TEMPUR Stitch: een mooie solist Beleef! Voel het comfort, voel de ondersteuning, voel TEMPUR® Schiedam Tours Maarten 't Hart Oud Raadhuis weer heel even van de politie Alexander Slapen Escudostraat u 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl - Uw TEMPUR® adviseur in de regio: Alexander Slapen O www.nieuwestadsblad.nl Stitch is heel makkelijk, maar wil wel alleen zijn en blijven. Wie komt er een kijkje bij hem nemen? Foto: Rick van Helden SCHIEDAM - Stitch is een hele mooie kat: wit met een blauw en een geel oog. Hij wil ont zettend graag naar buiten en doet dit ook met veel plezier. Stitch zit graag op schoot en vindt alles best, zolang je Wil je deze leuke kat een hem maar aait. Stitch heeft, ondanks dat hij zo makke lijk is, wél een eis! Hij deelt zijn nieuwe huis niet met soortgenoten en honden. nieuw huis geven? Neem dan contact op met De Hargahoeve, Sportlaan 2. Naast het Vlietland Zie kenhuis. Knutselen in de Hollandse Huiskamer SCHIEDAM - Niets is zo ont spannend als een middagje of avondje knutselen! Ook in de Hollandse Huiskamer van Stichting Mooi Werk wordt er lustig op los ge fröbeld. De leukste knutsel- trends uit de jaren '80 en '90 laten we nog eenmaal de re vue passeren in onze woon kamer op Hoogstraat 85. Martine Scheide van Hand- werkclub Hobbyiaan is te gast in de Hollandse Huiska mer en onder haar deskun dige begeleiding zal gehaakt en gebreid worden aan een groeiend en kleurrijk sa menwerkingsproject. In de jaren '80 en '90 was niet al leen het haken en breien van kledingstukken maar ook allerlei decoratieve werk jes populair. Anno 2014 is handwerken weer helemaal terug. Kom gezellig mee doen dinsdag 4 november van 10.00 tot 12.00 uur en donderdag 6, woensdag 26 en donderdag 27 november van 19.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM - Elke koopzondag wordt er in Schiedam een rondleiding gegeven door kapitein Jack. Langs de Schiedamse grach ten, door de donkere stegen wordt een bezoek gebracht aan diverse gelegenheden om de cultuur te proeven. Maar ook de verhalen die worden verteld zijn niet voor alle oren bestemd. Uniek om te weten en te ondeugend om door te vertellen. De rondleiding zelf kost he lemaal niets. Altijd verzamelen om 14.30 uur bij Wijnbar Wijning op de Dam. Reserveren kan via de website. Meer informa tie bij de VVV en Schiedam Centrum. SCHIEDAM - Op 1 november start de 9e editie van de lan delijke campagne Nederland Leest. Tijdens de maand no vember wordt iedereen uit genodigd om met elkaar in discussie te gaan over één boek. Dit jaar is dat de klassieker 'Een vlucht regenwulpen' van de Maassluise schrijver Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 november 2014 - 25 SCHIEDAM - De organisatoren van de presentatie van het nieuwste boek over de poli tie van Schiedam kon zich verheugen in een niet gerin ge belangstelling. De oude raadkamer van het Res taurant 't Oude Raedthuys aan de Schiedamseweg in Kethel was al snel gevuld met veelal oud-politiemen sen. Het was niemand min der dan de voorzitter van het Fonds Historische Publica ties Schiedam, professor dr. Herman Noordergraaf, die hiervoor naar dit etablissement was afge reisd. Hij overhandigde het eerste exemplaar van het boek 'Korte Lontjes en lange vingers, de Schiedamse po litie vertelt', samengesteld door oud-politieman Chiel Wilbrink, aan voormalig commissaris van politie Piet van den Hengel. Chiel Wilbrink heeft inmid dels zijn vierde boekwerk het licht doen zien. Uiter aard stond Noordergraaf stil bij de treinramp in mei 1976 die 24 levens eiste en een aantal zwaar- en lichtge wonden. Voor veel politie mensen die erbij betrokken waren, was dit een trauma tische ervaring. Opvang en nazorg bestonden toen nog niet. Een kopje koffie en een schouderklopje, dat was het. De keuze voor het restau rant was niet toevallig: tot 1 augustus 1941 was het raadhuis erin gevestigd van de gemeente Kethel en Spa- land, tijdelijk ook politie post. Ook enige politieagen ten waren present. Met hun nieuwe uniformen maakten zij wel de blits, maar in de inmiddels warme en volle raadkamer was het dragen van deze kledij een warme opgave... Maarten 't Hart. Bibliotheekleden vanaf 18 jaar kunnen in de maand november op vertoon van hun bibliotheekpas een gra tis exemplaar in één van de vestigingen van de Biblio theek Schiedam (met uit zondering van de Thermen Bibliotheek Schiedam) op halen (op op). In het voormalige bureau van politie presenteerde Chiel Wilbrink (links) zijn vierde politieboek. Foto: F.A. Volg ons op rna 13.00 uur -17.30 uur dl/wo/do 9.30 uur -17.30 uur vr 9.30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza VAibg naar 'I. voorwaarden

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 25