Politie pakt heling aan; ook taak burger Kik'r TV gaat in première KORT NIEUWS Kik'r TV: Nu zijn de kinderen aan de beurt! COLOFON Nieuwe klantenkaart O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 oktober 2014 3 21 bekeuringen en 43 waarschuwingen; dat was vorige week donderdag de oogst van een grootschalige controleactie van de politie Eenheid Rotterdam om helers aan te pakken. Door Tara Lewis REGIO - Ruim 200 opkopers en verkopers van tweede hands goederen zijn bezocht en gecontroleerd. Een win kelier die voor de tweede keer niet mee wilde werken met de controle is opgepakt. In Rotterdam centrum wordt iemand die voor duizenden euro's aan goud inleverde vervolgd. In april was een vergelijkbare controleactie. Volgens Mare Wesselius, projectleider Heling bij de politie, valt op dat er deze keer minder meldingen zijn. Hij benadrukt dat er ook een taak bij de burger ligt. „Als mensen geen aangifte doen, of geen administratie bijhou den van hun spullen, kun nen wij als politie ons werk niet doen." Mensen worden opgeroepen om vooral fo to's van hun kostbare bezit tingen te maken. De actie is onderdeel van het 'Donkere Dagen Offensief, Een breed KLEIN NIEUWS SCHIEDAM - In de grote zaal vaii Wenneker Cinema is afgelopen week Kik'r TV in première gegaan. Kik'r TV is Schiedamse tele visie voor en door kinderen. De eerste twee afleveringen zijn gemaakt samen met kin deren uit groep 7 van basis school De Vlinder. „We heb ben echt heel veel geleerd van Kik'r TV, bijvoorbeeld hoe je een reportage moet maken en hoe je moet inter viewen'", vertelt één van de jonge reporters. Met Kik'r TV wil De Kleine Ambassade (voorheen Stich ting Kik'r) kinderen betrek ken bij allerlei onderwerpen die zich in Schiedam afspe len. programma van politie en gemeenten om een toename van criminaliteit in de win termaanden te voorkomen. Controle hele jaar door Controle op heling wordt het Iedere twee weken krijgt een andere basisschoolklas in Schiedam de kans om samen met jonge presen- hele jaar door gedaan, bij de ongeveer 600 opkopers die er in de regio zitten. Volgens Wesselius werkt de aanpak van heling op twee fronten. „We proberen de afzetmarkt dicht te krijgen, dit werkt tatoren van het voortgezet onderwijs een 15 minuten durende uitzending te vul len op de zender. preventief. Als je nergens je gestolen spullen kwijt kunt, werkt dat ontmoedigend. Daarnaast leiden de contro les ook tot aanhouding van dieven, omdat de verkopers zich moeten legitimeren." SCHIEDAM - Veel winkeliers weten hoe belangrijk het is om tegemoet te komen aan de wensen van de klant. Be halve service en een goed product kan hij ook zegels plakken, stempels krijgen, een pasje gebruiken, of pun ten sparen. Behoefte aan extra spaarkaarten heeft niemand. De voorkeur heeft één kaart: En dan geen pun ten of zegels sparen, maar geld. Een kaart waarmee je bij veel winkels terecht kunt. Om te sparen én te betalen. Sinds kort is er zo'n kaart, vertelt de Schie damse Yvonne Lomans: de Beepkaart. Hiermee spaar je iedere keer wanneer je de kaart gebruikt. Je betaalt en je krijgt cash-back (geld te rug) op je Beepkaart. Hij kan worden gebruiktbij aange sloten winkels, horeca enan- Onlangs werd op deze ma nier een vrouw opgepakt die voor 30.000 euro aan goud verkocht. Onderzoek wees uit dat ze de sieraden stal in de verzorgingstehuizen waar ze werkte. dere bedrijven. In Schiedam is een aantal ondernemers de uitdaging aangegaan en begonnen met dit spaarsy steem. De eerste promotie was tijdens het Maasboule- vardfeest. 150 Vrijwilligers hebben toen een gratis kaart gekregen. Tijdens de Bran dersfeesten hebben meer dan 60 passanten zich spon taan gemeld voor een Beep kaart. Ook de winkelier is en thousiast: „De korting die je weggeeft, verdwijnt niet, maar blijft bij het MKB. En daarmee versterk je elkaar", aldus de eigenaren van De- cokay-Van Loenen en van Schiedamsche Vrouwen. Kaarten zijn gratis verkrijg baar bij de deelnemende winkels, te vinden via Face- book; Beepstores Schiedam e.o. Starbucks On The Go in Schiedam SCHIEDAM - Wethouder Van Steenderen opent woensdag 8 oktober om 14.00 uur de eerste Star bucks On The Go bij Kan- toorExpert-Officeland aan de 's-Gravelandseweg 248. De eerste kantoor vakhandel in Nederland waar klanten of passanten kunnen genieten van hun favoriete koffie. KantoorExpert speelt in op de trend van Het Nieu we Werken door, naast een ruim zitgedeelte, een aantal flexplekken aan te bieden met gratis Wi-Fi en deze Starbucks-zelfbedie- ningscounter. Vlietland met stip op 27 in AD Top 100 SCHIEDAM - Het Vlietland Ziekenhuis heeft een flin ke sprong bovenwaarts gemaakt in de Ziekenhuis Top 100. In de jaarlijkse ranglijst van het AD. staat het Vlietland op plek 27, waar het vorig jaar nog 76e stond. Partnerzieken huis Sint Franciscus Gast huis in Rotterdam daalde van de vierde naar de 22e plaats. „We zijn verheugd dat het Vlietland Zieken huis bijna 50 plaatsen is gestegen en dat het Sint Franciscus Gasthuis al 5 jaar in de top 25 Van Ne derlandse ziekenhuizen staat", zegt Karen Kruijt- hof, lid Raad van Bestuur Sint Franciscus/Vlietland Groep. „De gezamenlijke ambitie om in de Top 25 van Nederlandse zieken huizen te staan is wat ons betreft behaald." Het Sint Franciscus Gast huis en het Vlietland Ziekenhuis zijn in 2012 bestuurlijk gefuseerd, 's Lands beste ziekenhuis is volgens het AD weer het Albert Schweitzer in Dor drecht. Verborgen schatten SCHIEDAM - Als voor proefje op de Nacht van de Geschiedenis vindt zaterdagmiddag 11 okto ber een unieke excursie plaats. Dertig deelnemers kunnen in Rijswijk een kijkje nemen in het depot van het Stedelijk Museum Schiedam. Hier liggen de verborgen schatten van het museum! Drie conser vatoren leiden de bezoe kers rond. Deelname kost tien euro. Inschrijven via reinard@geschiedenis.nl. Vol is vol. Dames 1 Spirit geeft clinic SCHIEDAM - Spirit Dames 1 organiseert zaterdag 18 oktober een hockeyclinic voor de Jongste Jeugd (6-, 7-, 8- en 9- jarigen, ook als ze nog geen hockeyerva- ring hebben). De clinic be staat uit allerlei spelletjes en oefenvormen en na af loop wordt er gezellig met elkaar geluncht. Hockey sticks zijn aanwezig. De clinic start om tien uur, deelname kost 7,50. In het Nieuwe Stadsblad van 1 oktober lazen wij een artikel over Kik'r TV. De eerste uitzending van Kik'r TV is vorige week opgenomen. Bijzonder is dat kinderen zelf mogen be palen hoe de reportages eruitzien en waar er in de studio over gepraat wordt. Nu zijn er voor kinderen vooral veel cartoons op tv, maar dit vinden wij niet altijd interes sant. Wij vinden het erg leuk dat er nu met kinderen tv wordt gemaakt, want meestal gebeurt dit door volwassenen. Nu zijn de kinderen aan de beurt. Het is goed dat kinderen hun mening mogen ge ven in de uitzending, want de mening van kinderen is erg belangrijk. Misschien komen kinderen er tijdens het maken van Kik'r TV ook wel achter dat ze er later, als ze groot zijn, iets mee willen doen omdat ze het zo leuk vinden. Dat zou goed kunnen natuurlijk. Zelf zouden wij graag willen dat er in Kik'r TV aandacht komt voor het dierenasiel. Wij denken dat het goed is dat mensen eerst bij het asiel kijken als ze een nieuw huisdier willen, want er zijn veel dieren die op zoek zijn naar een nieuw en gezellig thuis. Jolitia (11), Aaliyah (10), Aylin (10) O.B.S. het Startblok De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. O Reageren kan door een mailtje te sturen naar: redactie.ns@wegenermedia.nl IP 1 De leerlingen van De Vlinder kijken ademloos toe: 'Kijk! Dat daar ben ik op tv!'. Foto: Darryll Atema WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade i6a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Agent Ralph Steenhoek controleert met een iPad of de fiets geregistreerd staat als gestolen. Mede dankzij deze digitale controle konden 238 opkopers worden gecontroleerd op heling. De actie was onderdeel van het Donkere Dagen Offensief. Fotc

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3