Stuk zachter rijden in Oost Schutter De Pacha veroordeeld Dirk Schiedam Malmö Spectaculaire assortimentsuitlireiding met 1500 artikelen Starter? <0 KORTE LONTJES, LANGE VINGERS AAN HET SCOREN LIGT HET NIET Win De erfenis van Elizabeth van Kirsty Wark Onenimistiiden: Schiedam Gaat alles wel goed met Sinterklaas? Archiefstuk in de finale 6000m2 SIn EN OUTDOOR □utdoor(xL) Sfadsblatf Woensdag 29 oktober 2014 www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via Oud-politieman schrijft derde politieboek vol met leuke, soms hilarische anekdotes PPSC werd, nog voordat er bal getrapt was, uitgeroepen tot dé kanshebber voor de titel is van l KlIk&WIn http:ZAivww.kranflecontantje.nl KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Herinrichting van de drie slagaders houdt de wijk Oost ai jaren verdeeld. Bomen versus parkeerplekken en bewoners versus scheurende auto's. Burgemeester en Wethouders hakt de knoop door met verkeersremmende drempels en een straks 30 km/u regime. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Verkeer moet zachter rijden op de drie doorgaande wegen in Oost. Met het argument verkeers veiligheid wil B&W de 'La nen van Oost' de beloofde opknapbeurt geven. En dat is hard nodig, want het asfalt is behoorlijk versleten en het straatinterieur beschadigd. Ook is de riolering verzakt. De keuze voor een 30 km/u rijbaan maakt het mogelijk dat de bomen blijven maar dan komen er geen extra parkeervakken bij. Ook voor een vrijliggend fietspad is geen plek. De herinrichting van de PKO-, Lorentz- en Boerha- velaan verdeelt nu de wijk Oost in bewoners met te gengestelde belangen. Eer dere plannep bleven in de la en werden mikpunt van kritiek. Volgens wethouder Van Steenderen kan met het doorhakken van de knpop de schop de grond in. Maar niet voordat de politiek dit plan goedkeurt en de wijk bewoners dit najaar aan het woord komen. Voor het project Drie Lanen is 3,7 miljoen euro uitge trokken. Met als doel dat de geplaagde wijk weer de uitstraling krijgt die het ver dient, volgens de zelf in de wijk wonende wethouder. De straten worden vrijdagavond weer bevolkt door heksen, zombies en andere angstaanjagende types van vooral jonge leeftijd. Schrik dus niet als zo'n verschijning om een uur of acht aan de deur om een snoepje of een andere lekkernij komt bedelen. Hoewel Halloween in ons land nog niet zo'n heel oude traditie is, vindt het z'n oorsprong in het Keltisch nieuwjaar, dat op 1 november (Allerheiligen) aanving. De Kelten geloofden dat de avond ervoor (All Hallows Eve) de geesten van alle gestorvenen van het afgelopen jaar terug kwamen om te proberen een lichaam in bezit te nemen voor het komende jaar. Die 'verrezen' doden werden gelokt door voedsel voorde deuren te leggen. Om de boze geesten af te weren droegen de Kelten maskers. In hartje Rotterdam neemt Halloween vrijdagavond tamelijk lugubere vormen aan als zombies vrijuit over de openbare weg wandelen. Meer weten? Blader door naar pagina 3! Foto: Arjen Stada SCHIEDAM - Volgens de raadsman van Simmon G. (26) werd diens vriend op 4 mei dit jaar in de rook ruimte van het Schiedamse Loungecafé Da Pancha 's nachts om een uur of vijf aangevallen, waarop hij uit noodweer schoot. „Zijn 'ex cessieve reactie' was terug te leiden op de dood van een naast familielid eerder in Curagao. En ook zijn wapen bezit. Want de bij zijn vader in Vlaardingen logerende Antilliaan had een pistool aangeschaft 'uit zelfverde diging'. Hij was door Pa uit huis gezet met vuurwapen en al, nadat zijn vader het schiettuig ontdekte," aldus advocaat mr. Tjesse den Haan. Doorgeladen had Simmon het tussen zijn broekriem gestoken toen hij naar de kroeg ging. De eer der voor het bezit van een wapen veroordeelde bar- bezoeker schoot een man, die in de loungebar in de Hoogstraat vechtende jon geren uit elkaar probeerde te halen door zijn hand en geslachtsorgaan. De kogel is operatief verwijderd uit de balzak van het slachtoffer. 08.00 - 20.00 uur 12.00 - 18.00 uur Over de toestand van het 30- jarige slachtoffer is verder niets bekend gemaakt on langs tijdens de rechtszaak tegen Simmon G. De recht bank kende het slachtoffer wel het geëiste smartengeld van 3.500 euro toe en legde de schutter voor de poging doodslag een celstraf op van vier-en-een-half jaar. Eerder had Justitie een gevangenis straf van vijf jaar geëist. De burgemeester omschreef de schietpartij als 'een zeer ernstig incident' en sloot het café voor twee maanden. Jazeker. De Hypotheker. Broersvest 64 (010) 47311 50 SCHIEDAM - Kijk snel even op pagina 5 als je benieuwd bent of HOOFDpiet nog ge reageerd heeft op liet bericht van mijnheer Pim vorige week in onze krant. Twee weken geleden stuur de piet zijn eerste brief naar Schiedam. Hierin liet hij weten dat de grote Sinterklaasintocht dit jaar op zaterdag 15 no vember is en vroeg hij of iedereen dan weer naar het Hoofd wil komen. Aanvankelijk leek het erop dat alle voorbereidingen op rolletjes liepen, maar inmid dels beginnen we ons toch een beetje zorgen te maken. Want waarom heeft Sinter klaas het de hele tijd over Sint Niklaas in België? Wie een vraag heeft voor Sint en zijn pieten kan alvast een mailtje sturen: baas- piet@sintstadschiedam.nl. Die zorgt dat alles bij Sinter klaas terecht komt. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - De inzending van het Gemeentearchief Schie dam dingt mee in de finale van de verkiezing voor Stuk van het jaar. Woensdagmid dag 15.30 uur wordt de win naar op het Stadsarchief Rotterdam bekend gemaakt. De strijd gaat tussen het Ge meentearchief Kampen (met een ets van een overstro ming), Tresoar (liefdesbrief van een Fries militair) en het Gemeentearchief Schie dam. De Schiedamse inzen ding voor (archief) Stuk van het Jaar is de getuigenis van Jilles Bruggeman, de laat ste in Schiedam ter dood veroordeelde. Hij kreeg de doodstraf, omdat hij had bekend vanaf zijn vijftiende 'de afschuwelijke zonde van sodomie' te hebben bedre ven. Dit had niet bekend hoeven worden als hij niet gechanteerd werd, waarna de chantagebrieven ook nog eens in handen kwamen van de schout (de officier van justitie). In totaal deden 49 stukken mee. De bekend making vindt plaats in het Stadsarchief Rotterdam aan de Hofdijk 651, rond een uur of vijf. ELKE ZONDAG OPEN VAN 12 TOT 16.30 Barendrecht (naast Ittea) gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1