Buren tegen sloop school Nieuwe Dirk Schiedam Malmö Spectaculaire assortimentsuitlireidinB met 1500 artikelen MADOET LES FRÈRES PINARD 15 RODE STREEP DICHT IN BUURT Win de grootste rockhits op vier cd's Winterland open op 7 november Onafhankelijk advies? Intocht Sint 15 november Vier miljoen voor valse merkproducten Ui Collecte van Oranje Fonds Like ons! De nieuwste kanskoopies staan al voor u klaar! Woensdag 22 oktober 2014 3 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via http://www.krantjecontantje.nl Schiedamse conciërge haalt Franse band, die hem tijdens vakantie grijpt, naar Holland Nu ligt er ook nog een bom uit WO II... De sloop van de Singelschool in Oost blijft de buren bezighouden. Die vrezen schade en verzakking aan hun huis bij nieuwbouw in het nauwe straatje. En nu ligt er mogelijk ook nog een bom uit de Tweede Wereldoorlog. Jonge ploeg Excelsior '20 ligt met zes punten achter op schema KHk&WIn KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Door Frank Willemse SCHIEDAM - De sloop van ba sisschool de Singel blijft de bewoners en politiek bezig houden. De sloop van het ge bouw uit 1912 zou voor fun datieproblemen bij de buren zorgen. Een ander opont houd is een onderzoek naar een mogelijke blindganger. De Britse bom uit WO II zou hier zijn gevallen. Pas vol gende week kan de uitslag door de wethouder bekend worden gemaakt. De sloop van de school, pal achter de oude Hemaflat, blijft de buurt bezig houden. Vorig week deed de gemeen te op een informatieavond de toezegging dat meer wonin gen meegenomen worden in het bouwrisico-onderzoek. Wel monitoren maar geen uitstel van sloop. Eerder betoogde wethouder Stam (onderwijs) dat sloop onver mijdelijk is en dat de zorgen van bewoners weggenomen moeten worden. Die vrezen schade en verzakkingen in het nauwe straatje. Boven dien gaat volgens actievoer der Danny Post hiermee weer een beeldbepalend gebouw tegen de vlakte. Sa men met het SOBO eist hij nieuw funderingsonderzoek van de naastgelegen huizen en aanleunende school. Vol gend jaar september moet de deur van de Singelschool daar open gaan. Ruim 1500 fotoliefhebbers bezochten afgelopen weekend de opening van het Fotofestival Schiedam, dat nog te bezoeken is tot en met zondag 26 oktober. Van Bonte Koe tot Pand Paulus en van Bieb tot het Jenevermuseum, ledereen doet mee! Ook burgers schuiven spontaan aan bij het festivalthema 'woord en beeld'. Zoals met Chambres de Schie waar een tiental bewoners van de Lange Haven foto's showen van jonge fotografen in hun huis. Op 23 locaties zijn foto's te zien. Opvallend in dit rijtje is het pompstation Rotterdamsedijk waar in deze industriële omgeving portretten van Werkers in Schiedam door Jan van der Ploeg te zien zijn. Of Gorzenaar Sjef van Duin die het schreierhuisje omtoverde tot een levende foto. Initiatieven die het festival veelzijdig, spannend en leuk maken. Bovendien past de fototentoonstelling Heart2Art in de Korenbeurs naadloos aan met Blow Ups van Schiedamse muzikanten op muren en de molen. Meer over Heart2Art en het fotofestival elders in deze krant en op Facebook: Nieuwe-Stadsblad. Foto: R. Komminga SCHIEDAM - Nog even geduld, over een paar weken kan er weer worden geschaatst bij Winterland Schiedam. Op dit moment worden de eer ste transporten van het win- terspektakel geladen, waar na over ongeveer een week kan worden begonnen met de opbouw op het Stadserf en Land van Belofte. Winterland is dit jaar open van 7 november tot en met 18 januari. Voor meer info of het reserveren van school- schaatsen: reserveren@win- terlandschiedam.nl In Schiedam is de eerste brief van hoofdpiet al op de mat geploft. En Pim heeft ook alweer een berichtje teruggestuurd naar piet. Alles lijkt goed te gaan voor de intocht op 15 november. (Pag. 5) SCHIEDAM - Justitie vordert vier miljoen euro van de winst in de valse merkpro ducten, die in Schiedam zijn aangetroffen in een op slagruimte in de Jan van Ga lenstraat en bij Kubus Mini Opslag. Na de vondst van grote par tijen namaak merkkleding en schoenen van populaire merken als Prada, Nike, Polo, Chanel en Dior in 2006 zijn Schiedammèr Kasim C. (42) en handlanger Harun C. (38) uit Krimpen al veroor deeld tot celstraffen tot een jaar en geldboetes tot 10.000 Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 SCHIEDAM - Deze week zul len een aantal vrijwilligers van Stichting Net Niet Ge noeg gaan collecteren voor het Oranje Fonds. De helft van de opbrengst is voor de stichting, de andere helft is voor het Oranje Fonds. Wie een donatie wil doen kan woensdagavond 22 okto ber tussen 19.00 - 21.00 uur langskomen op het Bach- plein, maar je kunt ook een bijdrage overmaken op rek. nr. NL 19 RABO 010 954 99 61 t.n.v. stichting Net Niet Genoeg o.v.v. Collecte. euro. Ze zijn schuldig be vonden aan smokkel van de waar, de handel daarin en deelname aan een criminele organisatie. Transporteur Willem van der W. (56) van het bedrijf Mega Works uit Rotterdam, dat de illegale artikelen in voerde, kreeg voor zijn aan deel in de merkenfraude vier maanden cel opgelegd en een boete van 5.000 euro. De nagemaakte spullen zijn als echt verkocht via ambu lante handel en op markten en daarmee zijn de eigena ren van de merken grote be- Voor Schiedams nieuws, mooie foto's of filmpjes, like de pagina van het Nieuwe Stadsblad op www.face- book.com/Nieuwe-Stads- blad. dragen misgelopen, conclu deert de aanklager. Net als de transporteur schitterde de Schiedammer tijdens de zitting door afwe zigheid. Hij werkt - volgens zijn raadsvrouw - tegen woordig in Turkije als kle dingontwerper. Kasim C. meldt destijds in opdracht van de Krimpe- naar te hebben gewerkt voor een salaris van 1.500 euro per maand en geen enkel aandeel van de winst te heb ben gekregen voor de louche zaken. Uitspraak op 27 november. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1