Marloes Braat weer speelster van het jaar Mark Roon naar NK judo Werkzaamheden metro A en B Graskruid - Binnenhof weer3 punten Schotte wint Kethelloop Nexus jeugdkampioen n Onze aangepaste reis Van zaterdag 18 oktober tot en met zondag 26 oktober: Metro A en B rijden tijdens de werkzaamheden volgens een aangepaste dienstregeling, pendelbus 705 vervangt metro A tussen Alexander en Binnenhof O www.nieuwestadsblad.nl Talent verloochent zich niet. Weer werd Marloes Braat door haar teamgenoten van Oranje uitgeroepen tot speelster-van-het-jaar. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - „Niet. omdat ik opvallend gepresteerd heb", probeert ze de eer te rela tiveren, Bovendien had ze er, omdat ze vorig jaar door 'Dutch Lionesses', zoals het Nederlands cricketteam in Engelse wandelgangen heet, ook al tot speelster-van-het- jaar was benoemd, niet op gerekend. „Oke, voor me zelf weet ik, dat ik best een goed seizoen gedraaid heb. Maar dat hebben anderen ook. Wellicht is er op mij gestemd is, omdat ik een constante factor ben." Niet alleen met Oranje maakte ze een uitstekend seizoen mee. De tripjes naar Engeland le verde het Nederlands vrou- Marloes Braat (rechts bovenaan de trap) werd voor de tweede maal Oranje's speelster van het jaar. foto: kncb.nl wenelftal een nipt gemiste promotie naar de tweede divisie op. Die was er wel in de ECB T20-competitie. Terecht vindt ze, „want als we spelen naar onze mo gelijkheden, dan horen we niet in de derde divisie t^ blijven hangen." Met Her mes DVS speelt Marloes Braat, die op haar zevende haar vader volgde en zich in Harga meldde, in eigen land op het hoogste niveau. Met dit jaar eindelijk het landskampioenschap. Na dat de lichtblauwen enige malen in het zicht van de haven die landstitel misten was er ditmaal dus wel het ultieme succes en dat voelt nog steeds goed aan. SCHIEDAM - Mark Roon is ko mend weekeinde één van de acht judoka's, die in de Rot terdamse Topsporthal voor het Nederlands kampioen schap in de klasse +100 kg strijden. De pupil van Sport instituut Schiedam werd op het kwalificatie-toernooi 7e en zou net buiten de boot (alleen de beste zes konden zich plaatsen) zijn gevallen. Dankzij een vacature werd de 17-jarige judoka aan de deelnemerslijst toegevoegd. Vijf van de acht deelnemers, met daarbij verliezend fi nalist Pascal Scherrenberg, namen ook in 2013 deel aan het NK. Clubgenote Patricia van Hees werd ook 7e bij de kwalificatie-wedstrijd en staat vooralsnog op een re servelijst. SCHIEDAM - Met de 3-3 tegen Westa sprokkelen de man nen van Scyedam opnieuw drie punten, waardoor ze na vier wedstrijden op een totaal van 12 staan en de vierde positie delen met Pe cos en Smash'70. Aan de Dr. Kuyperlaan zette Jochem ten Hoop de Schiedammers op voorsprong. DTK-kop- man Qiang Liu bleek daarna te sterk voor Laurens van Raadshoven en bracht de stand in evenwicht. Vervol gens won Nermin Smajic zijn partijen en gingen Ten Hoop en Van Raadshoven onderuit: 3-3. De vrouwen hadden geen kind aan US3, dat slechts met twee speel sters kwam, en met 10-0 aan het kortste eind trok. SCHIEDAM - Omdat de Kethelloop, alweer voor de vierde maal georganiseerd door de voetbalvereniging KethelSpaland, in voorgaan de jaren in het eerste week einde van november nogal eens te maken kreeg met regen, werd het een maand vervroegd en dat bleek te lonen. De weergoden wa ren de lopers, die zich in sportpark Kethel meldden, gunstig gezind en zorgden voor een droge dag en een voor lange afstand lopers aangename temperatuur. De eindzege op de 10 km ging naar Schiedammer Kasper Schotte. Hij passeerde de meet na 36:54.35. Reedijk (38:47.45) werd tweede en Al in de voorlaatste wedstrijd van de najaarscompetitie eigende de C-jeugd van korfbalclub Nexus zich, via winst op Vlaardingen Cl, het kampioenschap toe. Dus was het feest. Later op de dag won de hoofdmacht van Nexus met 10-16 van TOGO en bleef tweede achter leider Reeuwijk. Roy Groeneweg (39:16.00) derde. Bij de vrouwen ging de winst naar Augusta van Hoogdalem in 45:20.45, ge volgd door Paula Utens en Bianca Smits. Rick Calame won de 5 km bij de mannen en Lotte Visser bij de vrou wen. Hoewel het aantal deelne mers achterbleef bij de ver wachtingen, was Kethel- Spaland-voorzitter Pim Koning tevreden. Het was hem opgevallen dat er ook veel publiek was. "Wethou der Gouweleeuw poemde het een evenement om trots op te zijn. Dat zijn we dan ook. Wordt vervolgd dus en dan voegen we er ook de 15 kilometer aan toe." Judo en karate SCHIEDAM - Het jaarlijkse Berentoernooi in Zuidland heeft de afvaardiging van Sportinstituut Schiedam 24 podiumplaatsen opgeleverd. Orlando Juliët, Kimberley Blokland, Owen Bruinsel, Brendan Wildeboer, Finn Noordergraaf en Chandra de Vos werden eerste. Ver der waren er tien tweede en acht derde plaatsen. Karate Bij wedstrijden voor de Sen- shi Cup in Oude Tonge, een Open Nederlands Kyoku- shin Karate katatoernooi, hebben twee leerlingen van het Schiedamse Bassai Dai Dojo goed gepresteerd. Bri an Quandt werd eerste en Mohammed Sheikh derde. Legenda S3 Station Oud Verlaat B Schiedam Centrum - Nesselande 705 Alexander - Binnenhof - Alexander ZevenX amp Ambachtsla Nieuw Verlaat Ommoord Romeynshof Graskruid Alexander Tot f9:00 uur Alexander Alexander OöSTERFlANK Oosterflank A Schiedam Centrum (tot 19:00 uur) B Schiedam Centrum Reisadvies metro A en B -19 tot en met 21 oktober Van Binnenhof en Romeynshof richting Schiedam Centrum: neem pendelbus 705 naar Alexander en stap daar over op metro A of B richting Schiedam Centrum Van Graskruid richting Schiedam Centrum: - vanuit de Kruidenbuurt: neem metro B richting Schiedam Centrum - vanuit de Grassenbuurt: neem pendelbus 705 naar Alexander en stap daar over op metro B richting Schiedam Centrum Van Schiedam Centrum richting Graskruid: - richting de Kruidenbuurt: neem metro B richting Nesselande en stap uit bij Graskruid - richting de Grassenbuurt: neem metro B richting Nesselande en stap bij Alexander over op pendelbus 705 Van Schiedam Centrum richting Binnenhof en Romeynshof: neem metro A (tot 19.00 uur) of metro B naar Alexander en stap daar over op pendelbus 705 Metrostation Graskruid is van 18 oktober tot en met 21 oktober niet toegankelijk vanaf de Prins Alexanderlaan Pendelbus 705 De pendelbus rijdt elke 10 minuten op werkdagen tussen 07.00 en 19.00 uur en op zaterdag tussen 11.30 en 19.00 uur. Op andere tijdstippen rijdt de pendelbus elk kwartier Pendelbus 705 rijdt voor een deel de route van bus 35 en kan niet vlakbij de metrostations komen De route wordt in één richting, met de klok mee, gereden, de reistijd van Alexander naar Binnenhof is ca. 8 minuten ret.nl/omleidingen Haltes pendelbus 705: station Alexander, Graskruid, Pr. Rooseveltweg thv. Marshallweg (Romeynshof), Kamerlingh Onnesweg, Droogbloem, Stamroos, Debijeweg, Lorentzweg (Binnenhof), Brantingweg (Romeynshof), Selma Lagerlofweg, Leermos, Hesseplaats, Barbarakruid, Cordell Hullplaats, Graskruid, station Alexander Ook in de pendelbussen is de OV-chipkaart het enige geldige vervoerbewijs. Check altijd in en uit, ook als u overstapt. Indien u op saldo reist kan het zijn dat u door de omleiding iets meer betaalt dan u gewend bent. In de pendelbus kan de fiets niet mee genomen worden en de pendelbus is niet toegankelijk voor rolstoelen en scootmobielen Raadpleeg de RET reisplanner voor een actueel reisadvies. Houd rekening met overstappen en extra reistijd om uw eindbestemming te bereiken. Kijk op welk perron u moet instappen en let goed op de bestemming op de metro en dynamische informatieborden voor u instapt. Meer informatie? Wilt u meer weten over werkzaamheden die invloed hebben op uw reis? We bieden actuele informatie aan via: ret.nl/omleidingen RET Alert app Twitter @RETRotterdam Omleidingen Alert (e-mail) Tot slot informeren we u bij haltes, op stations en in voertuigen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 10