Zitten we te wachten op Decathlon? i; kwakernaat Nu 90 nachten proefslapen auping op je nieuwe Auping matras van Slaapboulevard Kwakernaat «n Helnenoord www.STaapboulevard.nl SLAAPBOULEVARD 4000m2 O www.nieuwestadsblad.nl De komst van een Decathlon en het nieuw te bouwen Sportplaza Harga Schiedam op de huidige locatie van hockeyclub Spirit lijdt tot verschillende reacties bij Schiedammers. Door Najaat Chaatouf SCHIEDAM - Indy en vriendin Tessa winkelen, als ze moe ten kiezen, toch liever in Rotterdam-centrum, maar in Schiedam zijn ze ook vaak te vinden. Vooral Indy lijkt het leuk als er een groot sportcomplex komt. Zij is vaak in Harga te vinden 'ik heb daar twee keer in de week gymles voor school'. Het is bovendien lekker dichtbij: „Het ligt vlakbij de Margriethal, als je het tun neltje ondergaat ben je er zo." Niet iedereen is echter blij met de komst van de keten. Boekhandeleigenaar Ruud Aret en tevens bestuurslid van Winkeliersvereniging Spaland maakt zich zor gen óver de leegstand en leegloop die de komst van de vestiging als gevolg kan hebben. „De gemeente zegt wel dat het anderhalf mil joen mensen trekt waarvan tien procent alsnog Schie dam bezoekt, maar dat geldt natuurlijk niet voor Schie- dam-Noord en eigenlijk ook niet voor het Centrum. Uit onderzoek naar de gevolgen voor de regio blijkt dat ze ker drie winkels gerelateerd aan sport zullen verdwijnen en dat weten gemeente en Decathlon ook", aldus Aret. Hij vindt de mogelijkheden voor dat gebied echter ook fantastisch en erkent dat de sportieve plannen aan sluiten bij de visie van de gemeente (Schiedam in Be- ZIJ ZITTEN OP GOEDKOPE METERS TERWIJL WIJ VEEL DUURDER UIT ZIJN weging). „Maar ik denk dat Decathlon eerder was dan het thema waaraan ze het ophangen." Buurman Mare Schimmer, eigenaar van Sima Sport en bestuursvoorzitter van de winkeliersvereniging, vindt het een onverstandige keu ze. „Het is een ontwrichting voor een groot deel van de detailhandel. Ze verkopen namelijk niet alleen sport artikelen, maar ook fietsen en vrijetijdskleding; dat gaat ten koste van andere winke liers. Bovendien stroken de plannen niet met het beleid waarbij detailhandel niet in de periferie hoort", zegt Schimmer'. „Zij zitten op goedkope meters, terwijl wij hier veel duurder uit zijn." Toch beschouwt Schimmer de Decathlon niet als di recte concurrentie. „Je moet alles zelf scannen, tachtig procent is eigen merk, ter wijl wij hier staan met 6 me- Indy en vriendin Tessa in winkelcentrum Hof van Spaland in Noord. Zij zijn positief over een groot sportcomplex en grote sportwinkel als Decathlon. De winkeliers in het winkelcentrum een stuk minder. Foto: N. Chaatouf dewerkers." Tim en Ferry denken ook dat service belangrijk is. „Ik denk niet dat de sportwinkel hier veel klanten verliest, zij hebben een vaste klanten kring, die blijven wel hier kopen." De leegstand die het als ge volg zou kunnen hebben wijten ze voor een groot deel aan online winkelen, zelf kopen ze ook kleding en schoenen online. „Meestal wil ik iets aparts hebben en bij dat soort winkels is alles hetzelfde, dan loopt ieder een ermee rond' aldus Ferry. Maar nieuwsgierig zijn ze wel. „Als de Decathlon er straks is loop ik wel even naar binnen." Nog even geduld... Omdat de vestiging van Decathlon in strijd is met de Verordening Ruimte 2014, heeft Schiedam een onthef fing aangevraagd. Gedeputeerde Staten heeft gisteren -na onze deadline- hun standpunt bepaald. De onthef- fingsverzoeken zijn geagendeerd voor de Statencommis sie Ruimte en Leefomgeving van 19 november. Daarna nemen Gedeputeerde Staten het definitieve besluit om de ontheffing te verlenen ofte weigeren. Wist je datje lichaam gemiddeld 4 weken nodig heeft om aan een nieuwe matras te wennen? Auping geeft je wat meer tijd en daarom kun je tijdelijk 90 nachten proefslapen*. £en rustgevend idee, want als je nieuwe matras niet went, ruil je hem gewoon om. Bovendien ontvang je tijdelijk 20% voordeel op je nieuwe matras*. Kijk voor meer info op slaapboulevard.nl "Geldt in de actieperiode van 4 oktobert/m ld november 2014 op alle matrassen inclusief top- én boxspringmatrassen. Auping nights, Better days Hoek van Holland kwaliteits slaapkamers (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 - Blaaksedijk (Industrieterrein Heinenoord) - tel. 0186 - 60 13 55 - Vrijdagavond koopavond - Maandagochtend gesloten - Vanaf de Heinenoordtunnel is het slechts enkele minuten rijden - Volop gratis parkeerruimte - e-mail: info@slaapboulevard.nl - *0 Vragen: twitter.com/pkwakernaat

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 29