En de winnaar is... Peugeot m DIT JAAR NOG LEVERBAAR BIJ EIGENRAAM ■f* Autoservice Eigenraam schiedam - vlaardingen - naaldwijk O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 oktober 2014 23 Aan Peugeot de eer de nieuwe Auto van het Jaar in huis te hebben: de nieuwe, tweede generatie 308. Wel licht lijkt de nieuweling zo maar de vervanger van het vorige model, maar dan ge ven we het model te weinig eer. Peugeot heeft een vol ledig nieuwe, modulaire en lichtgewicht bodemgroep ontwikkeld waarop deze 308 is gebaseerd. Dat heeft het nodige effect. Door het aanzienlijk lagere gewicht kan de auto met meer com pacte motoren toe die stuk ken minder verbruiken. Peugeot begint met de 1.2 liter die binnenkort ook met turbo beschikbaar komt. Bij de diesel staat de 1.6 liter e-HDi aan de basis. Daarbij een versie die kan voldoen aan de norm voor 14 procent bijtelling. De carrosserie is veel lager dan voorheen zonder dat passagiers aan ruimte inleveren, terwijl het bagagevolume groeit. De uitstraling is krachtig en degelijk en in het interieur overheerst rust. Dat komt doordat Peugeot het gros van de bedieningsknoppen onder de diverse functies van het centrale scherm heeft geschaard. Naast de al bestaande vijfdeurs hatch back volgt er binnenkort de SW, voor Nederland veruit de belangrijkste variant die in de genoemde dieselversie dit jaar ook aan 14 procent bijtelling komt. Rond de zomer volgt de lees nieuwe 108 de huidige 107 op. Het kleintje kent qua onderstel en motor dezelfde vertrouwde basis, maar be schikt wel over een com pleet nieuwe carrosserie met nieuw interieur. De auto heeft een chiquere uitstra ling gekregen, onder meer door gebruik van chroom. Peugeot biedt veel keuzemo gelijkheden qua aankleding en desgewenst contrateren- de carrosseriekleuren. De vertrouwde 1 liter onderging wat wijzigingen, maar voldoet prima, zelfs in de versie met 14 procent bijtelling. 14% BIJTELLING

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 23