Bios voor een koopje Nieuwe Dirk Schiedam Malmö Spectaculaire assortimentsuitbreiding met 1500 artikelen SCHIEDAM VAN VROEGER Sint komt... of niet Openingstijden: GEEN MUUR OPTREKKEN »11 De reputaties van Juan Gabriel Vasquez Verhuizen of verbouwen? Schiedam rond 1900 Jubileum Weerklank Nieuwe Stadsblad op Facebook Onbeperkt SdtC IC OO* incL 1 uur bowlen P Woensdag 5 november 2014 Kleinzoon brengt de verhalen van zijn opa over Schiedam van rond 1900 samen in boek Prijs grond lager dan de marktwaarde De Argos Management Groep heeft in Schiedam voor een koopje de grond aangeboden gekregen waarop zij straks een megabioscoop neer gaan zetten van twaalf zalen. PS beweert bijvoorbeeld dat de grond van de hand is gedaan voor een prijs die lager is dan de marktwaarde. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Toch stemde - met slechts twee stemmen tegen- bijna de voltallige gemeenteraad donderdag avond in met de komst van een megabioscoop naar Schieveste. Hoewel de on derhandelingen strikt ge heim zijn, onthulden twee oppositiepartijen dat de grondtransactie een koopje is voor de investeerder. De Argos Management Groep krijgt de grond aange boden voor een prijs die la ger is dan de marktwaarde. Dit zegt PS, die wel ageerde tegen grondverkoop in plaats van de traditionele erfpacht-. i Hoofpiet doet er alles aan om de boot met cadeautjes en pepernoten naar Schiedam te krijgen. Een probleem: Sint is zoek en lijkt onvindbaar. Kijk verder op pagina 12 Ma, di, wo 08.00 - 20.00 uur Do, vr 08.00 - 21.00 uur Za 08.00 - 20.00 uur Zo 12.00 -18.00 uur usvastgoeo.nl www.nieuwestadsblad.nl Bezorger worden? Meld je nu aan via SCDPW wil blijven boeien met aantrekkelijk voetbal,maar het levert te weinig punten op Klik&Ww KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Ook raadslid Andreas Rose (GBS) meldde dat de grond ver beneden de marktprijs wordt aangeboden. Toch stemde hij vóór de verkoop. Net als raadslid Berns (CU/ SGP die waarschuwde dat Schiedam met deze deal de regie uit handen geeft. Dat werd overigens fel ont kend door wethouder Van Steenderen (SP) die beloof de streng te letten op de ver gunningsplichten en eisen. Van Steenderen verklaarde dat hij namens burgemees ter en wethouders staat te popelen om achter het Schiedamse trein- en me trostation 'full speed' aan de gang te gaan. Tennisvereniging Schiedam Noord houdt zondag 9 november voor het tweede jaar op rij speciaal voor jonge kinderen tussen de 5 en 11 jaar oud een Open Tennisdag. Vorig jaar rond dezelfde tijd organiseerde de Schiedamse tennisvereniging eenzelfde Open Dag en de opkomst was boven verwachting: meer dan 40 kinderen meldde zich die dag vol enthousiasme aan. Daarom is er besloten om dit jaar wederom speciaal voor jonge kinderen een Open Dag te organiseren waarbij de kids op een speelse en vrijblijvende manier kennis kunnen maken met de tennissport. Van 12.00 tot 13.00 uur is het de beurt aan kinderen van 5 t/m 8 jaar, van 13.00 tot 14.00 uur kinderen in de leeftijd van 8 t/m 10 jaar en tenslotte om 14.00 uur de leeftijdgroep van 10 t/m 11 jaar. Deze activiteit vindt plaats op de binnenbanen van Tennispark Kethelhaghe aan de Zoomweg nummer 4 in Schiedam. Meer informatie is te vinden op de website: www. tsn-schiedam.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)473 11 50 SCHIEDAM - Eind jaren vijf tig noteerde Johan Töns zijn herinneringen aan zijn jeugd in Schiedam rond 1900. Herinneringen aan grote gebeurtenissen maar ook aan het leven van alle dag. Geen officiële geschied schrijving of biografie, maar gewoon de belevenissen van de zoon van een ketel smid rond zijn geboortehuis het Groenweegje. Allemaal in de Brandersbuurt waar Schiedam zijn bijnaam-aan dankt: Zwart Nazareth. Een periode met 'events' als de brand die de Kraton en Palmboommolen ver woestte of het bezoek van koningin Wilhelmina aan Schiedam. Of juist in kleine observaties over het werk volk en armoede van de je neverindustrie of beschrij vingen van kermisvolk of straatfiguren die vaak uitge scholden werden. Schrijver en samensteller Fred Martin bundelde de verhalen van zijn opa Johan Töns en bracht een boek uit. Lees verder over Johan Töns op pagina 3. SCHIEDAM - Het is 20 jaar geleden dat de Stichting Interkerkelijk Ontmoetings huis Schiedam-Noord werd opgericht. Daarmee gingen de activiteiten van ontmoe tingshuis 'De Weerklank' van start. Dit memorabele moment willen ze niet on gemerkt voorbij laten gaan. Daarom heeft het bestuur het initiatief genomen tot een aantal jubileumactivi teiten. Eén daarvan is een tentoonstelling die vrijdag 7 november om 16.30 uur wordt geopend. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - Naast de papie ren krant hebben wij natuur lijk ook een eigen website: www.nieuwestadsblad.nl, een eigen Facebookpagina: Nieuwe-Stadsblad en een Twitteraccount: Nieuwe- Stadsblad. Hierop dagelijks vers nieuws uit Schiedam. Natuurlijk zijn reacties, opmerkingen en foto's wel kom. Een (ouderwets) mail- tje naar de redactie kan na tuurlijk naar: redactie.ns® wegenermedia.nl 078-6192388 Langeweg 350 Zwijndrecht 0180-421008 Pruimendijk 16 Ridderkerk^ ÏA{) ww.detbeetuinrijsoord.nl gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1