Dirk Extra 100 voor lage inkomens Dirk Schiedam Malmö Oppas gepakt met kinderporno Spectaculaire assortimentsuitlireidinfl met 1500 artikelen Annuïteiten? Intocht Sinterklaas Zorgen om groen bij A4 Krant op sociale media Oneningstiiden: Droge neus? Korstjes? Neusspray Doornroosje weekend in Lauterbach ALLE BALLEN OP DE LANGE HAVEN SPORTERS VAN HET JAAR Kllk&Wln Door Frank Willemse SCHIEDAM - Huishoudens met een laag inkomen (110 pro cent van de bijstandsnorm) hebben recht op een 'koop kracht tegemoetkoming'. De meeste mensen met een uit kering (via WWB, IOAW of IOAZ) krijgen het bedrag au tomatisch op hun rekening gestort door Werk en Inko men. Maar ook andere arm lastige Schiedammers heb ben recht op het douceurtje al staan ze niet in de boeken van de sociale dienst. Dat betekent dat ook werkenden als zelfstandige onderne mers of ZZP'ers recht kun nen hebben op deze uitke ring. Maar ook ouderen met alleen een AOW of klein pensioentje komen in aan merking. 'Helpt U ons mee zoeken' luidt de noodkreet van de gemeente Schiedam op zoek naar die Schiedammers. Om vast te stellen of ie mand daar recht op heeft is er een test ontwikkeld. Via www.laaginkomen blijkt vanzelf of je recht hebt op de tegemoetkoming. En de individuele hoogte ervan, zoals gezinnen 100 euro en alleenstaanden 70 euro. De aanvraag moet voor 1 december binnen zijn bij de afdeling Werk en Inkomen van de gemeente Schiedam. Hoewel het over het algemeen nog zeer aangenaam lenteweer is als je naar buiten gaat, doet het Stadserf sinds afgelopen vrijdag toch erg winters aan. Winterland Schiedam is open gegaan op het Stadserf in hartje stad en de echte schaatsfanaten hebben alweer van zich laten horen. Eigenlijk zouden de deuren pas om zeven uur open gaan vrijdag, maar toen zich twee uur eerder de eerste liefhebbers lieten zien aan de poort, ging de baan uiteraard gewoon wat eerder open. Meteen was het er weer ouderwets gezellig en krabbelde jong en oud er op los. Tot en met 18 januari kan er overdekt geschaatst worden op het Stadserf en natuurlijk na afloop een lekker gluhweintje of warme choco worden gedronken. Voor de liefhebbers die meer dan een keer de baan op gaan, kinderen van de basisschool of zij die een feestje willen vieren zijn er leuke arrangementen. Kijk daarvoor ook even op de Facebookpagina van Winterland Schiedam. Foto: Rob Kamminga SCHIEDAM - Rechercheurs hebben begin oktober een 18-jarige Schiedammer aan gehouden die ervan wordt verdacht kinderen te hebben betast, en daarvan kinder pornografisch materiaal te hebben gemaakt. De jongen zou onder andere beelden hebben gemaakt van jonge tjes van gezinnen waar hij als oppas werkte. De politie kwam de zaak op het spoor nadat de ouders van de verdachte in zijn te lefoon enige foto's vonden. Zij meldden de zaak meteen bij de politie. Sinds de aan- houding heeft de politie ge probeerd de slachtoffers te identificeren. Ook zijn gege vensdragers van de jongen de afgelopen weken aan on derzoek onderworpen. Dat heeft niet meer kinderpor nografisch materiaal opgele verd. Voorzover nu bekend heeft de jongeman de beel den niet verder verspreid. De man kwam onder andere via het internet aan oppa- sadressen. Inmiddels heeft de politie de gezinnen waar hij als oppas actief was ge traceerd en de ouders inge licht. Het gaat om in totaal acht gezinnen uit verschil lende plaatsen in Zuid-Hol land. Onderzocht wordt nog welke kinderen op de foto's staan. Ook zijn de inter netsites waar de man zich aanbood als oppas en een stichting waar hij werkte als vrijwilliger ingelicht. Het onderzoek wordt voort gezet. De kinderen en ou ders worden door gespeci aliseerde rechercheurs en hulpverleners begeleid. De voorlopige hechtenis van de verdachte is door de raad kamer van de rechtbank in middels verlengd. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 SCHIEDAM - Sinterklaas en zijn pieten worden zaterdag 15 november om 12.00 uur verwacht op het Hoofd in Zuid. Een half uurtje eerder gaat hier al een muzikaal programma van start. Om 12.50 uur vertrekt Sint van het Hoofd richting Bui tenhavenweg, waar hij om 13.30 uur aankomt. Dit is ook het startpunt van een rondrit naar de Mgr. No- lenslaan, waar hij om 14.15 uur aankomt. Om 15.00 uur wordt Sinterklaas op de Grote Markt verwacht. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten De presentatie over de groene inrichting van het A4 tracé tussen Schiedam en Vlaardingen van Rijkswaterstaat heeft niet de gewenste duidelijkheid gegeven. Lees verder op pag.17. Het Nieuwe Stadsblad is inmiddels veel meer dan alleen de papieren krant op woensdag. Zo hebben wij ook een eigen Facebookpa gina waarop je volop mee kunt doen: 'Nieuwe-Stads- blad. Onze website is: www. nieuwestadsblad.nl. Hierop dagelijks 'vers' nieuws. Ma, di, wo 08.00 - 20.00 uur Do, vr 08.00 - 21.00 uur 7aq nn 00 nn Za Uo.Uu - ^u.uu uur Zo 12.00 - 18.00 uur Malmö 1 Bevochtigt de neusholtes langdurig gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Douceurtje wel zelf aanvragen Inwoners met de laagste inkomens hebben eenmalig recht op een extraatje van maximaal 100 euro. Dat regelt Werk en Inkomen met een oproep om die laag inkomen-test te doen. Die test moet wel even zelf worden aangevraagd. Voor mensen met klein inkomen is het een heel bedrag. KLIK WIN ACTIE Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Woensdag 12 november 2014 Z> www.nieuwestadsblad.nl Lange Haven wordt voor 2017 autoluw, zodat er meer toeristen kunnen struinen Wie worden de nieuwe spor- ters-van-het-jaar? Binnenkort volgen weer genomineerden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 1