U Reinier Gast in plaats van patiënt Opnieuw certificaat voor oogheelkunde Reinier de Graaf Snellere en betere diagnoses Natuur helpt patiëntjes te herstellen Snelle spataderzorg in Reinier Opnieuw heeft de afdeling Oogheelkunde een kwaliteitscertificaat behaald. Dit keer voor de behandeling van staar (cataract) Deze onderscheiding onderstreept onze hoge kwaliteit van zorg voor patiënten met staar. Het eerste certificaat kreeg de afdeling in 2013 voor de behandeling van macula degeneratie, een oogziekte aan het netvlies. Reinier de Graaf krijgt het certificaat van het Oogzorgnetwerk, een landelijk netwerk van oogheelkundige afdelingen. Slechts twee ziekenhuizen in het Oogzorgnetwerk hebben beide kwaliteitscertificaten. www. rei nierdegraaf. n t Nieuwe medische apparatuur van Philips Ook de komende 15 jaar werkt Reinier de Graaf met de meest innovatieve medische technologie. In de nieuwbouw gaan we de nieuwste medische apparatuur van Philips gebruiken. Het gaat o.a. om MRI-, PET- en CT-scanners en de bijbehorende analyse- en diagnosesoftware. Dankzij deze apparatuur kunnen we diagnoses beter, sneller en met minder belasting voor patiënten vaststellen. Reinier de Graaf en Philips tekenden het contract hiervoor op dinsdag 30 september in Eindhoven. Karin Kortekaas lag zes maanden op de Intensive Care Even terug op de IC voor een nacontrole. "Het was super op de Intensive Care van Reinier de Graaf," zegt Karin Kortekaas (49). "Ik bedoel: tussen alle medische ellende door. Ik kon niet alleen rekenen op medische deskundigheid, maar ook op een gevoel van gastvrijheid. Dat heeft net zo goed bijgedragen aan mijn herstel." Twee maanden lag Karin buiten bewustzijn op de IC. Reden: een ontsteking aan de alvleesklier die onder meer tot bloedvergiftiging leidde. "Na mijn ontwaken ben ik nog vier maanden op de IC behandeld. Niets was de zorgprofessionals te veel. Mijn haar bijpunten of verven? Mijn nagels knippen? Alles deden ze voor me." Dagje uit Een dagje uit met haar naasten - via Stichting Ambulance Wens - spande de kroon. Karin: "Een IC-verpleegkundige regelde dat. Fantastisch toch? Dankzij haar aanvraag kon ik een bezoek brengen aan Schiphol, het strand van Noordwijk en de Kinderboerderij Delftse Hout. Het was geweldig. Na terugkomst was ik natuurlijk erg moe, maar dat had ik er graag voor over." Karin is positief over de samenwerking tussen de verschillende medisch specialisten en verpleegkundigen. "Ik hoefde niet telkens hetzelfde verhaal te vertellen. Toen ik van de IC naar een algemene verpleegafdeling verhuisde, wisten ze daar alles van me. Het stond allemaal in mijn elektronisch patiëntendossier." Inmiddels is Karin weer thuis in Delft. Het vooruitzicht is dat ze verder herstelt en de hoop is dat ze weer goed zal kunnen functioneren. "Gelukkig gaat het steeds beter met praten, lopen en bewegen," eindigt Karin met een glimlach. Reinier geeft kinderen na hun behandeling een 'natuurbelevingspakket' mee. Door de natuur in te gaan, verloopt het herstelproces sneller. Binnenkort 'vergroent' de kinderafdeling van Reinier verder. Als de resultaten positief zijn, starten in de nieuwbouw ook op andere afdelingen groenprojecten. Het project is mogelijk gemaakt met steun van de provincie. 'Last van spataderen? En wilt u er iets aan laten doen? U bent in goede handen in ons vaatcentrum. Voor de derde keer op rij kreeg de afdeling het Spataderkeurmeik van de Patiëntenvereniging van mensen met een hart- of vaatziekte en hun naasten. Eén van de redenen voor het keurmerk is dat een patiënt in één dag het onderzoek, de diagnose en behandelvoorstel kan krijgen, de 'one stop visit'. Vaatchirurg Wolter Hoffman is trots: "Het keurmerk toont aan dat Reinier de Graaf de beste keuze is voor veilige, betrouwbare - en snelle spataderzorg in de regio. We werken met gediplomeerde vaatchirurgen die jarenlange ervaring hebben. Veilige en betrouwbare zorg is dus gegarandeerd. Dat geldt overigens ook voor iemand die een spataderbehandeling nodig heeft waarvoor hij niet is verzekerd."

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 27