Stad gaat weer bruisen i ix<SfZör 52 Nieuwe woning? 'Mega-sportzaak Decathlon biedt vooral kansen voor winkeliers' Saskia Noorts Nieuwe buren in tv-editie RENOVATIE BEATRIXPARK SPEELSTER VAN HET JAAR 10 Win DVD Toen Was Geluk. Lezersaanbieding Annie M.G. 6000m2 SKI EN OUTDOOR outdoor(xL) WAARDEBON Kllk&Win Bezorger worden? Meld je nu aan via http://www.krantjecontantje.nl Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie KLIK WIN ACTIE Woensdag 15 oktober 2014 Stadspark wordt steeds mooier, veiliger en toegankelijker! www.nieuwestadsblad.nl Marloes Braat weer door teamgenoten uitgeroepen tot speelster-van-het-jaar Bericht van Hoofdpiet SCHIEDAM - Gelukkig, Hoofdpiet heeft weer van zich laten horen uit Spanje. In een brief aan mijnheer Pim laat hij weten dat de pieten druk zijn met het bakken van pepernoten, dat de cadeautjes zijn ingepakt en dat alles volgens plan lijkt te lopen voor de intocht in november. Al leen is het maar de vraag of Sint Nicolaas er wel bij is... Lees snel verder op pagina 5 Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 REGIO - Zo'n 140.000 mensen hebben 'Toen Was Geluk Heel Gewoon - de film' in de bioscoop gezien. Vanaf dins dag kan de rest van het land de film op DVD bekijken. Le zers van deze krant kunnen een gratis DVD winnen! Ga naar www.nieuwestadsblad. nl en klik op de actiebanrier. SCHIEDAM - Het Nieuwe Stadsblad trakteert alle le zers op 7,50 euro korting voor de voorstelling 'Annie M.G. in Soestdijk' op don- dejdag 23 oktober in The ater aan de Schie! Kaarten reserveren kan uitsluitend telefonisch via 010-2467467 of stuur een email, o.v.v. Le zersactie Annie M.G., naar kassa@theateraandeschie. nl, vermeld hierin uw naam, adresgegevens, telefoon nummer, het aantal gewens- te kaarten. Niet geldig voor Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten laser ontharing oksels slechts 55,- www.almaboerlafKi.nl ELKE ZONDAG OPEN VAN IR TOT 16.30 Darentlrecht (naast Utea)\^ y reeds gekochte kaarten. Er is geen restitutie mogelijk. Niet geldig in combinatie met andere acties. Annet Malherbe, Ria Ei- mers, Trudy de Jong, Julia Akkermans en Saskia Tem mink spelen in de nieuwe toneelvoorstelling 'Annie M.G. op Soestdijk'. Een to neelstuk in een toneelstuk over het huwelijkvan Ko ningin Juliana. Meer informatie over de voorstel ling op pagina 25 SCHIEDAM - Hoewel enkele sportzaken de mogelijke komst van mega-sportwin- kel Decathlon met argusogen bekijken; zien de winkeliers in het centrum vooral kan sen, ondervond een delegatie Zuid-Hollandse Statenleden maandagavond tijdens een bezoek aan Schiedam. De provincie bespreekt 19 november het verzoek van de gemeente om een vestiging van een Decathlon Concept Store op Harga Noord moge lijk te maken. In Nederland bestaat een sportartikelen- winkel van dit formaat en een dergelijk breed assorti ment nog niet. In en om de Ook lekker slapen en fit weer op? Doe gratis mee met de Maand van de slaap avogel.nl/maandvandeslaap winkel zijn verschillende 'try- en buy-veldjes' voor zien, waar bezoekers de ar tikelen kunnen testen. Een gevolg van de strategie van dit Franse concern, die suc cesvol blijkt, is de toename van sportparticipatie in het algemeen. De komst van een dergelijke concept store, zo als Decathlon, past dan ook in de ontwikkelvisie van het gemeentelijke program ma Schiedam in Beweging. Daarin staat op deze plek een invulling volgens het thema sport, gezondheid en vrije tijdsbesteding voor ogen. Vanwege de ligging bij het sportpark Harga kan op deze locatie een Sportplaza Harga Schiedam verrijzen. De Stichting Centrumma nagement Schiedam herkent de zorgen van enkele onder nemers met een sportzaak, die de komst van Decathlon als een directe bedreiging zien voor hun omzet. Voor zitter Ed Vriethoff van het Centrummanagement stelde maandagavond 'vooral oog te hebben voor de moge lijkheden die met de komst van Decathlon ontstaan'. Vriethoff: "In meerderheid zien winkeliers vooral kan sen om omzet te vergroten door de komst van nieuwe bezoekers aan Schiedam." gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Vijf miljoen extra voor het centrum Schiedam gaat extra investeren in de binnenstad. Wethouder Houtkamp wil met 'nieuw geld' het centrum weer bruisend en dynamisch maken. Onderdeel is het opknappen van de Lange Haven. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Een binnenstad die aantrekkelijker is voor Schiedammer en toerist. Dat is de opgave waar het nieuwe gemeentebestuur vijf miljoen voor 'heeft vrij- gespeeld'. In 2018 moet de winkelleegstand vermin derd zijn en sleutelprojec ten als de kades van Lange Haven en het revitaliseren van het Museumkwartier moeten rond die tijd ook ge start zijn. Met de extra middelen moe ten parkeergarage West, de ingang van het Jenevermu seum aan de Hoogstraat en woningbouw Dirkzwager in gang gezet worden. Wethou der Marcel Houtkamp heeft aangegeven dat de begroting daarvoor voldoende moge lijkheden biedt. De extra miljoenen gaan niet alleen naar grote projecten; ook kleintjes worden niet verge ten. Zoals de subsidie voor het Urban Stadspark in het Gat van Bolmers. Gemeenteraad Met dit programma legt het college van burgemeester en wethouders vast waar de ko mende jaren het extra geld naar toe gaat. De gemeente raad heeft in november het laatste woord. Dan moeten de binnenstadsplannen tij dens de begrotingsbehande ling worden goedgekeurd. Als we straks allemaal voor elkaar moeten zorgen, doen we dat dan ook? Op die vraag hopen drie studenten van de Willem de Kooning Academie 17 oktober antwoord te kunnen geven. Dan hebben ze vijf dagen lang opgesloten gezeten in een 'glazen kooi' op de Hoogstraat 155, waar slaapspecialist De Vos Burchart een warm bed voor ze neerzette en een klein kacheltje, maar waar ze voor eten, drinken, vermaak en aandacht helemaal afhankelijk zijn van welwillende Schiedammers. Meteen na de start druppelden de eerste aardigheidjes al binnen, zoals een spelletje, eten en drinken en een lieve kaart. Ook werd studente Julia meteen al meegenomen voor een ommetje. Wie ook wat aardigs voor deze 'puppy's' wil doen, ze even een aai over de bol wil geven of even lekker op de rug wil krabbelen, kan er dus nog tot en met 17 oktober terecht. Op de livestream is dagelijks te zien wat er allemaal in de kooi gebeurd en natuurlijk wordt er regelmatig wat op de Facebookpagina van Het Huisdier van Schiedam geplaatst. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1