Pim gaat knallen in The Voice Steeds meer BGS'ers op MBO1 Hier zijn gewoon geen woorden voor Vragen over bedrijfsbusjes COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 3 Hij heeft het zo druk dat hij er zes gymnasium op dit moment zo'n beetje bij moet doen. Maar klagen zul je Pim Kouwenhoven (17) niet horen doen. Vrijdag staat hij in de tweede live show van The Voice of Holland en wij hopen natuurlijk net zo hard als Pim dat hij daarna weer een ronde door mag. Door Karin Moerman SCHIEDAM - „Het is best wel druk", geeft Pim, die op school net een toetsweek achter de rug heeft, toe. Veel repeteren en reizen, ook deze week weer. Donderdag en vrijdag wordt hij twee hele dagen in Hilversum verwacht om te repeteren. Vrijdagavond moet hij er staan. Last van zenuwen heeft Pim, die drie jaar geleden de coaches bijna van de stoe len blies in The Voice Kids, niet. „Ik begin nu een klein beetje spanning te voelen, maar als ik straks lekker gerepeteerd heb, wordt het minder." De afgelopen drie jaar heeft Pim veel geleerd en grote stappen gezet op muzikaal gebied. „Bij The Voice Kids had ik het suc ces helemaal niet verwacht. Daarvoor had ik alleen op dé begrafenis van mijn oma gezongen. Toen ik dat had meegemaakt, ben ik er wel serieuzer in geworden. Nu hoop ik toch wel verder te kunnen komen in de mu ziek." Zo heeft Pim weke lijks zangles bij Babette La- beij en zingt hij mee in een koor, dat vanuit die school is opgericht. Ook nu in Team In het Nieuwe Stadsblad van 12 novem ber lazen wij een artikel over een jongen die opgepakt is, omdat hij iii het bezit was van kinderporno. De jongen heeft beelden opgenomen bij gezinnen waar hij oppaste. Wij worden echt heel boos en verdrietig als we dit soort berichten lezen. We vinden het heel erg als kinderen zoiets overkomt en onze eerste reactie is dat de dader voor de rest van zijn leven opgesloten moet worden. Maar aan de andere kant is dat ook wel weer zielig. Mensen die verliefd worden op kinderen kiezen daar niet zelf voor. Wij denken dat ze zich ervoor schamen en het daarom geheim houden. Maar dit is voor niemand goed. Het is het beste om hulp te zoeken bij een dokter of een psycholoog. Zij kunnen deze mensen, en uiteindelijk ook de kinderen, helpen. Als het te laat is en er is al iets gebeurd, dan vinden we dat de dader wel minstens vijf jaar in de ge vangenis moet zitten om na te denken over wat hij of zij heeft gedaan. In de gevange nis moet de dader wel hulp krijgen en daarna als hij of zij weer vrij is ook, zodat zoiets nooit meer gebeurt. Chaima (10), Mike (10), Taytje (11) obs Het Startblok De Kleine Ambassade wil kinderen zoveel mogelijk betrekken bij en voorbereiden op de maatschappij. Het bewust leren vormen van een eigen mening is daarvoor heel belangrijk. Daarom geven kinderen in deze column wekelijks commentaar op het nieuws. Reageren kan door een mailtje te sturen aan: redactie.ns@wegenermedia.nl SCHIEDAM-Opnieuw gaat een grote groep medewerkers van sociaal werkbedrijf BGS de opleiding AKA MBOl volgen. Daarmee verbeteren zij een groot aantal algeme ne werkvaardigheden. Op vrijdag 15 november vond de officiële ondertekening plaats van het contract voor de opleiding. Deze keer gaat het om een groep van 44 cursisten. Al eerder volgden zo'n 175 me dewerkers van BGS deze opleiding. Hiermee zetten zij een flinke stap in hun ontwikkeling, waardoor zij beter zijn voorbereid op de toekomst. In het licht van de Participa tiewet, die 1 januari 2015 in gaat, zullen steeds meer me dewerkers van het sociaal werkbedrijf BGS worden ge koppeld aan een regulier be- Trijntje leert hij weer veel bij omdat hij mag samenwerken met grote namen en natuur lijk Trijntje zelf„Een beetje gek voel je je wel in het begin als je één op één moet gaan zingen met Trijntje, maar ja, na een tijdje is dat ook weer normaal en doe je gewoon je ding", klinkt het nuchter. Vrijdag is het voor Pim erop of eronder in de tweede live show die vanaf 20.30 uur op RTL4 te zien is. SCHIEDAM - De afgelopen ja ren heeft de fractie van de VVD diverse malen vragen gesteld over het tegengaan van het parkeren van be drijfsbusjes in oude wijken met onvoldoende parkeer ruimte. Het college heeft hiertoe in de jaren 2011 en 2012 beleid ontwikkeld en dit op 22 ja nuari 2013 getoetst in een Stadserf in de Erker. Voorge steld werd een pilot te star ten waarbinnen bedrijfsbus jes uit de wijk West zouden worden geweerd. Dit voor stel leidde tot een aanzien lijk en begrijpelijk verzet bij de vele zelfstandige on dernemers (ZZP'ers) omdat hen geen veilig en dichtbij gelegen parkeeralternatief werd geboden. Het bedrijfs voertuig van een zelfstandi ge ondernemer vormt in de meeste gevallen tevens zijn bedrijfskapitaal, omdat zijn waardevolle gereedschap en werkmaterialen erin opge slagen liggen. Een pilot zon der alternatief in de vorm van een bewaakte en om heinde stalling was op voor hand gedoemd te mislukken en voldeed niet aan de rand voorwaarden die de WD in de onderliggende vragen had aangegeven. „Helaas is het na deze mislukte aanzet tot het startproject 2013 al weer lang stil gebleven." De fractie van de VVD vraagt daarom aan het college wat de huidige invloed van de zowel 's avonds als 's nachts geparkeerde bedrijfsbusjes is op de parkeerdruk, de leefbaarheid en de veilig heid in de qua parkeerdruk zo overbelaste wijken Oost en (Oud) West? Vlnr: Paul Lakens Life College), wethouder Stam (Werk Inkomen) en Paul Mekking (directeur BGS). Foto: PR drijf. BGS is daarom al een tijd bezig haar medewerkers met opleiding en ervaring te trainen. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie E a.anneveldt@wegenermedia.nl Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Bezorgklachten T (010) 445 55 91 I www.deweekkrant.nl/ E redactie.ns@wegenermedia.nl verspreidklachten I www.nieuwestadsblad.nl 1(0900)4245726 www.facebook.com/Nieuwe-Stadsblad Twttten @NieuweStadsblad Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl Contactgegevens media-advies 1(088)0137268 en advertentieverkoop Zelf een familiebericht opgeven kan via Voor informatie over de www.femilieberichtenonline.nl advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager Rubrieksadvertenties of bel (088) 013 99 85. Mailen kan E telesales@wegenennedia.nl ook: adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl □ruk Commercieel directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum Algemene voorwaarden en overige E b.stikkelorum@wegenermedia.nl informatie (zoals advertentie-tarieven en oplage). I www.wegenermedia.nl Redactie Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Karin Moerman Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt Wegener Media BV Voor de helft wordt de winnaar bepaald door stemmen uit het publiek, dus hoopt Pim dat iedereen vooraf even de Red Room-app installeert en zijn stem op hem uitbrengt. Plein '40-'45 krijgt nieuw asfalt SCHIEDAM - In het weekend van 21 tot en met 23 no vember krijgt Plein '40-'45 nieuw asfalt. Dit is nodig omdat bet huidi ge wegdek versleten is en scheuren en hobbels ver toont. Met name waar de tram het plein kruist, zor gen hobbels voor overlast. De uitvoering vindt plaats tussen vrijdagavond 21 november 19.00 uur en maandagochtend 24 no vember 05.00 uur. Om ervoor te zorgen dat het nieuwe asfalt van het drukke plein lang mee gaat, wordt het in één stuk aangebracht. Bij slecht weer kan het nodig zijn de planning aan te passen. Verkeersomleiding Tijdens de uitvoering is Plein '40-'45 afgesloten voor alle verkeer. Alleen de aparte rechtsafbaan vanaf Schiedam noord richting de Burgemees ter van Haarenlaan blijft open. Hier loopt tevens de omleidingroute voor verkeer richting centrum heen. Verkeer vanuit het centrum wordt in ver schillende richtingen om geleid. Alle omleidingen worden aangeven met borden. Tijdens piekuren regelen verkeersregelaars de doorstroming. Geschiedenis marathon van Schiedam SCHIEDAM - Prachtige the ma's uit de Schiedamse geschiedenis worden op zaterdag 6 december be licht door de Zakkendra gers en de Historische Vereniging Schiedam. Er kan geluisterd worden naar spannende verha len over' gewone en bij zondere Schiedammers: ondernemers, arbeiders, schrijvers, predikanten, onderwijzers en sport mensen. En dat alles op één van de mooiste his torische locaties van de stad: het Zakkendragers huis aan de Schie. De Geschiedenismarathon start op zaterdagmorgen 6 december om 11.00 uur en de finish is om 16.00 uur. Bezoekers betalen een euro voor een stoel (meer mag ook!) en mogen dan een uur lang luisteren. Loop zaterdag 6 december het Zakkendragershuis bin nen en doe mee aan de Ge schiedenismarathon van Schiedam. Deze actie vindt plaats in het kader van de actie Serious City. Het Goede Doel is het tegengaan van seksueel misbruik bij vrouwen en meisjes in conflictgebie den. Kerstmarkt in de Korenbeurs SCHIEDAM - Noteer alvast in de agenda: zaterdag en zondag 13 en 14 decem ber: Kerstmarkt in de Ko renbeurs. Van 12.00 uur tot 21.00 uur op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 3