A/levrouw Rietje van der Kooij-Reherman 100 jaar lm Belangrijke week voor Feyenoord Steun Feyenoord in cruciaal duel met Sevilla Zaterdag 22 november 19:45 uur FEYENOORD FC DORDRECHT O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 26 Een bijzondere dag was 15 november 2014 voor mevrouw Rietje van der Kooij-Reherman. 100 jaar geleden werd ze op de Broersvest in Schiedam geboren. Dat ze niet vergeten is op deze bijzondere dag, blijkt uit de vele bloemen, kaarten en hartelijke felicitaties. DoorKathy Huitemo SCHIEDAM - Mevrouw van der Kooij: „Het lijkt wel of Jut en Jul weet, dat ik 100 word! Ik word er een beetje gek van! zegt ze lachend. „Ik heb net een paar boodschapjes ge daan en onderweg hielden mensen me ook al staande: 'Groot feest hè, morgen, van harte gefeliciteerd hoor!" Intocht Een dag eerder kwam burge meester Lamers op bezoek: „Uw verjaardag valt precies samen met de intocht van Sinterklaas in Schiedam, daarom breng ik u nu alvast mijn hartelijke felicitatie en een boeket bloemen! Mevrouw van der Kooij ont ving ook een felicitatie van de Koning en van de Com missaris van de Koning van Zuid-Holland. Deze felicita ties worden alleen verstuurd aan 100 jarigen. Bij vermeer dering van jaren boven de 100 sturen de koning en de commissaris geen felicitatie meer. Vierde inwoner Mevrouw van der Kooij is de vierde inwoner van Schie dam die dit jaar 100 jaar is geworden en deze felicita ties heeft ontvangen. Mevrouw van der Kooij ge- VOOR VERJAARDAG EEN MOOIE BLOES MET APARTE KRAAG GEKOCHT niet van het leven. Op de vraag wat ze zoal doet over dag antwoordt ze: „Niks! En dat bevalt me prima, 's Avonds kijk ik naar de pro gramma's op tv. Vooral voet bal en als het Nederlands elftal speelt, dan zit ik op het puntje van mijn stoel! Vroeger werkte ik graag. Ik was schoonmaakster in café 'het Vierkantje', samen met mijn zus. We begonnen 's morgens al om 07.00 uur met het boenen en in de was zetten van de houten vloe ren. Alles moest schoon en netjes zijn, voordat de rei zigers met koffers een kopje koffie kwamen drinken. Na het werk gingen mijn zus en ik mooi gekapt en netjes ge kleed af en toe uit. Ja, ik heb vroeger wel hard moeten werken, maar ook plezier Mooi gekapt Mooi gekapt en netjes ge kleed is mevrouw van der Kooij nog steeds: „Thea heeft mijn haar vanmorgen gedaan, zit goed hè. En mijn, kleindochter Kim heeft mijn nagels gelakt." Met een tevreden gezicht be kijkt ze het resultaat. „Voor mijn 100e verjaardasg heb ik een mooie bloes met een aparte kraag gekocht, met bijpassende oorbellen en ketting!" Viering Mevrouw van der Kooij vierde haar 100e verjaar dag in gezelschap van haar zoon, negen kleinkinderen, zestien achterkleinkinde ren, familie en vrienden. Een gezellig boel dus. Vier honderdjarigen Schiedam telt inmiddels vier inwoners die de magische leeftijd van 100 jaar hebben bereikt. Rietje van der Kooij-Reherman is daar sinds 15 november een van. Alle honderdjarigen in Nederland krijgen op hun ver jaardag een felicitatie van de Koning en de Commissaris van de Koning van Zuid-Holland. Natuurlijk was er ook een bloemetje van de gemeente, uitgereikt door burge meester Lamers zelf. Burgemeester Lamers viert de verjaardag van mevrouw Rietje van der Kooij-Reherman gezellig mee. Foto:Marius Schinkel gen met speciale mouwbadges, met daarop het beeld van de campagne'Hand in hand voor het leven'. Met deze eerder deze maand gelan ceerde campagne slaan Feyenoord en Opel de handen ineen om een bijdrage te leveren aan een van de strategische doelstellingen van de Hartstichting. Dit partnership heeft als doel om uiteindelijk iedereen in Nederland binnen zes minuten te kunnen reanimeren bij een hartstilstand. Het werven van in totaal 200.000 vrijwilligers is daarbij het centrale doel. Het thuisduel met FC Dordrecht betekent voor Feyenoord tevens het startsein van een belang rijke week. Na het treffen mét de Dordtenaren kan de formatie van Rutten zich namelijk opmaken voor de Europese wedstrijd tegen Sevilla FC, de huidige koploper in groep G. De ontmoeting met de Europa League-winnaar van vorig jaar kan voor Feyenoord cruciaal zijn in de strijd om overwintering in Europa. Drie dagen later wacht in Eindhoven de topper tegen PSV, dat bovenaan staat in de Eredivisie. Feyenoord is er daarom alles aan gelegen de komende week te beginnen met een goed resultaat tegen FC Dordrecht. Voor de avond wedstrijd in De Kuip (aanvang 19.45 uur) zijn nog kaarten beschikbaar en geldt een vrije verkoop. Nog geen kaarten? Kijk op www. feyenoord.nl/ticketshop en verzeker jezelf van een plaats in het stadion! de thuiswedstrijd tegen Sevilla FC in de groeps- fase van de Europa League op donderdag 27 november (aftrap om 19.00 uur) zijn extra kaarten beschikbaar gekomen. Omdat de Spaanse club geen kaarten heeft afgenomen voor het duel in De Kuip, kan de wedstrijd door meer Feyenoord-supporters worden bijgewoond. Feyenoord heeft baat bij een zo goed mogelijk gevulde Kuip, aangezien de ontmoeting met Sevilla cruciaal is in de strijd om Europese overwintering. In tegenstelling tot de eerdere duels met Standard Luik en HNK Rijeka geldt voor de thuiswedstrijd tegen Sevilla een vrije verkoop. Dit betekent dat er geen dubkaart nodig is om kaarten te kopen voor dit duel. Steun jij de formatie van Fred Rutten in de jacht op Europese overwintering? Koop dan nu je kaart via www.feyenoord.nl/ticketshop. KAARTVERKOOP: WWW.FEYENOORD.NL/TICKETS Na de interlandbreak van twee weken hervat Feyenoord aanstaande zaterdag de competitie, met een thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht. De ploeg van trainer Fred Rutten kan die avond niet alleen drie belangrijke punten bijschrijven aan het totaal, maar ook een vervolg geven aan enkele sterke reeksen. Zo is Feyenoord al zes competitiewedstrijden op rij ongeslagen, terwijl in de laatste vier officiële duels geen enkel tegendoelpunt werd geïncasseerd. Bovendien kan zaterdag de zesde achtereenvolgende overwinning in De Kuip (competitie en Europa League) worden behaald. De spelers van Feyenoord zullen tijdens de wedstrijd van komende zaterdag een shirt dra-

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 26