timmerman/inpakker mim •as Straussplein gaat afval beter scheiden IrüfKPii Afspraken over parkonderhoud Plantage Bericht uit Schiedam aari de hoofdpiet! Schiedam Serious City Lampionnenoptocht &bakkeri9 aMMertaan Gevuld speculaastaartje O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 oktober 2014 5 Alle aanwezige kinderen mochten zelf een plantenbakje op basis van een plastic weggooifles bouwen, versieren en vullen met een passend plantje. Foto: PR Ruim 140 kinderen en be woners uit Groenoord die op het Straussplein wonen hebben deelgenomen aan de gemeentelijke aftrap voor een betere scheiding van afval. Op dit moment is de gemiddelde restvuilzak voor meer dan de helft met plastic gevuld. En dat moet anders. Wethouder Van Steenderen gaf samen met Anneke Kalkhoven en Aiza, leerlinge van El Furkan, het startschot door een extra ge plaatste inzamelcontainer voor plastic afval feestelijk uit te pakken. SCHIEDAM - Wethouder Van Steenderen, Huib Sneep van bewonersvereniging de ■Plantage en Irado-directeur André Hertog hebben een vijfjarige samenwerkings overeenkomst getekend voor het onderhoud van stadspark de Plantage. Door de samenwerking is het mo gelijk het stadspark op een hoog niveau te onderhou den. Eens per maand -op zater dagochtend- zorgt een 25 man sterke werkgroep van bewoners voor extra onder houd, zoals de verzorging van de rozentuin, onder houd van de speelplaats en de banken. Wethouder van Steenderen hoopt dat op meer plekken in Schiedam zulke samenwerkingsvor men ontstaan: „Wij helpen bewoners die zoiets willen graag op weg. Samen kun nen we zo het onderhouds- niveau van de stad steeds een beetje verder verhogen." Beste Piet, Ook ik vond het weer heel gezellig bij jullie. Het is inderdaad al een soort tra ditie. Heb even opgezocht, hoe lang we dit al doen: 15 jaar! Hier wordt inmiddels over niks anders gesproken dan over Sint Nicolaas en zijn Pieten. Het lijkt wel of het al november is! Er wordt me steeds gevraagd wan neer jullie komen en of jul lie wel komen en hoe dan? Ik antwoord steeds dat jul lie volgens schema op 15 no vember aankomen. Als ik je bericht zo lees, zit ik er niet naast. Geweldig! Maar dat jullie voor op sche ma zitten met alle voorberei dingen vind ik knap. Dat is wel eens anders geweest, zeg! En geen problemen!! Wat een geruststelling... Hoewel: wat is dat nu weer? Sint Nicolaas er niet bij? Dat kan natuurlijk niet! Wat moet hij nu in Sint Niklaas? In België nog maar liefst! Ik zou nog maar eens goed met hem gaan praten, als ik jou was. Dit moeten we hem uit zijn hoofd praten hoor. Of zal ik hem zelf bellen? Wat vind jij? Overigens zou ik me op dit moment niet zo druk maken over de vaarkaart. Kapitein KeesPiet weet pre cies hoe hij moet varen: ook zonder de kaart. Waar ik me wel zorgen over maak zijn die gesprekken tussen die twee. Ik denk ook dat ze iets in hun schild voe ren. Ik zal uit voorzorg maar vast onze schippers inlich ten. Zo nodig varen ze jullie tegemoet. Probeer er achter te komen, wat ze van plan zijn. Je weët het: met Sint Nicolaas moet je op alles voorbereid zijn, pffff! Hoor ik je snel? Pim SCHIEDAM - De gemeente Schiedam organiseert dit jaar Serious Ambtenaar, dat onderdeel is van Seri ous Request. Het doel is dat ambtenaren uit heel Neder land zich inzetten om geld (streefbedrag 500.000,-) in te zamelen voor 3FM Seri ous Request. Naast Serious Ambtenaar is er dit jaar ook Serious City, dat betekent dat iedereen uit Schiedam een initiatief kan indienen voor het goede doel. Denk bijvoorbeeld aan een spon sorloop of het verzamelen van lege flessen om geld op te halen. Wil je een initiatief indie nen, dan kan dat via: info® seriousambtenaar.nl. SCHIEDAM - In het Beatrix- park wordt vrijdag 24 okto ber een lampionnenoptocht gelopen in het kader van Halloween. Kom ook als je durft! Om 18.30 uur gaat de wandeling van start vanaf de speeltuin. Voor de eerste 200 kinderen zijn er gratis lampionnen. Er wordt een rondje gelopen vanaf de kinderboederij, langs de heemtuin en door het park. De tocht wordt georgani seerd door de Vrienden van Beatrixpark Schiedam, die zich al jarenlang sterk ma ken voor een veiliger en be ter toegankelijk Beatrixpark. De laatste tijd is er hard aan het park gewerkt. Vorige week kwam de eerste brief van hoofdpiet in Schiedam aan. Deze week het antwoord van Pim. De afgelopen weken waren we bezig met groot onderhoud op ons terrein. Een aantal van onze fabrieken wordt komende weken weer opgestart We doen ons uiterste best om eventuele overlast zoveel mogelijk te voorkomen of te beperken. Toch bestaat altijd de kans dat we uit veiligheidsoverwegingen moeten fakkelen of dat we meer geluid produceren dan gewoonlijk. Eind november zijn de werkzaamheden helemaal afgerond. Heeft u vragen? Met vragen kunt u terecht bij infopernisi of bij onze gratis burenlijn: 0800 - 0238044. Wilt u meer weten over Shell? Voor meer informatie of kosteloos abonneren op de digitale nieuwsbrief van Shell Pernis ga naar www.shell.nl/pernis. Wij zoeken voortdurend naar personeel. Kijk op www.shell.nl/werkenpernis voor onze actuele vacatures. Herfst, ...tijd voor speculaas www.bakkerammerlaan.nl Deze aanbiedingen gelden van donderdag 23 t/m woensdag 29 oktober Voor^nze tr^^Sj^tMk^tenfabr iek zoeken wij: een representatieve in het bezit van rijbewijs B en VOG verklaring. f vvepKKranris overal weiKom of es kunt u richten aan: elweg-transport.com 1-4704011 de Hr. BGD Antonissen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5