Ruzie onder liberalen Megabioscoop op Schieveste Huisdier van Schiedam gaat open in 2016! Krant op Social Media Einde Rentevaste Periode? WAARDEBON OP STAP MET DE POLITIE NUL PUNTEN, GEEN PANIEK 9 Win de dvd Toppers in Concert 2014 SCHIEDAM - Wist je dat het Nieuwe Stadsblad ook een eigen website en Facebook- pagina heeft en actief is op Twitter? Onder de likers van onze Facebookpagina verloten wij deze maand een leuke prijs. Dus neem snel even een kijkje en like de pagina (en natuurlijk de afzonder lijke artikelen die je aan dacht vangen). Op de website kun je onze krant ook in digitale vorm lezen, nog voordat de bezor ger hem gebracht heeft. Goed nieuws voor vooral jongeren: eindelijk komt er een bioscoop in Schiedam. Nieuwbakken wethouder Van Steenderen weet het zeker: na 10 jaar praten komt die er echt. Eind volgend jaar gaan de deuren open, want de contracten zijn getekend. Zou het dan toch...? Door Frank Willemse SCHIEDAM - De raad moet de plannen nog goedkeuren, net als inspraak voor de bur gers en vergunningen. Toch weet de wethouder het ze ker: er komt een megabios coop aan de zijkant van het Station Schiedam-Centrum. Na afhaken van de vorige bi oscoopexploitant gaat Argos Project Management B.V. op Schieveste V nu een groot bioscoopcomplex bouwen. „De zaak is rond", zo reageert de wethouder enthousiast. En zo komt Schieveste weer eens positief in het nieuws. Op een enkel gebouw na staat Schieveste namelijk nog leeg. Ambitieuze plan nen als woningbouw, kanto ren en Urban Leisure Center sneuvelden de laatste jaren stuk voor stuk. Door de cri sis of politiek. Zelfs de wed strijd met Vlaardingen -wie het eerst een megabioscoop weet binnen te halen- werd verloren toen de Schiedam- se kandidaat, projectont wikkelaar TCN met het Ur ban Entertainment Center failliet ging. En de gemeente achterliet met schulden en een leeg terrein. Een traumatische ervaring voor de vorige wethouders met ambitieuze plannen als hotels, winkelcentra, stadi on en Leisure centra. Geen van die plannen kwam van de grond. Maar nu gloort er licht. Op de oude vuilnisberg tussen rijksweg en station gaat een nieuwbouwcomplex ver schijnen. Een groot complex met maar liefst 12 bioscoop zalen en 2600 stoelen. Naast dit complex staan ook ho reca, fitness en een garage met 450 parkeerplaatsen ingèpland. „Met verkoop van de grond aan de Argos groep kan het voor Schieveste een flinke stap voorwaarts beteke nen", aldus een opgetogen Alex van Steenderen. Voor een hotel wordt nog gezocht naar een exploitant maar er zijn ook plannen voor een fitnessschool, retail en ho reca die de-voormalige vuil nisbelt moet gaan opvrolij ken. Waarbij de gemeente de infrastructuur voor haar rekening neemt, zoals een loopbrug over de Schie naar het station en de toegang voor auto's vanaf de A20. Betrouwbare partner Al vanaf 2011 was er be langstelling vanuit België voor de lokatie. Voor Argos met zes vestigingen in eigen land, een kans uit te breiden naar het Noorden. Het fami liebedrijf opende nog maar pas een Euroscoop in Til burg en nam in Maastricht een bioscoopcomplex over. Onder de naam Euroscoop wil Argos een belangrijke speler worden op de Neder landse filmmarkt.' Volgens de wethouder een betrouw baren partner die het hier in de regio goed zal doen. SCHIEDAM - Drie beeldend kunstenaars sluiten zich van 13 tot en met 17 oktober op in een leeg winkelpand op de Hoogstraat om door de bewoners als huisdier te worden verzorgd. De kun stenaars nemen geen eten en geen drinken mee, ze kunnen alleen met uw hulp overleven. Het evenement heeft de naam 'Het Huisdier van Schiedam' meegekregen en wordt georganiseerd door Elianne Bordeaux, Julia Ma rino en Konrad Sachadel, studenten van de Willem Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten de Kooning Academie. 'Het Huisdier Van Schiedam' zal zich in de showroom van de Beddenspecialist van De Vos Burchart op de Hoogstraat 155 afspelen. Bezoekers zijn elke dag tussen 07.00 en 21.00 uur welkom om 'het huisdier' te bewonderen, verzorgen en vergezellen. De kunstenaars nemen dus geen eten en drinken mee, ze kunnen alleen met hulp van buitenstaanders overle ven. Vrijdagavond worden zij weer vrijgelaten om 20.00 uur. Voor meer info: www. hethuisdiervanschiedam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 3 x laser ontharing oksels slechts 55,- www.almaboerland.nl Gemeenteberichten Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen opwww.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Stadsblad® Woensdag 8 oktober 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl Mag een gemeente zelf geld stallen of lenen bij een ander dan de Rijksoverheid? Deze principiële kwestie bleek afgelopen week een splijtzwam binnen de Schiedamse coalitie. En tussen de twee grote liberalenfracties in Schiedam. Meer rente geeft meer risico, zegt D66. De VVD ontkent dat. Wat wordt er allemaal ge daan om heling tegen te gaan 3 Doelpunten voor en 24 tegen: niet bepaald een doelsaldo om trots op te zijn. Onenigheid over schatkistbankieren Door Frank Willemse SCHIEDAM - Met een nipte meerderheid, 17 voor en 15 raadsleden tegen, werd de motie van D66 verworpen. Waarin het de nieuwe me tropoolregio (MRDH) ver biedt geld uit te lenen tegen een hogere rente aan arm lastige .gemeenten. Die taak is voorbehouden aan het Ministerie van Financiën het zogenaamde schatkist- bankieren. Een principiële kwestie volgens D66, want is bankieren geen kerntaak van de centrale overheden. „Meer rente is meer risico", beargumenteerde D66'er Arjen Kuin en verwees daarmee indirect naar het Icesave-schandaal van een paar jaar geleden. Waar lo kale overheden grote som men geld verspeelden op de internationale rentemarkt. D66 kreeg het aan de stok met coalitiegenoten VVD en CDA, die terugkaatsten dat D66 geen voorbeeld kon noemen van een 'nat' ge- gane gemeente. Bovendien ontkende Mostert (VVD) dat meer rente automatisch meer risico betekent. 'Klip en klaar' staat in de begro ting van MRDH dat het risi co nagenoeg nul is. Andere regiogemeenten als Delft namen wel eenzelfde motie als die van D66 aan. Dat er afgelopen weekend een treintje door het Beatrixpark reed, was niet onopgemerkt gebleven. Geholpen door het aardige weer kwamen veel mensen naar het park, waar ze op de parkeerplaats aan de Parkweg een treintje richting speeleiland konden nemen. Gratis en voor niets! De allereerste rit was met burgemeester Lamers achter het stuur, die hiervoor vrijdagmiddag speciaal naar Schiedams grootste park was gekomen. Hij werd omringd door dames van Ladies Circle Schiedam die in restaurant Parckhoeve die avond een oktoberfest gaven voor het goede doel (Humanitas). Die avond werd het treintje meteen ingezet om bezoekers van het feest van de parkeerplaats heen en terug te rijden, maar de rest van het weekend kon de rest van Schiedam kennis maken met het zoveelste leuke initiatief om het park beter en veiliger te maken. Volgende week in deze krant een uitgebreid verhaal met Perry van der Ree van Parckhoeve over alle plannen met het treintje. Want dat dat straks in het park blijft rijden, is zeker! Foto: R. Kamminga KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1