Wilso Overdekt winkelen Gratis parkeren Blik op de toekomst www.winkelcentrumspaland.nl WINKEL CENTRUM Info Agenda www.winkelcentrumspaland.nl OVERDEKT WINKELEN EN GRATIS PARKEREN LAND door Ruud Aret Een druilerige middag. Ik sta voor het raam met een theezakje in mijn hand. Uit de waterkoker ontsnapt een geluid dat aangeeft dat het water begint te koken. Een bestelwagen draait de straat in. Het overheersende geel en rood geven de naam van de bezorgdienst kleur. Het is een hoge bus van DHL. Hij stopt schuin aan de overkant en even later wandelt de chauffeur die ook De belangrijkste punten waarop winkel centrum Hof van Spaland zich onder scheid zijn het overdekte winkelen en gratis parkeren. In Hof van Spaland zijn meer dan 51 winkels te vinden op een totaal winke loppervlakte van 9810 vierkante meter. Niet de verzameling grote namen die je in de meeste winkelcentra aantreft maar een gevarieerd aanbod van kleine winkels die een persoonlijke benade ring hoog in het vaandel hebben staan. Rondom het winkelcentrum is voor ie dereen genoeg gratis parkeergelegen heid te vinden je kunt er je auto dus makkelijk, snel en voor niets kwijt. Waar vind je dat nog tegenwoordig? De winkeldeur van Wilso mannenmode in Winkelcentrum Hof van Spaland staat uitnodigend open. Binnen staat eigenaar van het eerste uur Marcel Willemsen(68): 'Ik ben inderdaad de enige en oudste win kelier die vanaf de opening van Winkel Centrum Hof van Spaland nog steeds in dezelfde winkel werkt en de winkel draagt nog steeds dezelfde naam: Wilso. Ik zit 50 jaar in dit vak en heb in-al die 50 jaar nog niet meegemaakt, dat de winkeldeur in no vember de hele dag open kan staan. Dat is bijzonder en zeker voordelig voor de af rekening van de stookkosten, maar nadelig voor de verkoop van sjaals, handschoenen en mutsen!' Wilso mannenmode is een be grip in Schiedam. Willemsen: 'Mijn vader is in 1938 een herenmodezaak gestart in Rotterdam, samen met zijn zwager die van Soest heette. Dat verklaart de naam Wilso. In 1956 ging mijn vader naar dé kapper, moest op zijn beurt wachten, keek vluch tig de krant even door, zijn oog viel op een advertentie in de krant: winkelpand te koop in Schiedam. 'Ik ben zo terug!' zei vader Willemsen tegen de kapper. Hij stapte op zijn solex, tufte naar Schiedam, deed daar zaken en bij thuiskomst zei hij: 'Wij gaan verhuizen!' 16 november 1956 werd 'Wilso' op Hoogstraat 61 in Schiedam geopend.' de taak van bezorger draagt over het pad naar mijn overburen van nummer 44. Twee pakjes balanceren op zijn linkerarm. Van grote afstand kan ik helaas niet zien wie de afzender van deze bestellingen is. Het kan de BolleCom zijn of evengoed een pakje van alleskopen.nl. Voordat ik mijn theezak je laat jojoën in mijn theeglas verschijnt in mijn zichtbeeld de bekende witte bestel bus van TNT. De mij bekende donkere chauffeur grijnst zijn tanden wit en parkeert zijn vervoermiddel bijna op dezelfde plaats als zijn collega. Hij torst een grote, maar tilbare doos naar nummer 48, laat zijn klant hiervoor tekenen en keert terug naar de beschermde omgeving van zijn werkplek. Twee tellen later belt hij aan bij nummer 40. Ook hier laat hij een pakketje achter. Dit beeld schetst de situatie anno 2014. Voldaan van een succesvolle werkdag zappen wij langs de zenders om in te val len bij onze favoriete soap waarvan de laatste minuten nog worden meegenomen. Ondertussen klappen wij de laptop open en surfen van links naar rechts op het net. Kekke schoentjes in de aanbieding bij muiltjes.nl en dat bontgekleurde bloesje bij Jasenzo.com kun je vrijblijvend bestellen. Een avondje dragen en weer retour stu ren. Er zal toch niemand zijn bij Jasenzo die teruggestuurde artikelen besnuffelt? Of dat boek even snel bestellen waarvan de presentator van DWDD het water uit de mond liep... Het volgende beeld is imaginair en geeft een kijkje in de toekomst. Dat fijne winkel centrum waar je toch minstens één keer per week een bezoek aan bracht om bij de Super je voorraadkast aan te vullen, en passant bij de boekhandel de net versche nen roman van jouw favoriete schrijver ih te laten pakken of die fraaie stropdas in een cadeaupapier te laten verdwijpen. Dat fijne winkelcentrum begint lege plekken te vertonen. Het was je nog niet eerder op gevallen, maar waar is die winkel met deli catessen gebleven? En zat daar op het hoekje niet een zaak waar je altijd nog dat leuke jurkje vond waarnaar je al weken naar op zoek was? Als dit soort winkels eenmaal verdwenen zijn, zullen ze gemist gaan worden. De speciaalzaken met een aanbod van zorg vuldig geselecteerde artikelen die ten on der gaan aan de concurrente van het in ternet en die het water tot de lippen zien stijgen. Hoge huren, duur personeel; dan maar sluiten! Wat zou ik er trots op zijn als deze column een ommekeer in het den ken van de moderne consument teweeg brengt. Dat hij vanaf vandaag oog heeft voor de detaillist en zijn boodschappen met toenemende regelmaat weer bij het dichtstbijzijnde winkelcentrum doet. Marcel Willemsen achter de toonbank bij Wilso Mannen in Hof van Spaland Foto: Marius Schinkel Marcel Willemsen: Toen ik 18 jaar was, ging mijn vader kwakkelen met zijn ge zondheid. Samen met mijn vrouw Eline heb ik toen de zaak overgenomen. Mijn gezondheid liet mij later een beetje in de steek, daarom is de zaak op de Hoogstraat verkocht. Eline en ik hebben op 4 septem ber 1978 in Hof van Spaland Wilso Man nenmode geopend. Bijzonder was toen, dat ook onze klanten mee verhuisden. Eline en ik zijn langzaam maar zeker aan het afbouwen en we dra gen onze werkzaamheden over aan onze zoon Miquel, die inmiddels mede eigenaar is, zijn vrouw Nathalie, en parttime ver koopsters Marije en Mandy. Wilso is een kledingzaak voor het mid- j densegment. Van ieder artikel voeren we hooguit vier stuks. We verkopen kleding voor alle gelegenheden en we bieden een mooie service: het vermaken of aanpassen j van gekochte kleding is gratis'. Ook in november en december is er na tuurlijk van alles te doen in winkelcen trum Hof van Spaland. Zaterdag 22 november Ontvangst Sint Nicolaas op het grote plein om 12.00 uur m.m.v. het Pietenor kest van Harpe Davids. Tussen 10.00 en 16.00 uur vertonen Zwarte Pieten hun kunsten. Zaterdag 20 december Levende kerststal. Maak een roman tisch tochtje met de arrestee door het winkelcentrum, de kerstman deelt man darijntjes uit, gratis warme chocomeik en glühwein en er is een optreden van Dickens enzo. Zondag 21 december Winkels open van 12.00 tot 17.00 uur. De kerstman deelt mandarijntjes uit, gratis warme chocomeik en glühwein., levende kerststal en optreden van het dixielandorkest de Crackerjacks. Dinsdag 23 december Moonlightshopping, de winkels zijn open tot 21.00 uur. Kerstman deelt mandarijntjes uit, gratis chocomeik en glühwein. Optreden van kerstkoren, on der andere Intercession uit Schiebroek. Woensdag 24 december Optreden van Dickens enzo.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 13