HEERDIHK jBedrijfsarrangement: Familie-actie: Indisch broodje Bakje marsepein 150 gram Speculaasjes 200 gram De Theetuin, gezellig voor jong en oud! 0180-421008 www.detheetuinrijsoord.nl Multikoren Polder aMMeriaan Leerlingen hangen aan zijn lippen BBQ (grill) buffet 39,95 (vrijdag) Brunchbuffet 34,95 (zondag 12.00-15.00 uur) BBQ (grill) buffet €39,95 (zondag) ^'bakker® De groenste straat Braderie op Nolenslaan Hier is 'ie weer: een berichtje van Hoofdpiet! Batavier 'mist' 4000 bomen Kerstinfo .beschikbaar! v 01 Deze week t/m za. 18 oktober ontvangt u Veerplein 29 3131 CX Vlaardingen Tel. 010-434 3906 18.00-21.00 of 19.00-22.00 uur luxe buffet met live cooking inclusief Hollands gedistilleerde drankjes 3 uur vanaf aankomst arrangement een rondje mid 12.00-15.00 uur luxe brunch in buffetvorm inclusief Hollands gedistilleerde drankjes van 12.00-15.00 uur 17.00-20.00 of 18.00-21.00 uur luxe buffet met live cooking inclusief Hollands gedistilleerde drankjes 3 uur vanaf aankomst Voor meer INFORMATIE en VOORWAARDEN kijk op onze SITE of BEL! Pruimcndijk 16 - 2988XN Ridderkerk-info@detheetuinrijsoord.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 16 t/m woensdag 22 oktober www.bakkerammerlaan.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 15 oktober 2014 5 SCHIEDAM - De gemeente maakt donderdagavond 16 oktober bekend wat de groenste straat van Schie dam is. De winnaar ontvangt uit handen van wethouder Van Steenderen onder meer een waardebon voor een straatactiviteit of verdere 'vergroening' en het felbe geerde straatnaambordje 'Groenste straat van het jaar 2014'. Bewoners van negen straten gingen met elkaar de strijd aan. Aspecten waar de jury op beoordeeld zijn on der meer algemene uitstra ling, onderhoud, plantkeuze en duurzaamheid. Dit jaar konden extra punten wor den verdiend voor insecten- vriendelijke beplanting. SCHIEDAM - Fresh Events organiseert zaterdag 18 ok tober een braderie op de Mgr. Nolenslaan in Nieuw- land. Hier zijn dan onder meer leuke attracties en veel koopjes te vinden. De braderie is van 10.00 tot 17.00 uur. Er komen kramen van verenigingen, winke liers en stichtingen maar ook echte standwerkers zullen niet ontbreken. De kinderen kunnen tijdens de braderie genieten van een sprong op de Bungee Trampoline, de hele kleintjes kunnen eend jes vissen en de wat ouderen hun geluk beproeven bij het ballon darten. Voor de smul papen zijn er hamburgers en verse vis. Beste Pim, Zoals elk jaar was het weer bijzonder gezellig om je te spreken toen je in Madrid was! Net zoals Sint Nicolaas die naar Schiedam komt een traditie is. Wij hebben er reuze zin in om naar Schie dam te komen. Ik lees de Nederlandse kranten en ik kijk ook televisie, de NPO, je weet wel de Nederlandse Pieten Omroep. Daar heb ik gehoord dat er de hele zomer al over ons wordt gesproken. Alhoewel ik niet alles be grijp, zijn jullie dus wel heel erg enthousiast om ons weer te zien. Nou ik kan je verze keren: zoveel enthousiasme doet de Pieten goed! We lig gen zelfs voor op ons schema om pepernoten te bakken en marsepein te maken. Ja zelfs de meeste cadeautjes zijn al ingepakt. Dit jaar kan er ei genlijk niets mis gaan en dat is wel eens anders geweest. Hoewel.... niets mis gaan. Het is maar de vraag of Sint Nicolaas er wel bij is. Je was nog maar net terug in Neder land toen Sint Nicolaas ver telde dat hij op 15 november liever naar het stadje Sint- Niklaas in België gaat. Het vreemde is dat hij mij niet vertelt waarom. Nog erger is dat Sint Nicolaas de vaar kaart je weet wel de platte grond om naar Schiedam te varen, heeft meegenomen. Ook zit hij elke avond met kapitein KeesPiet te praten. Die twee voeren iets in hun schild vrees ik. Ik hoorde ze zelfs zeggen dat we er korter over varen dit jaar. Hij zou toch niet echt naar België gaan? Wat denk jij Pim? Kun jij misschien helpen of heb ben de kinderen nog kaarten die we kunnen gebruiken? Nee, misschien kunnen jul lie heel hard gaan zingen. Hoofdpiet Hoofdpiet vraagt zich af of Pim soms een beter idee heeft. Hij wil er zeker van zijn dat ze op tijd arriveren. Foto: Nieuwe Stadsblad Hoeveel inwoners Schiedam heeft en waarom al die vlaggetjes op ze antwoord op. SCHIEDAM - Burgemeester Lamers was te gast op ba sisschool De Violier om de leerlingen tijdens de tus- senschoolse opvang van KomKids in het kader van de Kinderboekenweek een uurtje voor te lezen. Dat ging de eerste burger uitstekend af. De leerlingen hingen aan zijn lippen bij het. voorlezen van 'Kikker en het slaap- de keten staan. Ook daar kregen Foto: Peter Spek feest' van Max Velthuijs. Ook kregen ze de kans om enkele vragen aan de burge meester te stellen, zoals hoe oud hij'was. „Ik ben 58 jaar en voel me nog erg jong." SCHIEDAM - Voor de aanleg van de A4 Delft-Schiedam zijn op het tracé meer dan 4500 grote bomen gekapt in 2011 en '12. Nu de weg zijn voltooiing nadert, vinden Rijkswaterstaat en aanne mer A4all het herplanten van 450 bomen voldoende. Dat zint Stichting Batavier niet. „En de gemeente lijkt daar mee in te stemmen, waar men aanvankelijk een compensatie van 4500 bo men had geëist." Als bewa ker van de afspraken bij de aanleg van de weg stelt de Stichting Batavier dat de gemeente moet vasthouden aan een volwaardige com pensatie door het planten van 4500 échte bomen. In de ogen van Batavier voldoet dit plan op voorhand niet aan de afspraken. Er was immers een herplantplicht opgelegd voor elke gekapte boom. Dus verwacht de Ba tavier dat er door Rijkswa terstaat minstens 4500 bo men worden geplant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5