Van Postkantoor naar Pakketpunt Alternatief voor inpassing van Blankenburgtunnel Schiedam in 't kort VvE Platform Schiedam opgericht na info-avond Certificaat voor taal Schiedam weer stukje gezonder door ontgassen Steunpalen voor flats aan Delflandseweg Suikerzoete films Grote Kerk Wauw! 100 films in 1 weekend! O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 november 2014 14 Wethouder Van Steenderen heeft de VVE-bestuursleden welkom. Foto SCHIEDAM - Afgelopen don derdag was er een Vrijwilli- gerscafé voor Verenigingen van Eigenaren. Omdat er vaak veel meer uit een VVE te halen is, dan momenteel gedaan wordt. Volgens de gemeente was SCHIEDAM - GroenLinks Schiedam verwelkomt het vaststellen van de gewijzig de provinciale milieuver ordening in Zuid-Holland door Gedeputeerde Staten. Hiermee komt een provinci aal verbod op het ontgassen van benzeen door de bin nenvaart een stap dichterbij. De provinciale statenfractie van GroenLinks gaat zich inzetten om dit mooie resul- het een zeer geslaagde avond met ruim 50 aanwezigen. Daarom is vrijdag meteen een - daaruit volgend - VvE Platform Schiedam opge richt. Spijkers met koppen dus door gemeente en VVE- bestuursleden. taat door de provinciale sta ten te loodsen. GroenLinks Schiedam heeft er daarom vertrouwen in dat Provin ciale Staten zal instemmen met het provinciaal ont gasverbod. GroenLinks-lid Krispijn Beek die de zaak al jaren volgt vindt het 'Goed nieuws voor de veiligheid van bemanningsleden en de gezondheid van de bewo ners van de regio'. WATERWEG - Het besluitvor mingsproces rond de Blan- kenburgtunn'el heeft kansen laten liggen om tot een veel betere inpassing te komen. Die gemiste kans moet nu alsnog worden benut door een veel beter inpasbare va riant van deze snelweg uit te werken. Dat zou onder meer gunstig uitpakken voor de Rietputten. Die oproep doen Natuur monumenten, ANWB, LTO Delflands Groen, Natuur en Milieufederatie Zuid-Hol land en de Midden-Delfland Vereniging gezamenlijk SCHIEDAM - Woonplus heeft woensdag stalen steunpa len geplaatst onder galerijen van drie flats aan de Delf- landseweg in Nieuwland omdat niet alle galerijplaten aan de huidige normen van het bouwbesluit voldoen. Er is geen direct gevaar, maar Woonplus neemt deze tij delijke maatregel omdat het nog enkele maanden duurt voor er een definitieve op lossing is. Het probleem met de galerij- vloeren werd ontdekt tijdens de renovatie van twee flats in Groenoord. Daar bleek dat de betonwapening in de galerijen bij de bouw in 1966 aan de Tweede Kamer die binnenkort over de Blan kenburgtunnel debatteert. Een goede inpassing van de tunnel wordt volgens deze partijen bemoeilijkt doordat Rijkswaterstaat er tot op de dag van vandaag vanuit gaat dat de weg vanwege veilig heid tegen overstromingen over een dijk heen moet. Uit een door de organisaties op gevraagd rapport blijkt nu echter dat de waterveilig heid ook op andere manie ren gegarandeerd kan wor den, bijvoorbeeld door een verstevigde tunnel te ma niet goed is aangebracht. De betonbewapening ligt te laag, waardoor de draag kracht minder kan zijn dan was bedoeld. Een reden voor Woonplus om ook alle (in totaal 39) flats met vergelijk bare galerijen in Nieuwland te laten onderzoeken. Uit dat onderzoek bleek dat van drie complexen een aantal gale rijplaten niet aan de huidige normen voldoet. Hoewel er geen direct gevaar is, brengt Woonplus daar voor de ze kerheid voorlopig metalen steunpalen (ook wel 'stem pels' in vaktermen) aan. In mei zijn veertien flats in Groenoord aan de beurt. ken of door middel van een schuif in de tunnel, waar door de weg niet als een bult in het landschap komt te liggen en natuurgebied de Rietputten wordt gespaard. Zo kan de weg bijna over de volle lengte als tunnel worden aangelegd. De or ganisaties zijn verbaasd dat deze informatie nu pas aan het licht komt. Eerder in het besluitvormingsproces had Rijkwaterstaat alternatieven voor waterveiligheid name lijk al afgeserveerd, omdat het te veel tijd zou kosten om die te onderzoeken. SCHIEDAM - Wethouder Van Steenderen en Stam hebben samen met Igor Ivakic van Stichting Lezen Schrijven op 5 november certificaten uitgereikt aan 18 taalvrij- willigers. Zeven daarvan werken bij Gom en Irado. Deze medewerkers zijn door Stichting Lezen Schrijven opgeleid om binnen hun bedrijf collega's te begelei den bij het beter leren lezen en schrijven. De gemeente Schiedam vindt het belang rijk dat bedrijven initiatie ven nemen om laaggelet- terdheid tegen te gaan en dat zij hun personeel hierin opleiden. Dit jaar vindt de tiende editie van de gratis filmvierdaagse in Schiedam plaats, het Suikerzoet Filmfestival met 100 films op 17 locaties, van donderdag 27 tot en met zondag 30 november. Op de website www.suikerzoetfilmfestival.nl staan alle 100 films en de locaties vermeld. Zondag wordt het festival afgesloten met de gekozen publieksfilm. WerkTalent Afgelopen weekend heeft WerkTalent haar eerste ves tiging in Schiedarogeopend. Een bijzonder moment voor de organisatie maar zeker ook voor de Rotterdamse Wieske Everwijn. Zij is als uitzendpartner verant woordelijk voor deze loca tie, gevestigd aan de Gerrit Verboonstraat. Vanaf deze plek gaat zij in de omgeving Schiedam op zoek naar ta lent voor lokale werkgevers. Geen overbodige luxe, aan gezien Zuid-Holland op dit moment maar liefst 163.000 werklozen telt. Wieske ziet het als haar missie de regio weer aan het werk te krij gen. Hobbyfestival In de Margriethal wordt zondag 16 november een creatieve hobbybeurs geor ganiseerd. De vorige edities werden goed bezocht, de Margriethal is deze dag weer goed gevuld met al het mate riaal voor ieders hobby. Hoogstraat Araz, in 2013 uitgeroepen tot de leukste kapsalon van Nederland, verhuist maar blijft de Schiedamse Hoog straat trouw. Op zaterdag 8 november opent Han van der Horst, geschiedschrij ver, de nieuwe zaak, die ge legen is recht tegenover de Nieuwe Passage. Om dat te vieren kost een knipbeurt die dag tien euro. Er zijn zaterdag, 8 november weer diverse activiteiten in de Grote Kerk. Om 11.00 uur begint de tweewekelijkse meditatie, om 14.00 uur, een uur eer der dan gebruikelijk begint het inloopconcert. KLEIN NIEUWS In het Nieuwe Stadsblad van 29 oktober lazen wij een stuk over het Suikerzoet Filmfestival. Dit is een gratis filmfesti val in Schiedam waar wel 100 films op 17 locaties te zien zijn! Dit jaar is een jubile umeditie, dit betekent dat bet een speci ale editie is omdat het festival nu 10 jaar bestaat. Wij vinden het erg leuk dat dit in Schiedam georganiseerd wordt. Ook is het goed voor Schiedam dat er zoveel mensen op af komen. Er worden wel 10.000 mensen ver wacht. Gelukkig kun je op veel verschil lende locaties films kijken, anders zou het veel te druk worden en moet iedereen lang in de rij staan. We vinden het ook goed dat het filmfestival gratis is. Nu kunnen men sen met weinig geld ook naar de film gaan. Het festival heeft verschillende thema avonden. Zo is er een speciale avond voor homo's en lesbo's, maar ook voor kinderen. Wij zijn er blij mee dat ook aan kinderen is gedacht. Wij zijn zelf nog nooit naar het Suikerzoet Filmfestival geweest, maar misschien gaan we dit jaar wel. Kimia (10), Selin (9), Yasmina (10) obs Het Startblok De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Het Postkantoor CIG0 Amiro aan de Sint Liduinastraat 55 is nu een Pakketpunt. Op een PostNL Pakketpunt kunt u een: - pakket ophalen - pakket en brievenbuspakje versturen (binnen de EU) - pakket retour sturen - aangetekend versturen - post- en pakketzegels kopen Via onze onlineverzendservice.nl kunt u uw pakketten zelf frankeren. Op mijnpakket.nl kunt u zelf bepalen waar en wanneer u uw pakket ophaalt of laat bezorgen. Voor partijenpost en pakketten buiten de EU kunt u onder andere terecht bij de PostNL Postkantoren in Schiedam: Bruna Schiedam, Nieuwe Passage 35 Albert Heijn, Lange kerkstraat 34 De Blockshop de Wolf Schiedam, Groenelaan 103 Voor overige locaties gebruik de PostNL app of kijk op postnl.nl/locatiewijzer. 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! dé Weekkrant Is overal welkom HG IGNeR Media

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 14