Fotofestival kan blijvertje worden I I 6 tegen 6 op het CruyfF Court KLEIN NIEUWS Stem op Jilles Bruggeman! EP COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 oktober 2014 3 In het Nieuwe Stadsblad lazen wij een interessant artikel van het Centrum voor Jeugd en Gezin met als titel: 'Hoe vers en gezond is uw eten?' Wij vinden het ook belangrijk dat we we ten wat er in ons eten zit. Ook voor mensen met een allergie voor bijvoorbeeld noten is dit belangrijk, omdat het gevaarlijk is als ze hier iets van binnenkrijgen. Het is niet alleen belangrijk dat je weet wat je eet, maar ook wat gezond voor je is. Het is goed voor je om elke dag fruit en groente te eten. Wij hadden in groep 6 meester Paul en hij liet ons elke week een andere soort groente of fruit proeven. Het was heel leuk om op deze manier te ontdekken wat voor soorten groente en fruit er allemaal zijn en hoe verschillend alles smaakt. Natuurlijk vonden we niet alles altijd even lekker. Nu hebben we op school de afspraak dat we allemaal zelf fruit meene men naar school. Zo heeft iedereen tijdens de pauze iets te eten dat lekker en gezond is. Dif vinden we een goede afspraak omdat we zo allemaal elke dag wat gezonds eten! Lekker toch? Kristey (ll),Suzy (10), Anisha (9) Wijkschool De Gorzen De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een ei gen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. O Reageren kan door een mail te sturen naar: redactie.ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM - De Schiedamse inzendingvoor(archief) Stuk van het Jaar is de getuige nis van Jilles Bruggeman, de laatste in Schiedam ter dood veroordeelde. Hij kreeg de doodstraf, omdat hij had bekend vanaf zijn vijftiende 'de afschuwelijke zonde van sodomie' te heb ben bedreven. Dit had niet bekend hoeven worden als hij niet gechanteerd werd, waarna de chantagebrie- ven ook nog eens in handen kwamen van de schout (de officier van justitie). In de verhoren getuigt hij in detail van zijn 'overtredin gen'. Vanwege de schokken de inhoud bewaarde men de stukken in een aparte proceszak. Zijn bekentenis betekende niet dat hij een straf ontliep; de schout eiste de doodstraf en dit vonnis werd voltrokken op woens dag 9 maart 1803. De beul sloeg Jilles, die was vastge bonden aan de galg, net zo lang met een zweep tot hij bezweek. De getuigenis is niet alleen belangrijk voor de geschiedenis van Schie dam, maar ook voor die van homoseksuelen in Neder land. Archiefbewaarplaatsen zoals het Gemeentearchief Schiedam zijn een schatka mer voor historisch onder zoek. De online verkiezing voor Stuk van het Jaar toont dit aan tijdens de Maand van de Geschiedenis in ok tober. Via www.stukvanhetjaar. nl is er een online verkie zing waarop archieven hun mooiste of interessantste stuk presenteren. Stemmen kan tot 29 oktober. Overal hangen foto's in de stad. Op affiches, etalages, banieren en struikelborden. Het tweede Fotofestival Schiedam pakt uit met foto's op 23 lokaties in de binnenstad. Bijna iedereen doet mee met het thema; foto's in woord en beeld. 'Een blijvertje' volgens wethouder Houtkamp, dat kan uitgroeien tot een 'nationaal' festival. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Het succes van vorig jaar was onverwacht. Het eerste Fotofestival Schie dam, in Wennekerpand en Havenkerk, kreeg veel bezoekers en dat smaakte naar meer. Dit jaar wordt het volwassen aangepakt met voordrachten, tentoon stellingen, een wedstrijd en fotoroutes. Met verrassende lokaties als het pompsta tion, ex-bioscoop Monopole, het Zakkendragershuisje en galeries. Zelfs bij bewoners thuis. Het tweede fotofestival, tot komende weekend te zien, heeft potentie en brengt partijen samen, zo schetst Het Wennekerpand puilde bijna uit tijdens de opening die opgeleukt werd met schrijvers als Wilfried de Jong en Ernest van der gwast Foto: Thijs Jurczik wethouder Houtkamp bij de opening. „Dit festival Vordt een blijvertje en kan uitgroeien tot een 'natio naal evenement", zo sprak hij waarderend. Kern is de reizende expositie Zil veren Camera in het Wen nekerpand met journalis tieke foto's. De opening door Wilfried de Jong en Ernest van de Kwast was hilarisch. Met foto's van schrijvers die zich in bochten wringen om 'artistiek' op de foto te gaan. Naakt voor de lens zoals De Jong of hangend aan een an kertouw met schrijver Van der Kwast. „Allemaal om je boek te verkopen", zo nam het duo de relatie schrijver/ fotograaf op de hak. Erna waaierden de vele bezoe kers uit naar de diverse lo caties. Gewapend met een festivalroute want (bijna) elke cultuurinstelling in de binnenstad doet mee. SCHIEDAM - Negen jongeren die samenwerken in een zogenaamd Cruyff commu nity program hebben sa men een 6 tegen 6 toernooi in Schiedam georganiseerd bestaande uit twee wijkfina- les en één stadsfinale. Deze kunnen gezien worden als de voorrondes in het wereld wijde Cruyff Courts 6 vs. 6 tournament waarbij landen meedoen zoals Spanje, En geland, België, Zuid-Afrika, Japan en Brazilië. „Met een klein budget maar een groot enthousiasme hebben we dit gerealiseerd. Wij hebben er dan ook de volste vertrouwen in dat het een mooi toernooi wordt", vertelt Koen Schoenmakers, Rond het veld is voor kinderen die niet meespelen van alles te doen en Nederlands beste straatvoetballer komt demo geven. een van de organiserende nales die dinsdag en woens- jongeren. De stadsfinale is dag zijn gehouden, op het op vrijdag 24 oktober voor Cruyfcourt bij de Parkweg de winnaars van de wijkfi- in Nieuwland. WGGeNeR Media Contactgegevens redactie E a.anneveldt@wegenermedia.nl Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Bezorgklachten T (010) 445 55 91 I www.deweekkrant.nl/ E redactie.ns@wegenermedia.nl verspreidklachten I www.nieuwestadsblad.nl 1(0900)4245726 www.facebook.com/Nieuwe-Stadsblad Twitter: @NieuweStadsblad Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl Contactgegevens media-advies T (088) 013 72 68 en advertentieverkoop Zelf een familiebericht opgeven kan via Voor informatie over de www.familieberichtenonline.nl advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager Rubrieksadvertenties of bel (088) 013 99 85. Mailen kan E telesales@wegenermedia.nl ook: adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum Algeméne voorwaarden en overige E b.stikkeïorum@wegenermedia.nl informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage). I www.wegenermedia.nl Redactie Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Karin Moerman Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt Wegener Media BV Aleidastraat groenste straat van Schiedam SCHIEDAM - De Aleidas traat is donderdagavond uitgeroepen tot Groenste Straat van Schiedam. Een jaar lang mag de straat zich de groenste noemen. In een nek aan nek race liet de nummer één de Schie en Van Leeu- wenhoeckstraat achter zich. Zij werden tweede en derde. Negen Schiedamse stra ten waren voor deelname' opgegeven door bewoners met groene vingers en creatieve ideeën. De Alei dastraat won de wedstrijd uiteindelijk, omdat de enthousiaste bewoners in korte tijd en met beperk te vrije ruimte de staat enorm hebben weten 'op te groenen'. De straat kreeg een waar debon van 30Q euro voor een straatactiviteit of ver dere 'vergroening' van de straat. Mode in Hof van Spaland SCHIEDAM - Zaterdag 25 oktober presenteren de modewinkels van de Hof van Spaland hun najaars collectie tijdens een unie ke modeshow. Welke kleuren gaan we dragen? Wordt het kort of lang? Niet alleen aan da mesmode wordt aandacht besteed, ook de heren komen aan hun trekken. Tegelijkertijd organiseren de winkeliers een grote najaarsmarkt. Mooie aanbiedingen en proeverijen worden tus sen 11.00 en 16.00 uur op het grote centrale plein aangeboden. Zorgcentrum HaverSchmidt bestaat 20 jaar! SCHIEDAM - Voor de bewo ners van Francois Haver Schmidt wordt eind ok tober een heuse feestweek georganiseerd om het 20- jarig jubileum te vieren. Het programma biedt voor ieder wat wils: een mix van lekker eten en drinken en optredens van onder andere een shanty- koor, een theatervoorstel ling en een bonte avond met optredens van de medewerkers. Saskia en Serge sluiten de week af. Informatieavond Peutertalent SCHIEDAM - Op maandag 27 oktober organiseert KomKids een informatie avond over peutertalent. Peutertalent is uniek in Schiedam; dagopvang voor kinderen van 2-4 jaar wordt namelijk gecombi neerd met peuteronder- wijs. De bijeenkomst start om 19.30 uur en vindt plaatst in de St. Jozefschool, Wa rande 113 in Schiedam, in het lokaal van Peuter- talent, maar dat spreekt voor zich. Meer info is te vinden op de website: www.kom- kids.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3