Schiedam in 't kort Andere bijdrage kosten kinderen A Genieten in Scheveningen Van 10 naar 4 regelingen nV Win de dvd Toppers in Concert 2014 O www.nieuwestadsblad.ni Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 oktober 2014 27 Deuren open bij Plantage kerk Bij de Hersteld Hervormde Gemeente aan de Lange Nieuwstraat 61-63 beter be kend als de Plantage kerk is het 11 oktober Open Huis. De kerk is te bezichtigen tus sen 14.00-17.00 uur. Voor of na de bezichtiging kan er gratis een kopje kof fie worden gedronken en geluisterd worden naar de prachtige klanken van het in 1881 gebouwde Rütter- orgel. Meditatie in de Grote Kerk In de Grote Kerk is zaterdag 11 oktober om 11.00 uur weer de tweewekelijkse bij eenkomst van meditatie en ochtendgebed; momenten van stilte en ontspanning, het delen van voorbeden en aansteken van kaarsen voor dierbaren. De leiding is in handen van Lidwien Meijer. Die middag is er in de kerk weer een inloopconcert met koor- en samenzang. Diri gent Wout Wolters komt met twee koren naar Schiedam Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Mag ik deze dans van u? Argos Zorggroep organiseert vrijdag 17 oktober wederom het muzikale 'Mag ik deze dans van u?' in Geriatrisch centrum DrieMaasStede. Dansliefhebbers zijn van 18.30 tot 21.00 uur welkom aan de Voorberghlaan 35. Mag ik deze dans van u? is een uitnodiging aan alle se nioren uit Schiedam om ge zellig te komen dansen. Dat kost maar 2,50 per persoon, inclusief een kopje koffie of <|j thee. Kaarten zijn bij aan- p komst in de zaal verkrijg baar. Lezing bij Passage Woudhoek Passage, een christelijk- maatschappelijke vrouwen beweging afdeling Woud- hoek, organiseert donderdag 9 oktober in Het Schepphuis aan de Dorpsstraat, 15 een lezing vanaf 19.45 uur. De heer Veldboer uit Rotterdam van de Stichting 'Ambulan- cewens' komt dan vertellen wat zijn stichting allemaal doet: de laatste wens ver vullen van niet-mobiele, terminale mensen. Zij voegt 'leven' toe aan dagen. Hazel Grace heeft een ongeneeslijke vorm van kanker en haar gezondheid gaat snel achteruit. Omdat haar longen zijn aangetast, moet ze continu een rugzak met zuurstoffles rondsjouwen. Door haar moeder wordt ze naar een praatgroep gestuurd, die haar niet kan boeien, totdat Gus erbij komt. Gus is net genezen van kanker, al moet hij wel een been missen, en doet mee om ervaringen uit te wisselen. Donderdag, vrijdag en zondag grote zaal Wenneker Cinema. Expositie van Huub Middeldorp In inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123b is van 7 oktober tot en met 6 de cember een selectie te zien van het werk van de Schie- damse kunstschilder Huub Middeldorp. Hij heeft als motto: 'ieder schilderij is een avontuur'. Hij is grotendeels autodi dact en schildert al sinds 1975. Om zich verder te ontwikkelen heeft hij in de jaren '80 lessen gevolgd. In deze expositie staan schil derijen van koetjes centraal. De Wissel is open op woens dag-, donderdag- en vrijdag middag van 14.00 tot 16.00 uur. Kookcafé voor 55-plussers In wijkcentrum Oost koken buurtbewoners elke week een warme maaltijd voor se nioren in het kookcafe 55+. Het gaat om gezelligheid, aandacht en zorgen voor el kaar. De kosten zijn 3,50 per maaltijd. Meer informatie is te krijgen bij Paula van Oe- veren, tel. 06-27652720. Feestelijke opening participatieshop De Participatieshop in MAC Brandersstad aan het Spin huispad 19. wordt dinsdag 14 oktober om 16.00 uur feestelijk geopend door de wethouder van Welzijn, Pa tricia van Aaken. De Participatieshop is voort aan open op dinsdag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur, en zaterdag van 13.00 tot 16.30 uur. De Textiel in MAC Brandersstad wordt uitgebreid met 2ehands kleding, daarnaast worden spullen die bij de houtbe werking zijn gemaakt ver kocht. Er is ook een lijsten makerij en horeca met elke dag een betaalbare lunch tussen 12.00 en 13.30 uur. De opbrengst van de Parti cipatieshop komt ten goede aan projecten in MAC. Maak tijd voor je loopbaan Donderdag 30 oktober orga niseren het Loopbaantraject Bouw Infra en de EVC-cen- tra Bouw Infra een open avond aan de Nieuwsticht 10 van 19.00 - 20.00 uur. Werknemers uit de bouw en infra krijgen tijdens de open avond informatie over hoe zij een stap kunnen maken in hun loopbaan of op basis van werkervaring een erva ringscertificaat of diploma kunnen halen. Voorwaarde is dat de deel nemer werkt volgens de cao voor de Bouwnijverheid en de werkgever premie voor hem afdraagt aan het Opleidings- en Ontwikke lingsfonds voor de Bouw nijverheid (O&O-fonds). Het advies en de begeleiding zijn gratis. Aanmelden via www.fundeon.nl/maak- tijd-voor-je-loopbaan. Nieuwe bridgeclub in Tuindorp Wijken Bewonersvereniging Tuindorp aan de Perenlaan 5 start met een nieuwe bridge club. Er wordt gespeeld op maandagmiddag van 13.00 - 16.15 uur. Bij voldoende aanmeldingen gaan ze janu ari 2015 van start. Aanmelden kan met of zon der bridgepartner bij J. van der Heiden; jlavdh@kabel- foon.nl of 010-4271982. Heeft u kinderen? Dan krijgt u van de overheid een bijdrage in de kosten van kinderen. Kinderbijslag en kindgebonden budget zijn de bekendste overheidsbijdragen in de kosten van kinderen, maar in totaal zijn er tien verschillende regelingen. Op 1 januari 2015 verandert dat. De overheid voegt rege lingen samen of schrapt ze. Vier regelingen blijven over: kinderbijslag, kindgebon den budget, kinderopvang- toeslag en de combinatie korting. Sommige regelingen zoals het kindgebonden budget zijn afhankelijk van uw per soonlijke situatie, zoals uw inkomen, het aantal kinde ren en hun leeftijd. Het is nog niet precies te zeggen of u minder of juist meer geld ontvangt in 2015. Wel kunt u nu al zien met welke veran deringen u te maken krijgt. Ga daarvoor naar www. rijksoverheid.nl/kindrege- lingen. Twee regelingen vervallen, ze verdwijnen dus. Het gaat om de ouderschapsverlof- korting en de aftrek levens onderhoud kinderen. Deze laatste aftrek is voor ouders die geen kinderbijslag ont vangen en waarvan het kind geen. studiebeurs heeft. Voor alleenstaande ouders verandert er veel. Alleen staande ouders krijgen geen alleenstaande ouderkorting meer, maar in dje meeste gevallen wel extra kindge bonden budget. Hoeveel is onder meer afhankelijk van uw inkomen, aantal kin deren of vermogen. Ook al- leenstaande ouders rnet een uitkering, bijvoorbeeld, bij- stand, ANW of AOW, krijgen extra kindgebonden budget als ze aan de voorwaarden voldoen. Dit geldt ook voor alleenstaande ouders die van het UWV een toeslag krijgen op hun WW-, WIA- of Ziektewetuitkering. Al leenstaande ouders krijgen wel een lagere uitkering. Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie li Op www.rijksoverheid.nl/ kindregelingen kunt u voor iedere regeling zien of er een andere regeling voor in de plaats komt. En zo ja, welke. Waarom deze veranderin gen? In de loop der jaren zijn er allerlei regelingen naast el kaar ontstaan. Soms over lappen die regelingen elkaar. Daarom heeft de overheid besloten om het aantal rege lingen terug te brengen. Dat maakt het gemakkelijker om de regelingen uit te voeren. 'Ik zag direct wat er veran derde' Marga de Vries is alleen staande moeder van twee kinderen: Max van 6, en Lars van 9. Voor Max ontving zij tot nu toe een tegemoet koming voor ouders met thuiswonende gehandicap te kinderen. Marja weet al wat er voor haar verandert. "Op www.rijksoverheid.nl/ kindregelingen kreeg ik di rect een overzicht van wat er voor mij, Max en Lars gaat veranderen. Ik krijg geen al leenstaande ouderkorting meer. Maar ik krijg voort aan wel extra kindgebon den budget. Ook ontvang ik voortaan geen aparte tege moetkoming voor gehandi capte kinderen. Daar staat dan weer tegenover dat ik voortaan dubbele kinderbij slag krijg." Profiteer van voordeel tot 22 per persoon! Museum Mauritshuis In het hart van de gezellige stad Den Haag toont het Mauritshuis het beste van de Nederlandse schilderkunst uit de Gouden Eeuw. Heeft u Vermeers' Meisje met deparel al bewonderd? Inclusief: Verblijf in Ibis Den Haag Scheveningen*** Hotel ligt op 50 m van de boulevard en het strand Ontbijtbuffet 1 x entree Mauritshuis t.w.v. 14 p.p. Tip: bezoek t/m 4 januari de tentoonstelling 'Het gebouw' Gratis wifi Voor informatie en/of boeken ga naarwww.kras.nl/LR21478 of bel 0900-9697 (15 cpm) o.v.v. LR21478 Deze aanbieding is geldig t/m 23 oktober 2014. Prijzen zijn p.p. o.b.K 2 personen. Exclusief reserveringskosten. deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27