VVE's slaan de handen ineen BETER HOREN BEGINT MET WETEN WAT JE TEGENHOUDT Lunchen met schrijvers Kom ook biljarten Nieuw politieboek: 'Korte lontjes en lange vingers' teSWEEl KINKEN VAN Poppentheater bedreigd O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 oktober 2014 13 Jetty Harte (80), Oud-Beijerland Beter SCHIEDAM - Bij boekhandel Post Scriptum gaat zondag 2 november Lunchlezen weer van start. Vijf maanden lang op iedere eerste zondag. Het is een mooie mix geworden van jonge en gevestigde schrijvers en er is een jour naliste uitgenodigd. Zondag 2 november luidt Jannah Loontjes het seizoen in. Een maand later (7 december) komt Jaap Robben naar de boekhandel. In het nieuwe jaar is journaliste Annegreet van Bergen 4 januari aan de beurt. Ernest van de Kwast mag zich inmiddels geves tigd noemen. Zijn komst op 1 februari hangt samen met het verschijnen van zijn nieuwe roman De IJsmakers en dat geldt ook voor Rosita Steenbeek die de mooie rij op 1 maart afsluit. Alle lezingen vinden plaats in de boekhandel in de Hof van Spaland. Het aanvangs- uur is 12.00 uur, entree 7,50 alleen voor Rosita Steenbeek betaal je tien euro. Bij afna me van alle toegangskaarten is het 32,50. SCHIEDAM - De biljarters van Onze Vrije Avond (OVA) zoeken versterking. Wie ook zin heeft om een potje mee te komen doen kan bellen naar 06- 47149960. Maan dagavond vanaf 19.00 uur in sociëteit Sint Jozef aan de Lange Nieuwstraat 181. Op initiatief van twee voorzitters van Verenigingen van Eigenaren in Schiedam vindt donderdag 30 oktober een Vrijwilligerscafé plaats, speciaal voor VvE- bestuursleden. Ook leden van een technische commissie zijn welkom. Tijdens de bijeenkomst komen verschillende voorbeelden aan de orde van mogelijkheden om geld te besparen. Door Marianne Ames SCHIEDAM - Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur in Ontmoetingscentrum De 5 Molens. In Schiedam zijn ongeveer 1600 Verenigin gen van Eigenaren, VvE's. Daarbij gaat het hier vaak om een kleine groep eigena ren van enkele portiekwo ningen of appartementen. Een VvE-bestuur bestaat doorgaans uit goedwillende huiseigenaren die zich wil len inzetten voor de kwali teit en leefbaarheid van hun woning en woonomgeving. Soms schort het echter aan bestuurlijke ervaring en is er weinig expertise over de specifieke onderwerpen die binnen een VvE aan de orde komen. Denk bijvoor beeld aan bouwkundige za ken of juridische aspecten zoals appartementsrecht, een splitsingsakte of verze keringen. „Door met elkaar gegevens en ervaringen uit te wisselen, kunnen we al lemaal ons voordeel doen, aldus Ger Hunnersen en Bob Beijer, voorzitters van respectievelijk de VvE De Nieuwe Harg en VvE De Vaerten, de initiatiefnemers van dit Vrijwilligerscafé. Geld verdienen „Met veel geluk bestaat een VvE-bestuur uit leden, die elk hun eigen kennis op een bepaald gebied kun nen inbrengen. Maar een vereniging is al blij als vol doende mensen zich be schikbaar stellen voor een bestuursfunctie. Expertise is daardoor vaak van onder geschikt belang. Wij willen een platform bieden waar mee bestuursleden hun ken nis kunnen vergroten. Met ons initiatief willen we ook de kansen voor het voetlicht brengen die er zijn voor een actieve VvE." Volgens Hun nersen en Beijer is er bij voorbeeld geld te verdienen bij het afsluiten van betere contracten met energiebe drijven. Ook op het gebied van verzekeringen laat een VvE soms geld liggen. Telefonische helpdesk Het niet- of matig functio neren van een VvE staat het onderhoud aan particuliere woningen in de weg. De leefbaarheid van buurten en wijken komt daardoor onder druk te staan. Om slapende VvE's te stimuleren opent de gemeente begin 2015 een Servicepunt Woningverbe tering-nieuwe stijl. Sinds 2003 richt een Servicepunt zich al met een actieve aan pak op eigenaren in de oude wijken. Dankzij deze aan pak hebben particulieren in de afgelopen jaren voor meer dan 30 miljoen euro in de ei gen woning gestoken. Deze aanpak stopt echter eind 2014. Om te voorkomen dat over een aantal jaren weer een nieuwe opgave ligt en onderhoudsachterstanden ontstaan, wordt een telefo nische helpdesk geopend. Wethouder Van Steenderen (Wonen) zal de bijeenkomst om 20.00 uur openen. Deelname aan dit speciale Vrijwilligerscafé is gratis, inclusief een drankje en hapje na afloop. Aanmelden kan via vrijwil- ligerscafe@gmail.com SCHIEDAM - Door en over de politie van Schiedam was tot enige jaren geleden nog weinig gepubliceerd. Nu verschijnt in navolging van de drie eerder uitgebrachte boeken 'De historie van de Schiedamse Politie', 'Tus sen wet werkelijkheid' en 'Drenkelingen en dronke lappen' het boek 'Korte lont jes en lange vingers'. Hierin beschrijven verschil lende (oud-)Schiedamse po litiemensen de ervaringen die ze door de jaren heen hebben beleefd. Verschil lende in het boek 'Korte lontjes en lange vingers' beschreven verhalen zijn hilarisch, andere zijn emoti oneel of juist spannend. De uitgave is mogelijk gemaakt door het Fonds Historische Publicaties Schiedam. De feestelijke presentatie is op vrijdag 31 oktober om 15.00 uur, in de raadszaal van 'Restaurant 't Oude Raedthuys' aan de Schie- damseweg 26. Hier was tot 1 augustus 1941 het voormalige raadhuis van de gemeente Kethel en Spaland gevestigd. Later heeft het pand als po litiepost dienst gedaan, dus passender kan bijna niet. Eva Hamers van Aap van Poot, Poppentheater op Wieltjes vond deze brief in haar bus. „Je kunt je voorstellen dat ik behoorlijk schrok. In eerste instantie wilde ik de hele zaak negeren; op dreigementen hoor je immers niet te reageren." Ze vraagt zoveel mogelijk kinderen 30 oktober naar de Waag te komen om 18.00 uur. „Zal ik me een stuk veiliger voelen." Beter Horen Maassluis Schiedam Koningshoek 93.054, 010 - 591 96 73 Hof van Spaland 40, 010 - 47116 61 "Mijn zoon nam me mee naar de stad, onder het mom van een bakje koffie. Stonden we ineens voor de gehoorapparatenwinkel. Ik zeg: 'Wat is dit nou? Doe ik niet, waanzin!' Ik was niet doof, vond ik. Achteraf misschien dom. Jaren later moest ik natuurlijk toch aan zo'n hoortoestel. Van die kauwgomproppen. Zaten mijn oren dicht. Kon er niet aan wennen. Nu heb ik toestellen achter het oor. Die zijn zo klein en licht, dat geeft lucht. Ben er blij mee. Behalve als ik aan het roer van onze boot sta. Dan gaan ze uit. Die motor maakt zo'n takkelawaai!" Mensen stellen een bezoek aan een audicien vaak lang uit. Wat houdt tegen? Als u dat weet, is de eerste stap gezet. Wilt u ook beter horen? Kom naar beterhoren.nl of doe een gratis hoortest in een winkel bij u in de buurt. Beter horen begint

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 13