder het te we ten laat u zo overal sporen achter. bedrijven met uw persoon lijke gegevens doen. Wat we wél weten: als 'internet' te veel van u weet, kunt u daar op termijn nog flink last van krijgen. Bijvoorbeeld bij hèt aanvragen van een krediet of een verzekering. Of bij een sollicitatie. Gratis bestellen Als lezer van deze krant haalt u dit handige gidsje nu gratis in huis. In de Minigids: apps die u volgen ef fectief Bel 0800 6161 sporen wissen Minigids De Consumentenbond geeft nu een gratis Minigids uit met handige tips om baas te blijven over uw eigen ge gevens. Want we weten veel, maar nog lang niet alles van wat internet- privacy op social media Bel naar 0800-6161 om uw Minigids te bestellen. De Consumentenbond is bereikbaar van maandag tot er met donderdag van 8.00 to* 20.00 uur en vrijdag van >.00 tot 17.30 uur. Deze a/.ie loopt tot 5 oktober. The Dublin Legends komen naar Schiedam. Woensdag 8 oktober treden ze op in Theater aan de Schie. Foto: Niels Husted

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 31