Schiedam in 't kort It 't TEMPUR BeleefI Voel het comfort, voel de ondersteuning, voel TEMPUR® Alexander Slapen Uw TEMPUR® adviseur in de regio: Alexander Slapen Escudostraat 11 2991XV Barendrecht T. 010 438 4163 I. www.slaapwel.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 29 I Digitaal spreekuur in de bieb De Bibliotheek Schiedam gaat donderdag 20 novem ber beginnen met een 'digi taal spreekuur'. Een keer in de veertien dagen zitten deskundige vrijwilligers van het Leer centrum Seniorweb Biblio theek Schiedam klaar om te helpen bij vragen over het gebruik van een laptop, tablet, mobiele telefoon, smartphone of e-reader. Het spreekuur heeft een open inloop van 14.00 tot 16.30 uur. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee, het advies is gratis. Het spreek uur wordt gehouden in het theater van de Bibliotheek Schiedam. Verruiming winkeltijden Nieuwe Passage Met ingang van maandag 1 december is de Nieuwe Pas sage van maandag tot en met woensdag open tot 18.00 uur, donderdag tot 21.00 uur, vrijdag en zaterdag tot 18.00 uur. Van 30 november tot en met 4 januari iedere zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Vanaf februari 2015 is de Nieuwe Passage iedere eerste zondag van de maand geopend. J Van 29 november tot en met j| 4 januari kan er gratis gepar keerd worden in de garage van de Nieuwe Passage. Bibliotheek Schiedam in de wijken De Bibliotheek Schiedam is terug in de wijken. Dit is mogelijk door samen te wer ken met burgerinitiatieven en vrijwilligers, waardoor Schiedammers weer dichtbij huis gebruik kunnen maken van de diensten Bibliotheek Schiedam en het terugkeren in de wijken financieel haal baar is. Op 6 oktober opende de bi bliotheek in wijkcentrum De Brug haar deuren onder grote belangstelling van de omwonenden en op 11 sep tember de bibliotheek in Hof in Zuid. Vorig jaar opende er al een bibliotheek in de Nieuwe Harg en in de Klin ker. Eind november opent de Bibliotheek haar deuren in Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennesstraat 32, in West. Bridge bij bridgeclub Tuindorp Bridgeclub B.C. Tuindorp gaat definitief maandagmid dag 5 januari van start. Er wordt gespeeld bij wijk- en bewonersvereniging Tuin dorp aan de Perenlaan 5 op maandagmiddag van 13.00 -16.15 uur. Het is een club voor zowel gevorderde als beginnende bridgers en waar gezel ligheid en het spelplezier voorop staat. Aanmelden Een kinderloze bamboesnijder ontdekt op een dag een duimgroot prinsesje in een magisch bamboewoud. Hij besluit haar mee te nemen naar huis en op te voeden. Ze groeit bijzonder snel en wordt een prachtige jonge vrouw. De rijkste en mooiste jonge mannen dingen naar haar hand, maar Kaguya weigert om zich in een keurslijf te laten dwingen. 23/11:13.00 uur in de kleine zaal van Wenneker Cinema. kan met of zonder partner: jlavdh@kabelfoon.nl of tel. 427 19 82. Schumann in Schiedam met Matangi Kwartet Het Matangi Kwartet en bariton Maarten Konings berger brengen vrijdag 21 november in de Westvest90- kerk in Schiedam een eerbe toon aan de Duitse roman tische componist Robert Schumann. Op het programma staan onder meer Der arme Peter opus 53 nr 3 en Dichterliebe. Maarten vertelt ook één en ander over de liederen. Jon geren t/m 18 jaar kunnen dit concert voor slechts 7 euro bijwonen. Het Matangi Kwartet is het boegbeeld van een nieuwe generatie eigentijdse klas sieke musici. Aanvang 20.15 uur. Tickets info via de website van de Westvestkerk: www.west- vest90.nl. Modeshow in zorgcentrum Donderdag 27 november organiseert zorgcentrum Frangois HaverSchmidt, onderdeel van Argos Zorg groep, een modeshow. Meijssen Mode uit Oegst- geest is te gast met haar uitverkoop van de herfstcol- lectie. Geïnteresseerden zijn van 14.00 tot 16.00 uur wel kom aan de Willem de Zwijgerlaan 35 in Schie- dam-West. N/oorlichting over borstkanker Borstkanker is een kan ker die zich in en om het borstweefsel van vrouwen en mannen ontwikkelt. Het lichaam bestaat uit miljar den bouwstenen, namelijk de cellen. Kanker betekent dat de celdeling die in het lichaam plaatsvindt, ver stoord is. Niet alle oorzaken van borstkanker kunnen worden verklaard. De kans om borstkanker te krijgen is voor een doorsnee vrouw ongeveer 12 a 13 procent: een op de acht vrouwen krijgt ooit in haar leven borstkanker. Seniorenwelzijn organiseert samen met de Stichting Voorlichters Gezondheid een voorlichting over borst kanker. De bijeenkomst is op dinsdag 25 november van 13.00 - 15.30 uur in Hof in Zuid, Nieuwe Maasstraat 68d. Zijn als het er echt om gaat Goed te weten dat er vrij willigers zijn die een 'brug' kunnen vormen tussen de professionele zorg en man telzorg. Zij zijn een aanvul ling op professionele zorg en de mantelzorger kan even 'op adem komen'. Door deze 'vrijwillige' brug kun nen mensen in de laatste levensfase in hun eigen ver trouwde omgeving blijven. Voor meer informatie kan er gebeld worden met de coör dinator van de Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg in onze regio: 06-51175006. iffiHiiÉM ?-VrÉi§ naar d@ voorwaarden. Volg ons op ma 13,00 uur -17,30 uur di/wo/do 9,3a uur -17,30 uur vr 9,30 uur - 21.00 uur za 10.00 uur -17.00 uur Ingang Auping Plaza

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 29