Vintage'Lein steekt rest van de Hoogstraat aan IN DELFT Het Boek van de Week VIER DE WINTER IN DELFT ANBO-NIEUWS Laat geen geld liggen, tg' doe de check! H O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 16 SCHIEDAM - Marjo-lein Tu- asela startte op 23 septem ber haar pop-up shop Vin tage'Lein op de Hoogstraat 154 met hulp van pop-up- organisatie DeWinkelmei- den. Boven verwachting goed weten liefhebbers van (nieuw) kanten, fluwelen en satijnen vintage ondergoed uit de dertiger jaren de weg naar haar winkeltje te vin den. Deze maand start Mar jolein een samenwerking met winkeliers die zich met hun eigen expertise aan haar Vintage'Lein verbinden: de Hoogstraat'Lein. Thee'lein Donderdag 6 november kon iedereen tijdens de koop avond kennismaken met de nieuwe Thee'Lein. In de vorm van een mini high tea mocht iedereen gratis proe ven van de eigen theelijn die ook te koop is op de Hoog straat 154: thee met chocola Slaap'Lein Tijdens de koopavond van donderdag 13 november kreeg Vintage'Lein een extra boudoir-achtige uitstraling. Alles draaide die avond om slapen. Beddenspecialist De Vos Burchart van de Hoog straat 172, gelooft niet in 'twee minuten proefliggen', want iedereen die iets bij hem kocht kreeg een kastje Begin november vierde Vintage'Lein het één-jarig bestaan en lanceerde Marjolein haar nieuwe website www.vintagelein.nl. SCHIEDAM - Elke week lezen Gerben de Bruijn en Ruud Aret een boek voor het Nieu we Stadsblad. Deze week is dat 'Het verhaal van Lucy Gault' van William Tre vor, dat door Ruud beloond wordt met een 9. Lezers van het ouderwetse traditionele verhaal zullen met Het verhaal van Lucy Gault hun hart ophalen. De Britse schrijver William Trevor (1928) neemt je mee naar het rebelse en opstan dige Ierland van 1920. De toon in het verhaal wordt al meteen neergezet als de hoofdbewoner van een land goed met een gemikt schot een indringer verwondt. Het komt de verstandhouding tussen armen en rijken niet ten goede. De familie Gault maakt voorbereidingen om naar Engeland te verhuizen, maar daar voelt de achtja rige dochter Lucy niets voor. Zij loopt van huis weg en door misverstanden en om standigheden denken haar ouders dat zij verdronken is. Als een huismeester het meisje toch op een afgelegen plek vindt zijn de ouders al vertrokken en niet meer te achterhalen. Trevor vertelt vervolgens het verhaal door de ogen van Lucy. Zij groeit op tot een intelligente en mooie dame. Maar zij gaat gebukt onder een heftig schuldgevoel. Zo erg zelfs dat zij de liefde die haar aangeboden wordt niet kan accepteren. Anderzijds ver telt de schrijver ook de ge schiedenis van haar ouders. Hoe zij door Europa trekken, de opkomst van Mussolini in Italië meemaken en ook met een schuldgevoel door het leven gaan net als Lucy. De vraag blijft het hele boek: zal de familie Gault nog ver enigd worden. William Tre vor produceert mooie zin nen en geeft zijn personages psychologische diepgang. Vandaar de verdiende 9! waarmee je een hele nacht je eigen slaapgedrag kunt me ten. Met die gegevens kan hij een gericht slaapadvies geven voor de juiste matras en kussens. Droom'Lein Slijterij Alambic op de Hoog straat 139 heeft een nieuwe, spectaculaire wijn in het assortiment die afgelopen donderdag geproefd kon worden tijdens een zoge naamde Droom'Lein-avond. Wie enthousiast is, kan voor i0,99 de speciale fles kopen. Sier'Lein De kerst komt eraan en vaak worden antieke of geërfde sieraden dan uit de lade gehaald om bij kaarslicht te stralen aan een familie- of vriendendiner. Daarom komt donderdagavond 20 november Olivier Bode van juwelier Verkade van Hoog straat 90 met zijn polijstma- chine alle door de klanten meegebrachte sieraden op poetsen. Hij geeft tijdens de Sier'Lein in Vintage'Lein te vens advies over het verma ken van sieraden. Schoenen'Lein In sommige landen kun je - vaak op straat - op een ge weldige manier je schoenen laten poetsen. Maar goed poetsen is een vak! Don derdagavond 27 november komt Marieke Snel, in vin tagestijl, meegebrachte schoenen poetsen. Ze krijgt daarvoor een opleiding van Ed van Pelt, die op de Hoogstraat zijn schoenreparatie heeft. Ik zou er nog op terugkomen wanneer u een zogenaamde koopkrachttegemoet koming kunt aanvragen. Indien u over een computer beschikt gaat u naar www. schiedam.nl en geeft als zoekopdracht koopkrachttegemoetkoming. Klik dan op een aanvraagformulier en print dit formu lier. Nadat u alles heeft ingevuld gaat u dit formulier inleveren bij de afdeling Werk en Inkomen, vanaf 17 november op de Broers- vest 110 (oude Fortisbank) samen met een kopie geldig legitimatiebewijs (geen rijbewijs), kopie loonstroken of bankaf schriften over de maand september. Vorige week is mijn column door plaatsgebrek niet geplaatst dus is het kort tijd om het aan te vragen, maar doe dit beslist VOOR 1 december! Er is een simpele rekensom of u als senior deze tegemoetkoming krijgt, als alleenstaande onder het inkomen 1090,99 en als echtpaar onder de 1501,69. Krijgt u volledige AOW dan is er een ruimte van ongeveer 45,- voor alleenstaanden en 48,- voor een echtpaar. Krijgt u meer pensioen (zorg-of huurtoeslag tellen niet mee) dan heeft het geen zin om een formulier in te vullen. Let op: dit zijn bedragen voor seni oren, voor anderen kunt u de inkomensbe dragen checken op www.laaginkomen.nl. Vindt u het echt te moeilijk kom dan langs bij het Service Team, vrijdag in de sociëteit aan de Lange Nieuwstraat 181 tussen 13.00 en 14.00 uur. Tot volgende week! Joke Ballijns Kom genieten van de feestdagensfeer in een sprookjesachtig verlicht Delft. Bekijk de activiteiten in de feestperiode op www.delft nl/toeristen/ MAKKELIJK EN VOORDELIG PARKEREN Met de auto? Parkeer dan dichtbij het centrum in één van de parkeergarages. In de Zuidpoort- en Marktgarage betaalt u slechts maximaal 8 euro per dag. www.delft.nl/toeristen/reis_en_verblijf OP DE FIETS? Parkeer uw fiets gratis bij Biesieklette. www.biesieklette.nl MET HET OPENBAAR VERVOER? Met het openbaar vervoer? Binnen 10 minuten bent u vanuit Rotterdam en Den Haag in het centrum van Delft.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 16