III I I SCHOEHMtóS I Hoogste punt Over het Water Nieuwe natuurlijke keeltabletten - - -:4e Hoge score voor Vlietland Van binnen is alles stuk Lezing over loverboys Mepper 'smeekt' rechter om een werkstraf EF Stimuleren óók het immuunsysteem2 'Stimuleren óók het immuun systeem' Proberen? kakker awimerlaan Hazelnoot spe slagroomtaartj e O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 november 2014 - 5 Met een beetje kunst- en vliegwerk konden de woningen alvast worden bekeken. Dat was voor de meesten geen belemmering. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - De contouren van nieuwbouwproject Over het Water worden steeds beter zichtbaar. Dinsdag 19 augustus ging de eerste paal de grond in, afgelopen woensdag werd het hoogste punt al bereikt. Omdat dat moment altijd een mijlpaal is bij elk nieuwbouwproject werd dit feestelijk gevierd met de toekomstige bewo ners samen. In het pand van Actually Design Architec ten werd het glas op de toe komst geheven, daarna kon iedereen de nieuwe woning alvast bekijken. SCHIEDAM - Weekblad Else- veier heeft afgelopen woens dag de resultaten bekend gemaakt van vijf jaar onder zoek naar patiëntveiligheid en medische zorg in Neder landse ziekenhuizen. Het Sint Franciscus Gasthuis en Vlietland Ziekenhuis ontvingen beiden een hoge eindscore in dit onderzoek; drie bolletjes voor het Sint Franciscus Gasthuis en vier bolletjes voor het Vlietland ziekenhuis. De 'bolletjes' zijn de Elsevier-variant van sterren en laten zien hoe een ziekenhuis scoort ten op zichte van het gemiddelde voor alle ziekenhuizen. Het onderzoek baseert zich op 515 criteria. Als eindscore heeft het Vlietland Ziekenhuis vier 'bolletjes' behaald en is hier mee één van de drie hoogste scorende ziekenhuizen in 2014. Het ziekenhuis haalt de hoge score zowel op het gebied van patiëntgericht heid als medische zorg. SCHIEDAM - In jeneverie 't Spul geeft auteur Simon Hammelburg een lezing over zijn boek 'Van binnen is alles stuk'. Na de val van de Berlijnse muur konden mensen uit voormalig Oost-Duitsland bezittingen claimen die tij dens het Nazi-regime waren afgepakt. Hij vond dat er te weinig ruchtbaarheid aan werd gegeven, plaatste in de VS diverse advertenties en kwam in contact met zeker 1200 gedupeerden en hun nabestaanden en tekende hun levensverhaal op. Le zing begint om 19.00 uur, toegang is gratis. Meer info: stichtingstolpersteine@ gmail.com SCHIEDAM - In de bibliotheek op het Stadserf is het don derdagavond 13 november weer tijd voor een lezing in de reeks Positief Opvoeden. Het onderwerp van deze avond is 'Loverboys'. Wie zijn het? Hoe gaan ze te werk? Hoe houd ik mijn kind buiten de armen van een loverboy? Deze en ande- SCHIEDAM - De taakstraf lijkt ongekend populair bij ver oordeelden. Schiedammer Karl S. (29) verzocht de po litierechter deze week met klem hem tot het uitvoeren van een werkstraf te ver oordelen. „Dat is echt veel beter. Ik wil iets goed doen .voor de mensen. Ik wil me nuttig maken voor de sa menleving," meldt de ver oordeelde, nadat de rechter hem voor een mishandeling een boete oplegt van 300 euro. „Een geldboete," legt de rechter uit, „is een lich tere straf. Ik ga u echt geen werkstraf opleggen. Doet u maar goed uw best op uw werk, dan kan u de samen leving belasting betalen. Of ga vrijwilligerswerk doen." De veroordeelde: „Nee. U begrijpt me niet. Ik wil ëen werkstraf." De rechter moet de Schiedammer vervol gens de rechtszaal uitsturen om hem te doen zwijgen. De Schiedamse fotolasser stond terecht voor een mis handeling op het Veerplein in Vlaardingen in 2012. Daar kwam hij de destijds 39-jarige werkgever van zijn toenmalige geliefde tegen. Die reageerde zeer geagi teerd, omdat de Schiedam mer te lang zijn ogen gericht zou hebben gehouden op de borsten van zijn part ner. Hard scheldend kwam hij heel dicht tegen me aan staan," zegt de Schiedam mer. „Ik wou zoveel agressie niet zo dicht in mijn aura en heb hem toen een duwtje ge geven. Dat is zeker een mis handeling," concludeerde de Schiedammer zelf al. Het slachtoffer en een getuige stellen dat hij een klap in de nek gaf. De rechter: „Een duwtje in de nek, waarbij iemand neergaat, komt wel dicht bij een klap." re vragen komen deze avond aan de orde. Gastsprekers zijn Annemarie Bloemendal en Marjolein van der Harst van Trivium Lindenhof. Deelname aan de avond, die om 19.30 uur begint, is gra tis. Aanmelden kan door een mail te sturen naar kidsad- vies@komkids.nl. De Schiedammer kon eerder schikken voor 550 euro, maar ging daar niet op in. Foto: wm Er is al een enorme keuze aan keeltabletten met ver schillende inhoudsstoffen die de keel verzachten. En toch komen er nog steeds nieuwe keeltabletten bij. Zoals de A.Vogel Keeltabletten. Deze zuigtabletten zijn volgens de nieuwste wetenschappelijke inzichten ontwikkeld. Bijzonder is dat A. Vogel keettabletten niet alleen de keel verzachten1 maar óók het immuunsysteem stimu leren2. Hierdoor blijft u fit. Krachtige combinatie: Salvia en Echinacea A. Vogel Keeltabletten zijn 100% natuurlijke zuigtablet ten op basis van Salvia en Echinacea. Salvia heeft een verzachtende en zuiverende invloed op de keel en Echinacea stimuleert het immuunsysteem. De plan ten worden geoogst op het moment dat ze de hoogste concentratie aan werkstoffen bevatten. Suikervrij Om deze zuigtabletten een natuurlijke aangename smaak te geven zijn er 2 planten aan toegevoegd: pepermunt en stevia. Stevia is een plantje dat van nature zoet is en daardoor een natuurlijke aangename smaak geeft, zonder suiker! A.Vogel Keeltabletten zijn verkrijgbaar in een verpakking van 20 zuigtabletten bij dro gist, apotheek, supermarkt en gezondheidswinkels. Advies- prijs 5,99 Meer weten? Bel de A. Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl Keeltabletten Vertacht de keel 4 'Salvia, 2Echinacea Vraag een gratis sample aan op avogel.nl. Een feestelijke taart bestellen? www.bakkerammerlaan.nl De aanbiedingen gelden van donderdag 6 t/m woensdag 12 november edukans

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5