Tip'. nCA|T=DAGEN Extra geld voor mensen met een laag inkomen poji[ Nieuwe1 oplossing bij hoesten Jazeker COURTELLE MODE Ook geschikt bij nachtelijke hoest 'Je hoeft je bed niet meer uit!' De Nieuwe najaarskollektie is binnen. U bent van harte welkom. Voor een goed advies en service 25 OKTOBER www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 22 oktober 2014 7 de Column van Margriet Bol Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl LEEFTIJD De mens wordt steeds ouder. Dat heeft behoorlijk wat consequenties voor ons allemaal. Er moet door verzekeraars en pensioenfondsen langer pensioen uitgekeerd worden, en de zorgkosten zijn aanzienlijk hoger om zo maar eens wat te noemen. Voor de één is 67 jaar nog heel jong en voor de ander al behoorlijk oud. Guus Hiddink weet er alles vanDe medische wereld is d.m.v. allerlei behandelingen, (nieuwe) medicijnen en toepassingen in staat om ons langer in leven te houden. Maar, of de kwaliteit van leven daarmee ook toeneemt is nog maar zeer de vraag, ledereen wil oud worden, maar niemand wil het zijn. Een mooi voorbeeld vind ik nu Thé Lau, zanger van de Nederlandse rockband The Scene. Hij is, zoals dat heet, medisch uitbehandeld en hem resten nog enkele maanden Echter, hij voelt zich nog altijd goed en leeft elke dag intens om zoveel mogelijk kwaliteit van leven eruit te halen. Het is voor veel mensen onbegrijpelijk dat je in Nederland en de rest van de wereld niet vrijwillig het leven mag (laten) beëindigen. De medische wereld doet er alles aan om je in leven te houden maar als je dat zelf niet (meer) wilt doen ze niks om het te laten eindigen, terwijl dat in veel gevallen wei gewenst wordt. Merkwaardig. Leeftijd speelt een belangrijke rol in onze samenleving. Voor het één ben je te oud, voor het ander te jong. Maar wanneer heb je nu de juiste leeftijd? Dat hoor je bijna nooit. Als je net van school of studie komt en solliciteert, ben je nog te jong en onervaren. Maar ben je 45+ dan ben je weer te oud lees: te duurOp heel belangrijke topfuncties willen we geen jong "broekie" want die heeft geen uitstraling en ervaring. Maar een wat oudere ervaren persoon is ook weer niks want die is niet vernieuwend. Pffff, lastig hoor. Guus Hiddink is te oud om als bondscoach te fungeren, aldus "ingewijden" maar Louis van Gaal die slechts 3 jaar jonger is, is dat blijkbaar weer niet. Vroeger vond men dat je op latere leeftijd geen huis meer moest gaan kopen, want dat was te duurTegenwoordig denkt men daar, gelukkig, weer heel anders over. Vorige week stond er in de media dat volgens het IMF de kans 40% is dat we in een nieuwe recessie komen. Nog geen maand eerder was iedereen positief omdat de economie weer flink aantrok. Nu blijkt ineens dat in Duitsland en Frankrijk de economie stagneert. Voeg daarbij de uitbrekende Ebola-epidemie en we zien de neergaande spiraal aankomen. Juist nu in augustus de woninginterieurbranche een goede maand draaide omdat het slecht weer was en de huizenmarkt weer verder is aangetrokken. Dat dan weer wel. Hopelijk houden we dat wel vast, want na een paar jaar kommer en kwel is juist die (onze) branche wel toe aan stabiliteit en verdere groei. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Slecht slapen staat met stip op nummer 1 als meest hinderlijke klacht bij hoes ten. Maar liefst 83% van de mensen geeft dit aan. Er is nu een nieuwe oplossing: A.Vogel Hoestsprays2. Deze helpen snel en effectief bij hoest, ook 's nachts. Vastzittende hoest Hoesten is een reflex van het lichaam om slijm en stofdeel tjes uit de luchtwegen naar buiten te stoten. Door een verandering van houding - bijvoorbeeld van de hele dag staan en zitten naar liggen in bed - komt er een andere druk op de slijmvliezen. Je slijm vliezen denken dat dat er weer iets 'op te hoesten is'. Dit leidt tot extra hoesten. Daarnaast verplaatst het slijm zich in de luchtwegen naar de keelholte waardoor je ook meer gaat hoesten. Droge kriebelhoest Droge kriebelhoest is het ge volg van prikkeling of irritatie van de keel bijvoorbeeld door slecht geventileerde ruimtes of droge lucht. Bijna de helft van de mensen geeft aan dat ze slecht kunnen slapen door droge kriebelhoest. Nieuwe1 oplossing De A.Vogel Hoestsprays helpen snel en effectief bij hoest, ook 's nachts. Wanneer je 's nachts in bed last hebt van hoest pak je makkelijk de hoestspray van je nacht- kastje, waardoor je je bed niet uit hoeft. Even sprayen en klaar. Er komt geen lepel aan te pas. A.Vogel Hoestsprays nr 1Bij droge kriebelhoest nr 2. Bij vastzittende hoest zijn verkrijgbaar bij drogist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkel. Meer weten? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. Adviesprijs 8,99 Makkelijk mee te nemen Natuurlijk zijn de A.Vogel Hoestsprays ook overdag erg makkelijk. Ze kunnen mee in de tas voor allerlei andere hoest-situaties: in de auto, op het werk, tijdens het winkelen, etc. Hoestspray «2 vastr t!< n i 'Nieuw: Hoestspray bij vastzittende hoest 2Medisch hulpmiddel, lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. De Loper 45, Vlaardingen- Holy (advertorial) Heeft u een laag inkomen? Heeft u bijvoorbeeld weinig loon, weinig in komsten of bijstand? Dan heeft u dit jaar misschien recht op extra geld. Veel mensen hebben moeite om rond te komen. Daarom krijgen mensen met een laag inkomen dit jaar extra geld van de gemeente. Het extra geld is: 100 euro voor een (echt)paar, 90 euro voor een alleenstaande ouder, 70 euro voor een alleenstaande. Voor wie? Mensen met een uitkering, maar ook werkenden en zelfstandigen met een laag inkomen kunnen de koopkracht tegemoetkoming aanvragen. Om te be palen of iemand recht heeft op het extra geld wordt gekeken naar het inkomen in de maand september 2014. Het hangt van iemands persoonlijke situatie af waar de inkomensgrens precies ligt. Die grens varieert van 245,- tot 1500,-. Heeft u recht op extra geld? Wilt u weten of u recht heeft op extra geld? Ga dan naar www.laaginkomen.nl en doe de test. Zo ziet u gelijk of u recht heeft op extra geld. En waar u dit kunt aanvragen. Heeft u recht op extra geld? Ga naar www.laaginkomen.nl en doe de test! NIEUWE 201S MODELLEN VAN =ER!BA dethleffs KNAUS MAAK NU REEDS DE DEAL VAN 2015 Extra CARAVAN-DEAL voordee^r^ ^SeveH-gvoonaarZOIS Campolife Langeweg 1A, 3274 LZ Heinenoord T 0186-60 40 00 www.campolife.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 7