Jochem telt met liedjes af naar het eind van het jaar auping plaza auping Nieuwe priester en diakens in het bisdom Hoe oud zijn de fossielen van de Maasvlakte? Dublin en Dublin Maximus Auping nights, Better days Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184-49 34 99 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 28 REGIO - Monseigneur Van den Hende heeft zaterdag door handoplegging en ge bed vier mannen gewijd. De bisschop wijdde Bouke Bos nia (48) tot priester voor het bisdom Rotterdam. De bis schop wijdde Jos van Adri- chem (49), Iwan Osseweijer (35) en Bertran van Paas- sen (47) tot diaken. Bertran van Paassen zal later ook de priesterwijding ontvangen. De wijding vond plaats tijdens een plechtige eu charistieviering in de HH. Laurentius en Elisabeth Kathedraal die begon om 11.00 uur. De viering werd bijgewoond door vele gelo vigen uit het hele bisdom, ruim 1.100 mensen. De vie ring stond geheel in het te ken van de wijdingen. Er vinden met enige regelmaat wijdingen plaats voor het bisdom Rotterdam. De laat ste wijdingen waren in juni 2013 toen de bisschop Ber- tijn Prins en Franck Baggen tot diaken wijdde. De laatste priesterwijding voor het bis dom Rotterdam vond plaats in 2009. Bosma, Van Adrichem, Os seweijer en Van Paassen ontvingen hun vorming via Centrum Vronesteyn, het centrum voor de Pries ter- en de diakenopleiding in het bisdom Rotterdam. Centrum Vronesteyn coör dineerde ook hun opleiding, die ze merendeels volgden aan de Priester- en Diaken opleiding Bovendonk. "Het jaar 2014 telt nog 47 dagen. Om de pijn te verlichten van het korter worden der dagen breng ik u elke dag één van mijn persoonlijke, met zorg samengestelde, top 100 nummers aller tijden." Met deze woorden begint Jochem F. Melis elke dag aan een verhaal of gedicht, geïnspireerd op het nummer van die dag. Door Tara Lewis REGIO - In september besloot Jochem dat het tijd was om meer te schrijven. Hij kwam erachter dat op die dag het jaar nog precies 100 dagen telde. "In juni had ik een top 100 gemaakt van mijn favo riete nummers, het kwam precies goed uit." Die dag schreef Jochem zijn eer ste tekst, gebaseerd op een nummer van Scott Walker: 'The Old Man's Back Again'. Inmiddels is dat alweer 50 nummers geleden. Sinds 23 september verschijnt op zijn site elke dag een verhaal of gedicht. "Dat betekent ook dat ik soms 's nachts uren op ben omdat ik geen inspiratie heb voor de volgende dag. Ik ga nu ook minder werken Jochem F. Melis maakt elke dag een verhaal of gedicht bij zijn persoonlijke top 100 van popliedjes, en telt op die manier af naar het einde van het jaar. Foto: Tara Lewis omdat ik in de knel zit met mijn tijd." Jochem woont in Delfsha- ven, komt uit Schiedam en studeerde filosofie op de Erasmus Universiteit. "Na mijn Bachelor ben ik ge stopt. Studeren is niet mijn ding. Ik ben blij met mijn diploma, ik zie mijn oplei ding als een basis voor het schrijven." Jochem werkt nu in de keuken van Lantaren- Venster en is theatermaker bij zijn eigen theatergroep Waan. "In 2011 ben ik pas echt begonnen met schrij ven. De aanleiding was een gedicht van Willem Els- schot: 'Het Huwelijk'. Ik vroeg me af of ik dat ook zou kunnen, zo'n dramatisch naar gedicht schrijven. Het toeval wil dat Elschot zijn gedicht in 1910 in ditzelfde Delfshaven schreef." Vakantie Als zijn project op 31 de cember afloopt met het laat ste verhaal neemt Jochem vakantie. "De druk om het af te maken komt voorname lijk uit mezelf, ik haal trots uit het feit dat het tot nu toe elke dag lukt. Ik verwacht ook van mezelf dat ik steeds beter ga schrijven. Nummer één moet het beste verhaal zijn van allemaal, ook al denk ik niet dat op die dag mensen het zullen lezen." O Volg Jochems schrijfproject op: woordstort.blogspot.nl REGIO - Voor iedereen die wel eens een fossiel gevon den heeft op het Maasvlak- testrand komen zondag 23 november deskundige pale ontologen naar FutureLand. Het informatiecentrum over Maasvlakte 2 staat dan in het teken van de fossielen die dagelijks op het Maas- vlaktestrand worden gevon den. Neem al je vondsten mee en laat ze beoordelen door de botten- en schelpen experts! Het laatste nieuws over een unieke, recent ge vonden melktand van een babymammoet heeft 'Mister Mammoet' Dick Mol. Hij vertelt erover tijdens de gra tis toegankelijke lezing. Maasvlakte 2, de uitbreiding van de Rotterdamse haven, is opgespoten met zand diep opgezogen uit de bodem van de Noordzee. Dit zand is rijk aan fossielen uit lang vervlo gen tijden. Botten, tanden en kiezen, graten en geweien, ze vertellen allemaal een verhaal over de bewoners van toen. Zo'n 30.000 jaar geleden bevolkten mammoeten, hy ena's en vele andere dier soorten de bodem van de huidige Noordzee. Op de strandvondstendag staan de botten- en schelpenex perts klaar om al uw eigen vondsten te determineren. Experts geven tijdens lezin gen achtergronden en in zichten over het leven voor onze kust tijdens de laatste Ijstijd. t Maak kennis met de Dublin familie: eigentijdse en comfortabele boxsprings verkrijgbaar in meerdere uitvoeringen en varianten. De basis bestaat uit twee vlakke boxsprings met spiraalbodem, een Dublin hoofdbord en twee Dublin matrassen. De Dublin Maximus biedt naast de basisvoordelen ook nog eens gestoffeerde matrassen met daarop een topper. Lekker luxe én verrassend voordelig! Dublin in de stof burago dark brown Inclusief boxsprings, matrassen en hoofdbord. Kijk op www.auping.nl voor de voorwaarden. Dublin Maximus in de stof heaven taupe 12. inclusief boxsprings, gestoffeerde matrassen, topmatrassen en hoofdbord.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 28