Slagerij Hoorman stopt er mee Week van de Opvoeding KORT NIEUWS COLOFON De Brandersfeesten hebben voor elk wat wils! Ger: 'Toptijden gekend' Met de sluiting van de winkel op de Broersvest komt er binnenkort een einde aan slagerij Hoorman. Maar ook aan de Hoorman-dynastie die vele slagerijen telde. De vierde generatie Hoorman legt nu zijn slagersmes voorgoed neer en zo komt er een eind aan een leven waarin alles om de slagerij draaide. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Het naderend afscheid levert het echtpaar Ger en Trudy Hoorman een dubbel gevoel op. Opluch ting omdat het genoeg is geweest, maar er is ook wee moed omdat er een einde komt aan de familiezaak waar vier generaties Hoor man werkten. „De sluiting is onvermijdelijk omdat mijn klanten net als ik- ouder worden en het slagersvak om zeep is geholpen door groot grutters als Albert Heijn en Aldi met machinaal vlees", aldus de 68-jarige Ger Hoor man die alweer op zijn vrije maandagmorgen bezig is in de zaak. Slagerij Hoorman stamt uit SCHIEDAM - Van 6 tot en met 12 oktober staat Nederland in het teken van de Week van de Opvoeding. In het hele land vinden ac tiviteiten plaats rond het thema 'Ik tel tot tien'. Ook CJG-locaties in onze regio organiseren verschillende activiteiten op het gebied van gezondheid, opvoeden en opgroeien voor ouders, verzorgers, kinderen en jon geren. Van een open huis en workshops tot creatieve ac tiviteiten. Het doel van de Week van de Opvoeding is het stimu leren van ontmoetingen tus sen ouders om het gesprek over opvoeden aan te gaan. Of je nu kleine kinderen 1870 toen betovergrootva der Gerrit Hoorman in de Gorzen een beenhouwerij begon. Vier generaties later ver huisde vader Cor naar de Broersvest. Hartje centrum hebt of grote pubers. De ac tiviteiten zijn divers en wor den georganiseerd door vele landelijke en regionale orga- aan de drukke winkelstraat met (toen) topwinkels in de nabijheid als Kreymborg, Modehuis Slot, Geveke en Van der Vlerk. „Allemaal verdwenen", zegt hij hoofd schuddend. nisaties. Een overzicht van de activi teiten is te vinden op www. cjgrijnmond.nl. En nu staat zijn winkel pand ook te koop. Veel cen ten denkt hij niet 'mee te kunnen nemen'. Sinds de sloop van huurpanden in het Gat van Bolmers is de binnenmuur plots 'buiten' Vervolg van boven SCHIEDAM - Ze hebben top tijden gekend zoals in de jaren 80 en 90 met vrij par keren en klanten uit heel de regio. „Die tijd is over", con cludeert de ondernemer die vanaf de lagere school 'au tomatisch' in vaders slagerij terecht kwam. De klanten kopen bij de grootgrutter of kiloknaller die stunt met aanbiedingen beneden de inkoopprijs. „Daar valt niet tegen aan te vechten", volgens de am bachtelijke slager die bekend staat om zijn zelfgemaakte worsten en hammen. Voor lopig hebben ze het al die jaren volgehouden, conclu deren ze samen. Maar eerst aan het werk en alle vaste klanten uit zwaaien. Om daarna het woonhuis aan de Singel op geworden. Die gevel moet opgeknapt worden, wat een flinke duit gaat kosten. „Het is welletjes hoor na 55 jaar", roept ook zijn vrouw Trudy, in berusting dat ze de winkel moeten sluiten. te knappen. Bovendien gaan ze op reis naar Engeland waar de enige dochter hun eerste kleinkind verwacht. Hoorman in alle wijken De naam slagerij Hoorman stond op vele adressen. Zo wel broers als ooms hadden slagerijen in heel de stad. Meerdere in de Gorzen waar twee oud-ooms oprichters zijn van SVV. Slagerij Hoorman zat ook in Schiedam-West op de BK- laan en de Vlaardingerdijk maar ook in Oost, Rotter- damsedijk en Galileistraat en zoals nu in het centrum. Neef Wil Hoorman herin nert zich dat in de jaren vijftig oprichter en eigenaar Cees van der Klink van dit blad zelf advertenties kwam ophalen bij Slagerij Hoor man van opa. Pendeftreintje komend weekend in Beatrixpark SCHIEDAM - In het weekend van 4 en 5 oktober rijdt er bij wijze van proef een gratfs pendeltreintje van de parkeerplaats (Park weg) naar het eiland in het Beatrixpark (Parck- hoeve, speeltuin en kin derboerderij). Er is in dat weekend van alles te doen in het park, van kinder-, doe- en speelactiviteiten tot een optreden van een beken de Schiedamse artiest en familiekorting bij Parck- hoeve. Mocht het pendeltreintje bevallen en de gemeente verstrekt de vergunning, dan zal er .binnenkort een treintje door het gehele park rijden. Wat vind jij? Is dit een aanwinst? Mail: redactie. ns@wegenermedia.nl Snelheid op A13 definitief terug naar 8okm/u SCHIEDAM - GroenLinks is blij met het besluit van VVD-minister Melanie Schultz van Haegen om het hoger beroep in de rechtszaak tegen de snel heidsverhoging op de A13 in te trekken. Daarmee blijft de 80km-zone op de A13 definitief in stand. Raadslid Arno Bonte, die samen met omwonenden jarenlang campagne voer de tegen de snelheidsver hoging, is tevreden. In 2012 besloot Schultz van Haegen ondanks pro testen de snelheid op de A13 te verhogen van 80 naar 100 kilometer per uur. Samen met bewo ners van Overschie, waar de A13 dwars doorheen loopt, ging Bonte de barri caden op om de snelheids verhoging aan te vechten. Themadag 'A4 Delft-Schiedam in beeld' SCHIEDAM - In het infor matiecentrum van de A4 wordt zaterdag 4 oktober weer een informatieve open dag gehouden over de actuele werkzaamhe den. Bezoekers kunnen een fotopresentatie bijwonen en krijgen een nieuwe luchtfoto op A3-formaat mee naar huis. Er zijn drie fotopresentaties: om 11.30 uur, 13.00 uur en 14.30 uur. Het informatiecen trum is geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Voorlichters van Rijks waterstaat vertellen aan de hand van actuele fo to's hoe de A4 van Delft naar Schiedam aangelegd wordt. Er zal speciale aan dacht zijn voor de beton nen L-wanden waarmee de 2,5 kilometer lange halfverdiepte ligging wordt gebouwd. Daar naast komen de werk zaamheden op knooppunt Kethelplein, dat richting het einde van dit jaar steeds meer gereed komt, aan de orde. Het informa tiecentrum is te vinden aan de Woudweg 25. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV In het Nieuwe Stadsblad van 24 septem ber lazen wij een artikel over de 30e Brandersfeesten in Schiedam. Wij zijn hier de afgelopen jaren zelf ook met veel plezier naartoe geweest, het is namelijk supergezellig. Er komen niet alleen Schiedammers op het feest af, maar ook mensen uit andere ge meentes. Wij vinden het goed dat er zoveel mensen komen, want dan kunnen ze zien hoe mooi en leuk Schiedam is. Ook is er voor elk wat wils, dat betekent dat er voor iedereen iets te doen is. Zelf vinden wij het leuk dat je tijdens De Brandersfeesten kunt knutselen en dat je je kunt laten schminken. Het allerleukste aan De Brandersfeesten vonden wij de gondelvaart. Helaas is de gondelvaart al een paar jaar niet doorge gaan en ook dit jaar zal er geen gondelvaart zijn. Dit vinden wij erg jammer! De reden hiervoor is dat sommige delen van de kades te zwak zijn voor zoveel mensen. Wij stellen voor dat de plekken waar de kade zwak is afgezet wordt of dat de boten een andere route varen. Op deze manier kan de gondelvaart vol gend jaar misschien toch doorgaan! Lavina (10), Demi (11), Brian (11) Wijkschool De Gorzen De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. O Reageren kan door een mailtje te sturen naar: redactie. ns@wegenermedia. nl Opvoeden en alle dingen waar je daarbij tegenaan loopt, passeren de revue in de Week van de Opvoeding. Foto: wm Trudy en Ger Hoorman sluiten na 55 jaar de deuren. Het is mooi geweest, zeggen ze. Ze gaan hun huis opknappen en naar hun dochter in Engeland, die hun eerste kleinkind verwacht. Foto: FW

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3