I JUMPER |20K,LO CONTENT 7,95 Schiedam in actie voor 3FM Serious Request II II CONTENT de dierder Het Boek van de Week I I 22,50 I I Heel erg blij, maar ook een beetje verdrietig FOOD KORTINGSBON I-J Basis THondenbrok NONFOOD KORTINGSBON Basis Kattenbrok 4 KILO O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 5 november 2014 8 Wat ooit begon als een initiatief van vier finalisten bij de verkiezing 'Jonge Ambtenaar van het jaar 2012', is uitgegroeid tot een groot landelijk project: Serious Ambtenaar. De editie van dit jaar wordt georganiseerd door de Gemeente Schiedam. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - Doel is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor 3FM Serious Request, dat elk jaar aandacht vraagt voor een stille ramp. Voor dit jaar is dat aandacht vragen voor- en het tegengaan van seksueel geweld bij meisjes en vrouwen in conflictge bieden. Serious Ambtehaar helpt graag mee. Het concept in het kort: Een opdrachtge ver, dit kan een gemeente, semi-overheidsinstelling of private onderneming zijn, kan een adviesopdracht indienen op de website www.seriousambtenaar. nl, waarna een team van 10 vrijwilligers/professio nals deze opdracht binnen twee dagen moet uitvoeren. De opdrachtgever doneert hiervoor 5.000,- aan Serious Ambtenaar. Een dancefeest Ronald Ultee: „Een cheque zal worden aangeboden bij het Glazen Huis van 3FM in Haarlem." in de Korenbeurs, een San- ta-Run, een veiling tijdens de kerstmarkt in de Koren beurs, een glazen huis bij Winterland Schiedam vanaf 7 november en een work shop boksen met Don Diego Poeder en Nouchka Fontijn; de Gemeente Schiedam zet ook vol in op Serious City, een lokaal project wat direct gekoppeld is aan Serious Ambtenaar. Bewoners van de stad kunnen allerlei ini tiatieven en acties indienen voor het goede doel. Ronald Ultee, accountma nager Evenementen van de gemeente, is projectleider van Serious City. Zijn colle ga Arzu (Jatakli is projectlei der van Serious Ambtenaar. „De acties moeten vanuit de mensen zelf komen, wij faciliteren hierin. Bieden SCHIEDAM - Elke week le zen Gerben de Bruijn of Ruud Aret een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat De stamhouder van Alexander Munning- hoff, dat wordt beloond met een 7,5. De stamhouder beschrijft de familiegeschiedenis van Alexander Munninghoff. Opa is al jong naar Letland getrokken en heeft daar suc cesvol een groot handelsbe drijf opgebouwd. Het enige dat hem zorgen baart, is dat zijn kinderen van hun Ne derlandse komaf vervreemd raken. Daarom stuurt hij zijn zoon Frans, Alexanders va der, naar Nederland. Frans ziet dit niet zitten en begint zich langzamerhand tegen Nederland en zijn vader af te zetten. Al snel na de Duitse bezetting meldt hij zich dan ook aan bij de Waffen SS om tegen de Russen te vechten. Al in Letland is hij verliefd geworden op een Russisch- BaltischDuits meisje, Wera. Tijdens een van zijn verlo ven trouwen ze en al snel wordt Alexander geboren. Wera vlucht door de opmars van de Russen naar Neder land om bij haar schoon familie te gaan wonen. Dat gaat natuurlijk niet goed. Dit is pas de helft van dit volle boek. De grootvader is een intrigerend figuur die van uit zijn herenkamer al zijn zaken onderhands weet te regelen en weet te profiteren van de chaos van de oorlog. Dit gaat wel ten koste van de band met zijn kinderen. Frans wil zich hoe dan ook afzetten tegen zijn vader, maar kan het in het zaken leven niet maken en moet vanwege zijn louche zaken en zijn verleden als SS'er steeds het land ontvluchten. Wera raakt haar eerstgebore ne kwijt aan deze familie en ziet hem achttien jaar lang niet. En zo raken al deze mensen beschadigd. bijvoorbeeld onze hulp aan bij het verkrijgen van een vergunning. Iedereen die een goed idee heeft kan dit bij ons indienen. Vervolgens volgt een gesprek om te kij ken hoe we de actie goed kunnen neerzetten", vertelt Ultee. Het glazen huis op het Stad- serf zal een centrale rol gaan spelen bij Serious City. „Pop- Up TV zal van hieruit gaan uitzenden. Het is de basis van waaruit alles wordt ge coördineerd." Wat hij hoopt is dat andere steden Serious City gaan kopiëren. „We willen de mensen bewust maken dat Serious City er is en graag met hen die samen werking aangaan." Een actie kan voor 14 december wor den aangemeld via: info@ seriousambtenaar.nl ANBO-NIEUWS Allereerst mijn blijheid dan maar. Mede door het lobbyen wat wij als ANBO hebben gedaan, zijn er volgend jaar geen wijzigin gen gekomen in het busvervoer in Schie dam. Heerlijk: alles blijft voorlopig bij het oude en delen van Schiedam blijven voor iedereen goed bereikbaar. Maar tegenover die blijheid ben ik vooral verdrietig dat bij ons in Noord de tram helaas nog niet gaat rijden s 'avonds en op de zondagmorgen. Eerlijk gezegd ben ik heel boos. Gaan wij aan de ene kant de eenzaamheid te lijf met allerlei acties, veroordeel je gelijk die mensen om 's avonds thuis te blijven, want het aanvullend busje is niet voor iedereen toegangelijk. Het wordt toch weer tijd dat wij onze stem laten horen. Kom op Stads- regio geef ons in Schiedam Noord fatsoen lijk OV! Al het materiaal is aanwezig, werk mee aan de bestrijding van eenzaamheid. Er is weer een nieuwe ledenwerfactie van de ANBO waarbij ik echt uw hulp nodig heb. Wij in Schiedam zijn 2 jaar achtereen tweede geworden bij deze actie en nu wil len wij heel graag eerste worden in Neder land. Drie keer is scheepsrecht toch? Als het met de tram niet lukt dan moet het met deze actie toch wel lukken om ons op de kaart te zetten. Help ons en word lid. Bel mij (06 22724227) en ik maak het in orde. Laat mijn telefoon maar overuren maken! Tot volgende week! Joke Ballijns Deze aanbiedingen zijn alleen geldig in onderstaande vestiging t/m 16-11-2014. Jumper Maassluis Jumper Hoogvliet Jumper Vlaardingen Jumper Almere Elektraweg 2C Lengweg 29 Dirk De Derdelaan 5 Markerkant 1006 Maassluis Hoogvliet Vlaardingen Almere T: 010 - 59 12 361 T: 010 - 41 64 610 T: 010 - 4660032 T: 036 - 52 98 400 10% KORTING Op 1 artikel naar keuze Niet in combinatie met andere aanbiedingen en alleen geldig bij Jumper tot 16-11-2014 j DISCOUNTPRIJS 20% DISCOUNTPRIJS KORTING Op 1 artikel naar keuze Niet in combinatie met andere aanbiedingen I en alleen geldig bij Jumper tot 16-11-2014

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 8