Korte lontjes en lange vingers Halloweenoptocht in het park KORT NIEUWS COLOFON ANBO-NIEUWS ANB0 EN SERVICETEAM ZORGEN GOED VOOR U 'Aanslag' op kroonprins O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 29 oktober 2014 3 WGGGN6R Media Contactgegevens redactie E a.anneveldt@wegenermedia.nl Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Bezorgklachten T (oio) 445 55 9i 1 www.deweekkrant.nl/ E redactie.ns@wegenermedia.nl verspreidklachten 1 www.nieuwestadsblad.nl T (0900) 424 57 26 www.fecebook.com/Nieuwe-Stadsblad Twitter: @NieuweStadsblad Familieberichten E femilieberichten@wegenenmedia.nl Contactgegevens media-advies T (088) 013 72 68 en advertentieverkoop Zelf een familiebericht opgeven kan via Voor informatie over de www.femilieberichtenonline.nl advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager Rubrieksadvertenties of bel (088) 013 99 85. Mailen kan E telesales@wegenermedia.nl ook: adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige E b.stikkelorum@wegenermedia.nl informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage). 1 www.wegenermedia.nl Redactie Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Karin Moerman Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt ©Wegener Media BV Groot Schiedams Dictee SCHIEDAM - Het Groot Schiedams Dictee vindt woensdag 5 november plaats in dé Aleidazaal op het Stadserf. Burgemees ter Lamers leest het dictee voor vanaf 19.30 uur. Het Groot Schiedams Dictee wordt gezamen lijk georganiseerd door de Bibliotheek Schiedam en Rotaryclub Schiedam- de Veste en de opbrengst wordt ingezet ter bestrij ding van de laaggeletterd- heid in Schiedam. Iedereen die woont of werkt in Schiedam kan zich inschrijven voor deze negende editie, het inschrijfgeld is tien euro. De organisatie moedigt de deelnemers aan zich te la ten sponsoren om de opbrengst te vergroten. Voor deelnemers wordt ter voorbereiding op 30 okto ber een gratis workshop Spelling en Grammatica georganiseerd in de bi- bliothéBk van 19.30-21.30 uur. Opgave via: petra@ lanphentraint.nl. Voor in schrijving voor het dictee en het reglement: www.debibliotheekschie- dam.info Spreek Doe informatiemarkt SCHIEDAM - Wil je Neder lands leren of een leuke activiteit gaan doen? Op de Spreek Doe Informa tiemarkt kun je hierover vragen stellen en je met een inschrijven. Iedereen is welkom op woensdag 5 november van 14.00 - 16.00 uur in het ABC- complex aan de Lange Kerkstraat 34. Tijdens deze markt zijn de volgende organisaties aanwezig: Nederlands op Maat, st. Taal+, st. Mere- dia, Servicepunt Vrijwilligers Schiedam, Buurtkracht, Vluchtelingenwerk Maas delta, SWSWelzijn en Agens. iosua Ossendrijver bij Post Scriptum SCHIEDAM - Daags na de presentatie van zijn boek Verdoezeld verleden is Jo- sua Ossendrijver te gast bij boekhandel Post Scriptum in Hof van Spaland. Zater dag 1 november ontvangt hij tussen 14.00 en 16.00 uur belangstellenden voor zijn verhaal en zal hij zijn boek signeren. Het verhaal van Josua is indrukwekkend. In veel gevallen is het duidelijk wie de slachtoffers van de Holocaust waren. In zijn geval is dat-lange tijd on duidelijk geweest. Op 67-jarige leeftijd heeft hij de ontdekking gedaan die zijn leven veranderde. Tot dat moment heeft Os sendrijver altijd een 'un heimisch' gevoel gehad. Hij voelde dat er iets niet goed zat. In Verdoezeld verleden gaat Josua op zoek naar zijn wortels. Een bijzonder en ontroerend verhaal, dat je niet mag missen. Dat ons Service Team in een behoefte voorziet hoef ik aan niemand uit te leggen. Elke vrijdag tussen 13.00 en 14.00 uur staan zij tot ieders beschik king voor de meest uiteenlopende vragen en problemen. En wie niet in de gelegen heid is om op die tijd langs te komen, kan natuurlijk ook een afspraak maken. Ik krijg sinds woensdag al verschillende keren de vraag toegespeeld hoe mensen de extra Koopkracht tegemoetkoming kun nen aanvragen en daar ben ik alvast maar even ingedoken. Tenslotte kunnen mensen met een smalle beurs ieder extraatje goed gebruiken en zeker zo voor de feestdagen. Krijgt u een WWB, IOAW of IOAZ-uitke- ring, dan hoeft u niets te doen. Die krijg je automatisch gestort. Maar is uw maandin komen onder de 1501,99 voor een echtpaar, of 1090,99 voor een alleenstaande, met als peildatum 1 september 2014, dan moet u dit wel aanvragen en daar kan ons Service Team u dan goed mee helpen indien u niet over internet óf een computer beschikt. Zij kunnen dan nakijken of u daar recht op hebt. Nu niet.meteen allemaal gaan bellen en even geduld hebben, want begin december weet ik hier meer over. Ook goed nieuws is dat de ANBO haar leeftijdgrens heeft laten vervallen, zelf vond ik de O totaal niet meer passen voor Ouderen, bij ons in Schiedam is de leeftijd gelukkig heel divers en van deze tijd. Vanaf nu is de ANBO er ook voor U. Wordt lid en maak gebruik van onze diensten: belastingser vice, korting bij energie en verzekeringen. Mijn ruimte hier is helaas te beperkt om alle voordelen te noemen. Word gewoon lid en profiteer! Tot volgende week! Joke Ballijns SCHIEDAM - Niet alleen maar moord en doodslag vullen het boek van de oud-poli- timan. Er zijn ook genoeg hilarische verhalen. Zoals de ME aanhouding van een verdachte Schiedammer met op zolder een laboratorium. Een alerte drogist tipte de politie over de klant die als maar chemische gevaarlijke stoffen aankocht. Net in de tijd dat Kroonprins Willem Alexander in Rotterdam de Willemsbrug met veel cere monieel zou komen openen. Een aanslag werd gevreesd. Na zijn arrestatie bleek de Schiedammer slechts lepels en kandelaars voor de kerk te verzilveren. Een blun der die de recherche op het hoofdbureau nog lachend wordt nagedragen. „Een agent is goed in het schrijven van proces-ver balen maar geen schrijver van korte verhalen", zegt Wilbrink in zijn woning in Kethel. Daarom heeft hij de regie en samenstelling verzorgd. Alweer het derde boek over de geschiedenis van de Schiedamse politie. Aan deze uitgave heeft hij meer dan twee jaar werk gehad. „Maar het resultaat mag er zijn", concludeert hij trots. Vrijdag 31 oktober wordt het eerste exemplaar van Korte Lontjes en Lange Vingers aangeboden aan oud-com missaris Piet van de Hen gel in het voormalig oud- Kethelse politiebureau. Het nieuwe boek is voor (net geen) 20 euro te koop bij de erkende (Schiedamse) boek handel. Iedereen is welkom om 3 uur in restaurant 't Oude Raedthuys. In 1971 werd Chiel Wilbrink (1944) aspirant straatagent bij de gemeentepolitie Schiedam. Na 40 jaar dienstklopper te zijn geweest kijkt hij terug met zijn derde boek; 'Korte Lontjes en Lange Vingers'. Over de vreugde bij de oplossing van een moordzaak en het verdriet bij een ongeluk. Een kijkje in het hectische leven van een agent. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Hij bezoekt nog altijd het graf van de vrouw. De moordzaak uit 2000 houdt de voormalig recher cheur nog steeds bezig. Hij kan het slecht verkroppen dat de moordenaar, haar ex- man, vrij rondloopt. En dat allemaal omdat ze het bewijs 'niet rond konden krijgen'. Hij dook in de archieven en sprak met oud-collega's van de recherche. Waarbij hij tot de wrange conclusie komt dat een andere zaak, de Schiedamse Parkmoord, deze moord overschaduw de. Alle aandacht ging naar de parkmoord en dat spijt hem hog steeds. Chiel Wilbrink presenteert zijn derde politieboek vrijdag 31 oktober in restauarnt 't Oude Raedthuys in Kethel om drie uur. Willemse Deze en andere Moord en Doodslagzaken komen voor bij in het nieuwste boek 'Kor te lontjes en lange vingers'. Chiel Wilbrink verzamelde de verhalen samen met col lega's. Vaak grote zaken die ook het .publieke de laatste vijftig jaar bezighield. Zo als de treinramp van 1976 waar Wilbrink bij betrokken raakte. Hij fietste 's morgens om 8 uur van Kethel naar de teampost in Oost en hoorde in het Beatrixpark sirenes loeien. Nog steeds benauwd In Nieuwland knalden twee treinen op elkaar met als gevolg 24 doden en talloze Foto: F. gewonden. Een nationale ramp waarbij Chiel zes uur in touw was bij de redding- operatie. Een heftige emoti onele ervaring; nog steeds krijgt hij het benauwd als hij sirenes hoort. SCHIEDAM - Het was bees tenweer afgelopen vrijdag avond, maar een echte lief hebber laat zich natuurlijk niet kennen. Daarom ging de lampionoptocht door het Prinses Beatrixpark gewoon door en trok een bonte stoet Halloweengangers vanaf een uur of half acht door het al best wel donkere park. Voor de eerste tweehonderd kinieren waren er gratis lampionnen, zodat er nog een beetje licht voor de voe ten was. De Stichting Vrien den van het Beatrixpark on der aanvoering van Yolande Kleiss was verantwoordelijk voor de organisatie van dit leuke evenement, dat met een werd aangegrepen om iedereen te laten zien hoe het park zienderogen op knapt. Nu alleen van de ge meente nog een beetje haast achter de camera's en een goede verlichting en dan is iedereen nog wat blijer dan ze nu al zijn. De meest originele, aandoenlijke en angstaanjagende Halloweenfiguren trokken door het park. Foto: Rob Kamminga

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3