I I! m •1 Op te knappen Lange Haven wordt autoluw ii #Zwerfie-opvanghuizen open KLEIN NIEUWS Vrede is voor iedereen gewoon veel fijner Eind 2017 klus geklaard COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 12 november 2014 3 Door de Lange Haven op te knappen en aan te kleden met terrasjes, steigers en een extra brug ziet het college haar kans schoon om de binnenstad (weer) te laten bruisen. Genoeg gepraat; aan de slag met nieuwe autoluwe kademuren. Een grote klus die twee en halfjaar gaat duren. Door Frank Willemse SCHIEDAM - De Lange Ha ven was jarenlang het zor genkindje van de gemeente Schiedam. Met verzakte ka des, slecht onderhoud en vol met geparkeerde wagens. In plaats van een toeristische trekpleister en Unique Sel ling Point was het een gracht waar auto's zich klem rijden en bezoekers zich ergeren aan het blik op de gracht. Door het kadeherstel te com bineren met een nieuwe inrichting moet de Lange Haven een bruisend gebied worden waar de bezoeker langer kan verblijven met winkeltjes en terrasjes rond om de historische panden. Daarvoor moet de Lange ha ven wel autoluw worden en wordt er dus flink gesnoeid De Lange Haven moet een toeristische trekpleister worden. En daarom moeten er meer terrasjes en winkeltjes komen en kunnen de kades dus niet vol met auto's staan. Foto: Archief Nieuwe Stadsblad op parkeerplekken. „Negen tig parkeerplaatsen verdwij nen waardoor er 500 meter kade vrijkomt voor terrasjes en wandelaars", aldus wet houder Houtkamp die erkent dat 'autoluw' al jarenlang tot heftige discussies leidt met de omwonenden en in de po litiek. Als compensatie voor de vervallen plekken belooft hij extra parkeerruimte op de Buitenhavenweg. Ook is de gemeente Schiedam in de slag met plannen voor een garage aan de Westmo lenstraat. Weg vrij „Het onderzoek naar de slechte kades duurde lang, maar maakt de weg vrij om nu zowel kade als inrichting aan te pakken", vindt Hout kamp die aangeeft dat met het inrichtingsplan Lange Haven Plus in totaal 18,8 miljoen euro gemoeid gaat. In het Nieuwe Stadsblad van 5 novem ber lazen wij een artikel over de actie Serious Request van radiozender 3FM. Schiedam doet hier ook aan mee en orga niseert verschillende dingen om geld op te halen voor het goede doel. Wij vinden het heel goed dat mensen zich inzetten voor Zelf hebben wij ook meegedaan aan acties om geld op te halen. Wij hebben bijvoor beeld statiegeldflessen ingezameld voor onderzoek naar kanker bij kinderen. Wij vinden het heel belangrijk dat deze kin deren weer beter worden en naar school kunnen gaan. Een ander goed doel waar wij ons graag voor in zouden willen zetten is WarChild. Deze stichting is er voor kin deren uit oorlogsgebieden. Zij maken vaak nare dingen mee en moeten hulp krijgen om hun ervaringen te kunnen verwerken. Het is erg dat kinderen de dupe moeten zijn van oorlogsgeweld, want oorlog gaat vaak helemaal nergens over. Bijvoorbeeld een stukje land of wie de baas is. Lekker belangrijk. Sluit gewoon vrede met elkaar, want dat is voor iedereen veel fijner. Wij hopen dat er bij Serious Request veel geld opgehaald gaat worden. Emircan (11), Mischa (10), Pawandeep (12) obs Het Startblok De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan door een mail te sturen naar: redactie.ns@wegenermedia.nl Vervolg van boven SCHIEDAM - Voor het grootste deel komen de kosten van de autoluwe Lange Haven voor rekening van de gemeente en daarnaast zijn er speci fieke bijdragen van Fonds Schiedam Vlaardingen 2,4 miljoen) en de Provincie voor de restauratie van de sluizen en Appelmarktbrug. Na de aanpak -in fases- van de kademuren kan tegelij kertijd het groen, meubilair en de bestrating worden vervangen. Met nieuwe plekken als een autovrij terras voor Café De Unie, een steiger voor de Havenkerk en een autovrije Vismarkt voor evenemen ten. De nieuwe geplande loop brug tegenover De Bonte Koe zal volgens wethouder Alex van Steenderen de Lange Haven een kwaliteits impuls geven en hij wijst op de loopbrug in historisch Delfshaven. De fiets- en loopbrug wordt betaald door het Fonds Schiedam Vlaardingen en geeft de bezoeker of toerist een extra mogelijkheid om langs de gracht te struinen. Technisch klusje Centraal staat het herstel van de kademuren. Een technisch klus die maar door enkele aannemers ge daan kan worden. Bovendien een lastig werk je waarbij 'verrassingen' naar de staat van de mid deleeuwse kademuren niet uit te sluiten zijn. De gehele herinrichting van de Lange Haven moet tegen 2017 hele maal klaar zijn. SCHIEDAM - Door het hele land staken afgelopen dagen de #zwerfie-opvanghuizen als paddestoelen de kop op. Afgelopen donderdag zijn er ook in Schiedam twee geopend. Eén staat er bij de .ingang van NS-station Schiedam en één staat er op de hoek Singel/Wattstraat. De #zwerfie-opvanghuizen moeten ervoor zorgen dat minder afval op straat be landt en dat afgedankte fles jes, blikjes en andere soorten (snoep-) verpakkingen een waardiger einde krijgen en niet tot het einde der dagen op straat blijven zwerven. De initiatiefnemers maken zich zorgen over de hoeveel heid afval dat op straat en in #zwerfie|jfopvanghuis Ook in Schiedam zijn twee #zwerfie-opvanghuizen geopend. Eén staat bij de ingang van NS-station Schiedam, één hoek Singel. sloten ligt, dat uiteindelijk in zee en in de voedselketen belandt. Met deze ludieke actie hopen ze dat nóg meer mensen zich ervan bewust worden dat het belangrijk en heel gewoon is om afval in de prullenbak te gooien. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T (0900) 424 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.femilieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidhollartd@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV Verruiming winkeltijden Nieuwe Passage SCHIEDAM - Met ingang van maandag 1 december is winkelcentrum de Nieu we Passage van maandag tot en met woensdag ge opend tot 18.00 uur, don derdag tot 21.00 uur, vrij dag en zaterdag tot 18.00 uur. Van 30 november tot en met 4 januari iedere zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur. Vanaf februari is de Nieuwe Passage ie dere eerste zondag van de maand geopend. Van 29 november tot en met 4 januari kan er bo vendien gratis geparkeerd worden in de garage van de Nieuwe Passage Technische senioren gezocht! SCHIEDAM - Wie kijkt er vol trots terug op zijn,of haar werk in de technische sector en wil die ervaring graag delen met scholie ren en/of jongeren? De TechNetKring NWN heeft ambities om techniek tast baar en bekend te maken bij de jeugd (basisonder wijs én voortgezet onder wijs) in de regio Nieuwe Waterweg Noord. Een ma nier om dat te bereiken is door aan te sluiten bij een initiatief van SWS-West in Schiedam. Zij hebben het project 'Oud geleerd, Jong gedaan', waarbij jon geren kennis maken met ervaren arbeidskrachten vanuit de techniek. Van uit die kennismaking worden de jongeren gesti muleerd richting te geven aan hun toekomst op de arbeidsmarkt. Er is een kennismakings avond over dit project donderdag 20 november vanaf 14.00 uur in de Er ker. Aanmelden hiervoor bij Rian van Noord: rian- vannoord@live.nl. Repair Café zet deuren weer open SCHIEDAM - Zaterdag 15 november is het Repair Café in de 5 Molens weer open van 09.30 tot 12.00 uur. November is door de Repair Cafés uitgeroepen tot senseo maand. Speci ale aandacht dus voor alle kapotte senseo's. Maar na tuurlijk ook voor andere spullen die je anders zou weggooien. Deskundige vrijwilli gers staan klaar om alles kosteloos te repareren en daarmee de afvalberg niet nodeloos te laten groeien. Het adres is Nieuwe Dam- laan 818. Timmerfabriek hoofdkantoor GustoMSC SCHIEDAM - De voorma lige timmerfabriek van Wilton-Fijenoord, op be drijventerrein Vijfsluizen, wordt verbouwd tot het nieuwe hoofdkantoor van Gusto MSC die het pand in het derde kwartaal van 2015 in gebruik neemt. Van. den Tempel Bouw Ontwikkeling doet de ver bouwing.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3