KORTINGEN TOT WEL 70% OPHEFFINGSUITVERKOOP Gevulde speculaaskoek Eierkoeken Pepernoten 200 gram Slagroomschnitte Desiree en Milo winnen fotowedstrijd Jouw mening over polder Rommelmarkt en fado Gemeentearchief Schiedam houdt open dag over WO1 WE REDDEN KINDERLEVENS 4 stuks siEakkem aMwrerlaan O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - Met 739 stem men op haar petsie zijn Desiree Roskam en haar golden retriever Milo de winnaars van onze Petsie Fotowedstrijd. Superblij is de 22-jarige Desiree met haar prijs, een Samsung camera NX3000. Omdat ze merkte dat foto's van haar Milo het goed doen onder haar Facebookvrienden, be sloot ze mee te doen. En dat moest natuurlijk in een ka rakteristieke pose; kroelen. „Want dat doen we het liefst. Ze is echt het kindje van m'n vriendin en mij." Meester Mark komt vertellen SCHIEDAM - Mark van der Werf, schrijver van 'Meester Mark draait door' is vrijdag avond 17 oktober bij boek handel Post Scriptum om te vertellen over zijn periode als meester op een basis school. Mark, verslaggever van het Algemeen Dagblad, heeft op zijn 35e genoeg CEO's en Haagse parlementaire hote metoten geïnterviewd. Hij zegt de journalistiek vaar wel en wordt leraar op een basisschool in de binnen stad van Rotterdam. Hij maakt een vliegende start maar helaas blijft het schooljaar niet zo idyllisch en leuk. Uiteindelijk belandt hij op een skippybal bij de haptonoom en hakt hij de knoop door. Meester Mark begint om 20.00 uur, de toegang is gra tis (reserveren wordt aanbe volen). Boekhandel Post Scriptum is te vinden in het winkel centrum Hof van Spaland. SCHIEDAM - Tussen Delft en Schiedam ligt Polder Noord Kethel; een natuurgebied waar moeras- en weidevo gels een rustig plekje vin den. Maar ook voor de mens moet het een toevluchtsoord worden. Natuurmonumen ten is benieuwd naar de meningen over dit gebied in Midden-Delfland. Die worden namelijk gebruikt voor de Natuurvisie die mo menteel wordt opgesteld, waarin de plannen voor de komende 18 jaar worden be schreven. Tot en met 31 oktober kan de enquete worden ingevuld die te vinden is op: http:// www.thesistools.com/mid- den-delfland. SCHIEDAM - In de Heilige Hartkerk wordt zaterdag 11 oktober van 10.00 tot 15.00 uur weer een rommlemarkt georganiseerd. De markt, aan de Lekstraat in Schie- dam-Zuid, is twintig jaar geleden ingesteld om bij te dragen aan de instandhou ding van het monumentale kerkgebouw in de Gorzen. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 8 oktober 2014 5 SCHIEDAM - 'Schiedam in de Eerste Wereldoorlog' is het hoofdthema tijdens de open dag van het Gemeentearchief op vrijdag middag 10 oktober. Van één tot vijf uur zal op de derde verdieping van het Stadserf 1 het thema worden uitge werkt met onder meer twee lezingen en exposities. Honderd jaar geleden woed de een oorlog die heel Eu ropa en de rest van de we reld veranderde. 'Nederland bleef neutraal' staat in de ge schiedenisboeken, maar dat wil niet zeggen dat de oorlog in onze buurlanden aan ons voorbijging. Sommige ge mobiliseerde mannen wa ren jaren van huis en haard en er kwamen bijvoorbeeld veel buitenlanders in onze stad. Befaamd zoek- en archief specialist Eric Hennekam zal toelichting geven over interessante bronnen rondom de Eerste Wereld oorlog waarin mooie ont dekkingen te doen zijn. Historicus Hans van der Sloot vertelt over. de gevol gen van het verbod op de export van alcohol voor onze stad. Inschrijven voor de lezingen is niet verplicht, maar mocht bij een hoge op komst plaatsgebrek zijn dan krijgen de aanmelders voor rang. Inschrijven kan door een email te sturen naar ar- chief@schiedam.nl. Bovendien zullen er twee exclusieve rondleidingen door de depots worden ge geven, is de studiezaal open voor onderzoek en is er lek kere koffie van 'de Smaak- volvo'. Het Gemeentearchief be waart informatie over Schie dam en Schiedammers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Inmiddels wordt de rom melmarkt voor de 36e keer gehouden. Stichting De Er ker en dansgroep Fitas do Guadiana presenteren za terdagavond 11 oktober van 18.30-00.00 uur een schit terend fadoconcert incl 3- gangen diner. Toegang is 17,50, reserveringen via 010- 4267767 of 06-23779662. Foto van Belgische vluchtelingen en Duitse krijgsgevangenen in hetzelfde pand, vier jaar verschil. Foto: Spaarnestod foto Bel 0800-1747. Save the Children Kent u de Ouderen- Ombudsman? Die wijst u de weg! Bel de OuderenOmbudsman! 0900 - 60 80 100 (5 cent/min.) nationaal ouderen fonds OUDEREN OMBUDSMAN De winnende foto van Desiree en Milo. Meer foto's bekijken en gelijk het nieuwe petsie blog lezen? Ga snel naar petsie.nl. Meer over de winnende foto op: www.nieuwestadsblad.nl Verjaardagstaart bestellen? Deze aanbiedingen gelden van donderdag 9 t/m woensdag 15 oktober www.speelotheekikkie.nl Uitleen van speelgoed voor kinderen van 0 tot 12 jaar Speel-o-theek Ikkie Bospad 1 3121 CL Schiedam Tel. 010 - 4708714 Gandjapour zn importeur Van uitsluitend hoogwaardig kwaliteit handgeknoopte Perzische en moderne handgeknoopte tapijten stopt definitief. Na ruim 41 jaar sluiten wij onze deuren. Nergens vindt u zoveel schitterende tapijten. Laatste weken, weg is pech! Restauratie en reiniging van uw kostbare Pers in eigen ateliër. Vrijblijvend zichtzending aan huis. Bel voor een afspraak. GAJNBJAPOUR Schiedamseweg 57 Vlaardingen tel: 010-4349971 www.gandjapour.nl 's-Maandags gehele dag gesloten. www.bakkerammerlaan.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5