Verdieping Nieuwe Waterweg en Botlek ■a Nieuwe Waterweg WWBk MMfs 'Schiedam Rozenburg Botlek gg - y De minister van Infrastructuur en Milieu en Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland maken hun voornemen om een milieuefFectrapport (MER) op te stellen bekend. Het MER hoort bij de vergunningen die worden aangevraagd op grond van de Ontgrondingenwet en de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. De provincie Zuid-Holland geeft mede kennis, omdat voorzien is dat in 2015 de bevoegdheid voor Ontgrondingenwet voor de havens wijzigt. Initiatiefnemer is het Havenbedrijf Rotterdam. De Commissie m.e.r. is gevraagd advies te geven over reikwijdte en detailniveau van het onderzoek naar de milieueffecten. Waarom dit voornemen? Het Havenbedrijf Rotterdam investeert de komende jaren fors in de revitalisering van de bestaande havengebieden. Door de investeringen blijven de havengebieden de komende decennia aantrekkelijk voor havengebonden bedrijven. Een vereiste is dan wel dat de bereik baarheid van de gebieden ook voor schepen verbetert. Een belangrijke stap om dit te bereiken is het verdiepen van de Nieuwe Waterweg, het Scheur en de hoofdvaargeulen van de havens in het Botlekgebied (zie kaartje). Het plan is de bodemligging tussen Hoek van Holland en de Beneluxtunnel te verlagen van de huidige NAP -15,0 meter (tussen Hoek van Holland en de toegang van het Botlekgebied) en NAP -14,5 meter (tussen het Botlekgebied en de Beneluxtunnel) naar NAP -16,3 meter. Ook een deel van de havens in de Botlek zal tot een niveau van ca. NAP -16,0 meter worden verdiept. De verdieping bestaat praktisch gezien uit het opzuigen en afvoeren van delen van de bovenste laag van de bodem van de genoemde vaarwegen en havens. Afhankelijk van de kwaliteit ervan zal de baggerspecie op de bodem van de Noordzee of elders worden gedeponeerd. Notitie Reikwijdte en Detailniveau Als eerste stap in de procedure is er door het Havenbedrijf Rotterdam een notitie reikwijdte en detailniveau opgesteld. Hierin staat omschreven hoe men het MER wil inrichten: welke milieueffecten de ingreep heeft en hoe deze worden beoordeeld. Het Havenbedrijf Rotterdam geeft aan dat op basis van de eerste resultaten uit de voortoets ook een passende beoordeling op grond van de Natuurbeschermingswet noodzakelijk is. Dit betekent dat voor de project-m.e.r. de uitgebreide procedure wordt gevolgd. Wat willen we graag van u weten? U mag uw mening geven over de inhoud van het op te stellen MER door het indienen van een zienswijze. Wij zijn met name geïnteresseerd in de volgende punten: - Welke aandachtspunten heeft u voor het verdere proces? - Welke aspecten mogen volgens u niet ontbreken in het milieuonderzoek? Wij stellen het op prijs als u uw zienswijze toelicht met argumenten. Hoe kunt u reageren? U kunt van 20 november tot en met 17 december 2014 reageren. Wij ontvangen uw ziens wijze bij voorkeur digitaal. Dat kan via het online zienswijzenformulier op: www.platformparticipatie.nl. U kunt ons ook schrijven: Directie Participatie, o.v.v. Voornemen Verdieping Nieuwe Waterweg en Botlek, Postbus 30316,2500 GH Den Haag. Zodra uw zienswijze ontvangen is, ontvangt u daarvan een bevestiging. Waar kunt u de stukken inzien? U kunt de notitie reikwijdte en detailniveau van 20 november tot en met 17 december 2014 tijdens kantooruren inzien op de volgende locaties: - Ministerie van Infrastructuur en Milieu in Den Haag; - Rijkswaterstaat West-Nederland Zuid in Rotterdam; - Provincie Zuid-Holland in Den Haag; - Gemeentehuis van Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis; - Stadswinkel Hoek van Holland en Rozenburg; - DCMR in Schiedam. Let op: Check voor actuele openingstijden tijdens de kerstvakantie de website van de betreffende locatie. Waar vindt u meer informatie? Uitgebreide informatie over het voornemen en de notitie reikwijdte en detailniveau vindt u op www.platformparticipatie.nl. Mocht u na het bezoeken van de websites nog vragen hebben, dan kunt u voor inhoude lijke vragen bellen met de heer W. van Driesten, telefoon 06 22 96 88 21. Voor vragen over participatie en de procédure kunt u terecht bij de Directie Participatie, telefoon 070 456 89 99. Wat gebeurt er verder? Het bevoegd gezag brengt mede op basis van uw zienswijze een Advies Reikwijdte en Detailniveau uit. Het opstellen van het uiteindelijke MER zal daarop worden gebaseerd. Het MER wordt vervolgens met de vergunningaanvragen en ontwerpbesluiten gepubliceerd. Rijksoverheid prin Holland Zuid

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 30