U Weer 19 sportcoaches erbij Nieuwe natuurlijke ondersteuning voor rust en emotionele balans Gouden keurmerk Spaland Duim voor Dans? Oma Piet leest voor 'Tien fietsen per dag verdwij'nen uit stalling' Jazeker Él GEVEKE 20% KORTING I 20% korting I op kruidnootjesmix O www.nieuwestadsblad.nl Op dit moment zijn er maar liefst 35 sportcoaches actief, verdeeld over 10 buurtsportlocaties. Zij organiseren sport- en spelactiviteiten en zorgen voor een zinvolle vrijetijdsbesteding voor de jeugd. SCHIEDAM - Wethouder Gou weleeuw reikte vrijdag avond diploma's uit aan 19 Schiedammers, die de oplei ding tot sportcoach hebben voltooid. Zij deed dat tijdens een inspiratiesessie buurt- sport, die was georganiseerd door SWS Welzijn. Het pro ject Streetrulez! loopt in ie der geval nog door.tot 1 mei. De wethouder benadrukte het belang van het project: „Via Streetrulez! zijn jon geren in staat een diploma te behalen voor sportcoach. Voor sommigen is het hun eerste diploma." SCHIEDAM - Zorgcentrum Spaland heeft het PREZO- gouden keurmerk voor de zorg toegekend gekregen. Een hele prestatie, waar ze bij de Frankelandgroep, waar Spaland deel van uit maakt, uiteraard heel blij mee zijn. „Wie de kranten leest en actualiteitenpro gramma's, zoals Pauw, volgt zal al snel denken dat het in verzorgings- en verpleeghui zen overal 'kommer en kwel' is", zegt Diana Snoek van de Frankelandgroep. „Nou... dat is niet zo! In ieder geval niet bij ons. Ook bij ons gaat niet altijd alles goed maar heel veel wel! En dat gaat niet vanzelf." Alle vijf de locaties van de Frankeland groep behouden daarmee de gouden status. „Dat is fijn voor onze klanten, voor onze medewerkers, voor onze stakeholders (DSW, Schiedam en Vlaardingen, leveranciers) en voor de bur gers in de regio." SCHIEDAM - Half september werd hekend dat het muzi kale 'Mag ik deze dans van u?' van Argos Zorggroep en zangeres Rita Young is geno mineerd voor De Duim 2014. Nu is bekend geworden dat het project bij de laatste drie is geëindigd. De afgelopen weken hebben veel men sen hun stem uitgebracht. Met succes! Woensdag 19 november geeft Karin Hers- bach, manager Argos Servi ces, tijdens het congres 'De zorgvrager als partner' dat georganiseerd wordt door Zorgbelang Zuid-Holland een presentatie over Mag ik deze dans van u? Vervol gens kiezen de aanwezigen het beste zorginitiatief 2014. SCHIEDAM - Nu Sinterklaas ook in Schiedam is aange komen, zijn er volop Sinter klaasactiviteiten in de stad. Ook de bibliotheek doet mee. Oma Piet, de oma van alle Pieten, leest woensdag 3 de cember van 14.30 tot 15.15 uur voor aan kinderen van 4 tot 8 jaar. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 19 november 2014 5 SCHIEDAM - De fractie van D66 maakte vorige week kenbaar zich grote zorgen te maken over het grote aan tal fietsdiefstallen bij en om station SGhiedam Centrum. Ook lezers herkennen dit probleem. „Ook mijn fiets is ruim een jaar geleden gestolen uit de openbare fietsenstalling bij Centrum", schrijft A. Bos. „Omdat ik in mijn omge ving niet de enige ben die dit is overkomen, ga ik niet meer op de fiets naar het sta tion. Voorheen was er nog iemand aanwezig bij deze stalling, ik denk dat dit so wieso een diefstaldrempel vormde. Ook Nieuwland is geliefd. Ik zou het erg op prijs stellen als er door ge meente en de NS gekeken zou worden naar gratis be waakte fietsenstalling voor NS reizigers. Geef de moge lijkheid om daar in te chec ken als je de fiets brengt en uit te checken als je hem haalt. In ccmbinatie met een poortje voor in en uit met de fiets, met persoonlijke en/of videobewaking." Wilma Roskam mist ook verschillende fietsen. „Ik heb zelf een aantal jaren gebruik gemaakt van deze onbewaakte fietsenstalling achter station Schiedam. Ook mijn fiets is daar meer dere keren gestolen. Je eerste reactie is dat je gaat zoeken, zo kom je dan ook terecht bij dat gedeelte waar fietsen tegen betaling wel bewaakt worden. Daar kunnen ze je meedelen dat het dagelijks aan de orde is dat daar ze ker 10 fietsen per dag ver dwijnen. Hoe kan dit? Er zijn meerdere uitgangen van deze stalling achter het sta tion. Zo is het is mogelijk om aan de achterkant een busje of aanhanger te parkéren..." Oma Piet vertelt een aantal spannende en leuke verha len. Daarna kunnen de kin deren Sinterklaasplaten in kleuren en krijgt ieder kind een cadeautje. Op verzoek van de 'Hoofdpiet Inkopen' graag van te voren aanmel den door te mailen naar verdieping® debibliotheek- schiedam.nl Veel lezers herkennen zich in de stelling dat er zeer veeffietsen verdwijnen rond de Schiedamse stations. Foto: wegener Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken nl de Column van Margriet Bol VISUEEL Wij mensen, en zeker ook wij Nederlanders, zijn nogal visueel ingesteld. Of het nu gaat om de laatste badmode van Calvin Klein, of de aanwezigheid van Zwarte Piet, wij geven onze ogen goed de kost. De media om ons heen speelt daar natuurlijk handig op in. Plaats een advertentie met alleen maar tekst, en hij wordt nauwelijks gelezen. Voeg er een "catchy" foto bij en de kijkdichtheid stijgt flink. Als je vervolgens de tekst beperkt tot een paar krachtige slogans heb je feitelijk de ideale advertentie. Die moet nl. snel en krachtig zijn, met de boodschap in 3 seconden. Gaat het dan om inhoud? Nou, niet altijd, of misschien zelfs zelden, maar doel is dat de boodschap, visueel, overkomt. Sterke reclame vond ik altijd die van Heineken, waarbij er een gehele pagina in de krant wit werd gelaten met in het midden een kratje bier. Dat zorgt ervoor dat de aandacht getrokken wordt naar je product. Visueel ingesteld dus, dat zijn we, of worden we gemaakt. Ik vraag me af in hoeverre blinde mensen zich zorgen maken over de kleur van de Pieten. Zij zien het, helaas, niet, en ik kan me voorstellen dat voor hun de materie veel minder speelt. Maar goed, laten we het vooral niet over Sinterklaas en co hebben want daar is al zoveel over gezegd. Sfeerbeelden zijn bepalend voor het gevoel wat adverteerders willen oproepen. Hebben we het over Italië dan zien we de glooiende bruine heuvels van Toscane met de eenzame cipressen erop. Bij Griekenland verwachten we zon, zee en blauw-witte huisjes. Waarschijnlijk presenteert men in Japan of Amerika Nederland met klompen en molens. We proberen alles dus te visualiseren. In mijn werk is dat niet anders, hoewel wat lastiger. Hoe visualiseer je een hypotheek of verzekering? Met pensioen lukt dat nog wel. Bij voorkeur wordt er dan gebruik gemaakt van 2 krasse pensionado's die op de motor door Europa of Amerika trekken. Beetje vertekend beeld want helaas wordt niet iedereen op die manier oud(er). Hypotheken visualiseert men doorgaans met. een jong stel dat zijn eerste huis gaat kopen. Blijkbaar is dat de manier om een hypotheek aantrekkelijk te maken. Alsof alleen jonge mensen een huis kopen. Oudere mensen in de reclame zie je toch veel minder, dat is blijkbaar niet "catchy" genoeg. Visueel niet sterk waarschijnlijk. Wat een onzin eigenlijk. Alsof oudere mensen niet een boodschap over kunnen brengenVisualisering dus. Alles moet snel en kort in beeld gebracht worden. Om ons te "triggeren" en te prikkelen. Zo zit de samenleving dus in elkaar. We moeten het ermee doen. Ik hoop dat u mijn column weer heeft gelezen, ook al zitten er geen prikkelende foto's bij. Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl Bijna 70% van de Neder landers ervaart wel eens stress. Het is dan niet altijd vanzelfsprekend om emotioneel in balans te blijven. Sneller geïrriteerd, een kort lontje, prikkelbare gevoelens: allemaal herkenbare symptomen. Ook vermoeidheid en een onrustig gevoel behoren tot de top 3 signalen van stress-situaties. De natuur kan hierbij ondersteu ning bieden. A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans geeft rust en ontspanning1, helpt evenwichtig te blijven in stress-situaties4 én bevat magnesium voor extra energie bij vermoeidheid. Onder andere een overvolle agenda, drukte op het werk en zorgen om gezondheid of de financiële situatie kunnen zor gen voor periodes van stress of spanning. Dan kan het soms lastig zijn de nodige rust te vin den en emotioneel in balans te blijven. Ook kan het leiden tot vermoeidheid. Natuurlijk is het niet mogelijk om alle oorza ken van stress of spanning weg te nemen. Maar het is wel mogelijk om ervoor te zorgen er rustiger mee om gaan. 'Top 3 signalen van stresssituaties: 1) Snel geïrriteerd 2) Vermoeidheid 3) Onrustig gevoel' Natuurlijke ondersteuning De nieuwe A.Vogel Passiflora Rustgevend Emotionele Balans is 100% natuurlijk en bevat een krachtige combinatie van kruiden en mineralen. Het on dersteunt bij innerlijke onrust en stemmingswisselingen2'3 en helpt evenwichtig te blijven in .stress-situaties4. Het bevat te vens een hoogwaardige en goed opneembare vorm van magne sium, wat gunstig is voor een goede geestelijke balans en extra energie bij vermoeidheid. Het is geschikt voor overdag, houdt lichaam en geest fris en alert2 en geeft geen gewenning. Zo kunt u ook in periodes van stress en spanning goed blijven functioneren. A. Vogel Passiflora Rust gevend Emotionele Balans is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheids winkels in een verpakking van 30 stuks. Adviesprijs 11,99. Meer weten? Bel de A. Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. 7 Passittora Rustgevend p Emotionele Balans Rustig en evenwichtig' stresssituaties 'passiebloem, Citroenmelisse, Valeriaan, "'zink ELEKTROTECHNIEK OP UW INSTALLATIE Uw ORdnS i t V - a U H r bij inlevering van deze bon, geldig t/m 5 december 2014 P

Het Nieuwe Stadsblad | 2014 | | pagina 5