10% KORTING 15% KORTING Franse band ontdekt door Het Boek van de Week Schiedamse conciërge 26,95 26,95 op alle andere Hond of Kat Carocroc varianten 26,95 De dagen worden weer korter helaas 3 kilo 15 kilo 3 kilo 15 kilo 3 kilo 15 kilo op alle Hond of Kat Casa-fera varianten 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 oktober 2014 15 De Franse band 'Mado et les frères Pinard' is door Schiedammer Remco Christensen (43) naar Nederland gehaald voor een driedaagse bliksemtourdoor Nederland. Door Natalie Salek SCHIEDAM - Remco hoorde de band deze zomer spelen op een Franse camping en raakte diep onder de indruk. Overtuigd van de potentie van de band om succesvol te kunnen worden in Neder land, België en Duitsland liet Remco, voormalig artiesten begeleider maar momenteel conciërge op het Stedelijk Gymnasium Schiedam, er geen gras over groeien. Hij haalde 'Mado et les frères Pinard' naar Nederland en onderwierp ze aan een strak geplande 3-daagse tour. De Normandische band bestaande uit Mado (trom bone en percussie], Tonino (contrabas], Samy (gitaar en accordeon), Arthur (cajon en darbouka), Tigat uku lele, banjo,gitaar) en Elise danseres en percussie); al lemaal vrienden met een passie voor muziek. Op een avond is er veel Pinard wijn gedronken. Mado was het enige meisje in de groep. Zo Concierge Remco raakte zo betoverd door de band, dat hij ze naar Nederland haalde voor een tour. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor bet Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Rood leer op Wilgenbout' van JacobJan Esmeijer en Harry Oltheten, dat wordt beloond met een 8. Cricket is de sport van Schiedam. Waarschijnlijk niet naar bet aantal leden, maar wel naar landelijke impact. Met twee clubs in de Topklasse zijn we de cricketstad van Nederland. Dus is een boek over cric ket altijd welkom in onze boekhandel. Het prachtig uitgegeven Rood leer op wil genhout bevat elf interviews met bekende cricketfans. Deze staan boordevol anec dotes over het spel en alles eromheen. En dat maakt het voor deze cricketleek goed te pruimen. Erik van Muis winkel geeft een mooie, iet wat ironische beschrijving van zijn cricketcarrière en Bart Chabot geeft, onder de voor hem atypische titel 'cricket is onthaasten' aan waarom het voor hem de ideale familiesport is. Henk Spaan is vooral fan van de cricketverslaggeving: Zelfs als het regende, de zeilen op de wickets lagen en de spelers hoog en droog in het clubhuis zaten konden zij met de microfoon onder de neus urenlang doorgaan. Ze beschreven zelfs hoe mooi de regen uit de hemel viel...' Schiedammers lezen na tuurlijk het hoofdstuk over Paul van den Bosch als eer ste. Over het verschil tussen Hermes DVS en Excelsior '20 en de geschiedenis van deze clubs. Over de familie Gouka en scholengemeen schap Spieringshoek. In elk interview wordt ingegaan op de vraag of cricket zal overleven. Maar zolang cric ket ook dit soort boeken op- levert, hoop ik op meer dan een sluimerend bestaan. is in één nacht de band en de naam 'Mado et les frères Pinard' ontstaan. Danseres Elise is later bij de band ge komen. Al snel werd beslo ten samen verder te gaan. Mado et les frères Pinard zingen eigen nummers en covers. Hun stijl is een mix van Franse chansons, jazz, swing, manouch en oosterse muziek. Het bonte gezel schap, met verschillende culturele achtergronden, creëert muziek met een ge heel eigen geluid. Hun vro lijke, kleurrijke liederen vertellen over het leven van alledag. In Frankrijk zijn ze al een grote hit en nu heb ben ze de kans gekregen om te spelen in Nederland, dankzij een conciërge met een scherp oog voor talent. Remco kan tevreden terug kijken op de tour. Er wer den interviews voor (lokale) media, optredens in grote steden, fotoshoots en een CD-opname geregeld. En wat vond de Franse band er van? „Veel mensen beloven wel eens wat, maar Remco heeft dit ook écht voor ons gedaan! Hij is een topmana ger en hij is ook onze vriend geworden." De vraag of we ze nog eens terugzien in Ne derland wordt enthousiast bevestigd: „De band komt terug op 4 juli 2015 om te spelen op het Maasbou- levardfeest in Schiedam. Op 10 juli 2015 zijn ze nog eens te zien bij Showtime in Vlaardingen." O I: www.mfp-legroupe. fr, Facebook: Mado et les frères Pinard ANBO-NIEUWS Overdag schijnt nu nog volop de zon, maar straks tegen zes uur is het ineens gedaan met al het licht en wordt het snel donker. Dan steek je toch een lichtje aan?, zult u zeggen, maar wat ik bedoel met donker is iets heel anders. Don ker is voor veel mensen eenzaamheid en dat is nu net iets waar ik zo bang voor ben. Gelukkig heb ik nog een partner thuis, maar die heeft niet iedereen. Zodra deze mensen de deur dichttrekken is er niets meer, alleen het geluid van de TV en radio. Niemand om mee te praten, dus ook nie mand die iets terugzegt. Ook nu tijdens de warmte van het zonnetje krijg ik het koud bij deze gedachten en hoop dat het mij niet zal overkomen. Gelukkig organiseert de ANBO veel voor haar leden (voor 38 euro p/j ben je lid, bel 06-22724227) en staat onze sociëteit gastvrij open. Dat wij in een behoefte voorzien bleek zondag weer met de lezing van Han van der Horst en een stamppottenmaaltijd. Ook zijn wij volop in de weer met onze modeshow en de ont vangst van Sint en Piet (de enige echte) op zondag 16 november waarvoor u zich wel vooraf moet opgeven bij Nel 010-4262808. Ook al doen wij veel, eenzaamheid kun nen wij niet alleen oplossen, daarvoor is uw hulp nodig. Kijk om u heen of u iets voor een ander kunt betekenen. Een praatje kost niets en men zal u dankbaar zijn. Gewoon doen en tot volgende week! Joke Ballijns Jumper Almere Markerkant 1006 Almere T: 036 - 52 98 400 ALLERLAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND fcarocroTsmai^nn^5/^ Voor volwassen honden tot 10 kilo Carocroc Original 23/12 Voor volwassen honden Zwaarder dan 15 kilo Carocroc Low Energy 22/8 Brok voor volwassen honden met relatief weinig lichamelijke inspan ning die neigen naar overgewicht Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestigingen t/m 2-11-2014. Jumper Maassluis Elektraweg 2C Maassluis T: 010-59 12 361 Jumper Hoogvliet Lengweg 29 Hoogvliet T: 010 - 4164610 Jumper Vlaardingen Dirk De Derdelaan 5 Vlaardingen T: 010 - 4660032

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 15